SPORT

Trenér mohelnických fotbalistů Květoslav Pospíšil dostal padáka, střídá ho navrátilec Roman Sedláček

10. prosince 2014, 12:36, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Trenér mohelnických fotbalistů Květoslav Pospíšil dostal padáka, střídá ho navrátilec Roman Sedláček Mohelnice - Květoslav Pospíšil už není trenérem mohelnických fotbalistů. Vedení klubu se s ním na základě neuspokojivého podzimního výsledku nekompromisně rozloučilo. Vzájemná spolupráce trvala pouhý půlrok.

 Nástupci populárního kormidelníka Petara Aleksijeviće zlomilo vaz, že nesplnil předem daný úkol. K tomu, aby ve funkci setrval i pro jarní odvety, mu nepomohla ani polehčující okolnost v podobě smolné marodky. V některých týdnech byla plná až k prasknutí. „Na úkor zkušenějších hráčů museli nastupovat kluci z béčka nebo dorostu. Samozřejmě to bylo znát,“ připomněl dnes už bývalý lodivod Mohelnice a pokračoval: „Vždycky a za každých okolností jsem se snažil odvádět maximum. Pravdou je, že jsme představy klubového vedení nenaplnili. Za prvním místem jsme zaostali o devět bodů, což se funkcionářům zdálo příliš.“

Pospíšil bere poměrně rychlý mohelnický konec s nadhledem. „Pan Crha má na moje odvolání právo. Život jde dál. Rozešli jsme se v dobrém,“ ujišťoval zkušený harcovník pocházející z Uničova. Kromě něj končí v pozici prvního trenéra i vůdce B týmu Roman Berka. „S Davidem Crhou jsme se potkali už tři kola před vypršením podzimní poloviny. Během naší schůzky jsem vyjádřil své pocity a také mu nastínil vlastní pohled na věc. Potom jsem ho požádal o uvolnění. Chci si od fotbalu na chvíli odpočinout,“ uvedl samotný Berka.

„Podzim jsme vyhodnotili jako neúspěšný. Po áčku jsme chtěli, aby se pralo o medailové pozice. Béčko se mělo zabydlet v klidných vodách tabulky a vyhnout se nevyzpytatelnému boji o sestup. Bohužel v přeboru platilo nováčkovskou daň a ani jemu se nevyhnula zranění. Převládá u nás zklamání, na žádný z dílčích cílů jsme nedosáhli. Proto jsme se odhodlali k zásadnímu řešení. Prvním krokem jsou změny ve složení realizačního týmu,“ prozradil exkluzivně TÝDNU mohelnický šéf David Crha.

Za odvolaného Pospíšila angažoval zpátky lodivoda, kterého v Mohelnici velmi dobře znají. V pátek ráno byla definitivně potvrzena poměrně překvapivá zpráva odhalující fakt, že se do předchozího působiště vrací Roman Sedláček! „Za asistenta si vyžádal Petra Strupka, který bude zároveň vykonávat funkci stěžejního trenéra v B týmu. Náš záměr je jednoznačný – co nejvíce propojit oba mužské celky. A to tak, aby bylo béčko rezervou se vším všudy a chystalo mladé hráče pro přechod do hlavního mužstva. Šanci v ní budou dostávat naši odchovanci a také talentovaní dorostenci,“ nastínil Crha.

Společně se znovu dosazeným Sedláčkem bude mít v kompetenci výběr fotbalistů pro divizní odvety. A jak sám potvrdil, nejsou vyloučeny příchody ani odchody. „Každého hráče si během prosince pozvu na osobní pohovor a řeknu mu své. Jsem přesvědčený o tom, že někteří jedinci v podzimních zápasech neodváděli pro Mohelnici tolik, kolik mohli a také měli. Je možné, že z toho vyvodíme důsledky,“ ujišťoval David Crha.

Za vydatné pomoci pravé ruky Jiřího Rouska dělají všechno pro to, aby se členové kádru měli jako v bavlnce. „Všechny dohodnuté závazky plníme včas a naprosto bezezbytku. Klub je stabilizovaný, má výborné zázemí a může pracovat ve velmi dobrých podmínkách. Od hráčů proto vyžadujeme odpovídající zpětnou vazbu. A to v podobě lepších výsledků,“ vzkazoval na dálku klubový boss. „Na našich plánech se nic nemění. Chceme vyhrávat a bavit diváky atraktivním fotbalem. Od áčka očekáváme, že se vrátí do přetahované o nejvyšší příčky a popere se o medailové umístění. Od béčka pak setrvání a důkladnější zabydlení v krajském přeboru, aniž by se muselo strachovat o záchranu,“ odtajnil bez ostychu.

Ambiciózní funkcionář se nijak netají tím, že by se mu v Mohelnici zamlouvala třetí liga. „Jednou určitě,“ potvrdil bez dlouhého přemýšlení. Zároveň dodal, že se nehodlá hnát nikam po hlavě a přes mrtvoly.


Foto: Petr Fišer
Kromě Květoslava Pospíšila končí v Mohelnici i Roman Berka (uprostřed), dosavadní kouč mužské rezervy.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.