SPORT

Trenér Jiří Mika otevřeně: Jsem moc rád, že mě nemoc zastihla a změnila

25. ledna 2017, 11:30, téma FOTBAL, Petr Fišer
Trenér Jiří Mika otevřeně: Jsem moc rád, že mě nemoc zastihla a změnila Velké Losiny - Ani zdaleka není jediný, kdo musel zápolit se zákeřnou nemocí. Byl to nevyzpytatelný boj s nejistým koncem. JIŘÍ MIKA před několika lety nejtěžší zápas zvládl a znovu se mohl začít naplno věnovat všemu, co má rád. „Můj náhled na život a životní priority se od té doby hodně změnil. A jsem přesvědčený, že nejen v mém případě, ale u každého, kdo se v takové situaci ocitl. Dostal jsem druhou šanci a jsem tady od toho, abych si ji zasloužil,“ pustil se do otevřeného vyprávění kouč fotbalistů z Velkých Losin.

 „Jsem v pozitivním slova smyslu vyřízený ze své rodiny, z kluků, které se snažím tvarovat, a ze všech krás světa. Jsem moc rád, že mě nemoc zastihla a změnila,“ prohlásil bez okolků jeden z nejpohodovějších sportovních trenérů v širokém okolí. Ve chvílích největšího utrpení a nepříjemné bolesti se mu hlavou honily myšlenky zbarvené do nejčernějších odstínů. „V danou dobu dostihnou každého. Jestli budete, nebo nebudete… Musíte se s tím poprat hlavně sám. Velice důležitá je podpora rodiny. Já to bral jako každou jinou nemoc. Vynikajícím doktorům a sestřičkám jsem v zimě utíkal z nemocnice na fotbal, a když jsem se vrátil, dostával jsem za vyučenou. Pozitivní myšlení je podle osobní zkušenosti nezbytné,“ pokračoval v upřímné zpovědi, aniž by se zdráhal poodkrývat třináctou komnatu. Už jako fotbalového hráče jej zdobila velká bojovnost, odhodlání a píle. Všechny kladné vlastnosti si plynule přenesl do firemního podnikání. Dře do úmoru. I když je v plném zápřahu, snaží si užívat každý den. „Po nemoci jsem znovu naskočil do životního rychlíku a valím to pořádně. Trénování je pro mě druh relaxu. Hlava se vypne a myslím jen na kluky a fotbal,“ tvrdil losinský patriot, jenž nezapomněl zmínit bezchybně fungující rodinné zázemí. „Můžu se opřít o naprosto fantastickou manželku. Nechá mě dělat, co potřebuji. Zdobí ji obrovský cit pro situaci, má mě skvěle načteného. Nejen u mě, ale i u většiny ostatních trenérů to bude obdobné. Jen se o našich partnerkách vůbec nepíše. Takže zdravím všechny manželky a přítelkyně,“ rozehrál na své tváři typický úsměv oblíbenec hráčů i fanoušků. Není to tak dávno, co podal záchrannou ruku Petru Linetovi. Společně se svojí rodinou pomohli talentovanému fotbalistovi v nelehké životní situaci. „Udělal bych to zase. Jsem na to hrdý, je z něj slušný člověk. Byla to doba, kdy ve Velkých Losinách ovlivnil k dobrým věcem i spoustu kluků v dorosteneckém věku.“
POZOR!
Obsáhlý rozhovor s Jiřím Mikou najdete v aktuálním vydání týdeníku Týden na severu.


Foto: Petr Fišer

Jiří Mika při gólových oslavách s Markem Žídkem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny WOHNOUT, která představí speciální akustický program v DK Šumperk v pátek 7. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí kytaristy skupiny Wohnout?

a) otec a syn
b) bratranci
c) bratři

Odpovědi posílejte do čtvrtku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku Vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny PRIESSNITZ, která představí své nové a zároveň poslední album Beztíže v DK Šumperk v pátek 24. března, vyhráli Dušan Indra ze Šumperka, Vladěna Daňková ze Šumperka, Jana Hýžďalová ze Starého Města, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Šinkovský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.