SPORT

Trenér hokejistů Libor Pivko: Kluci si to musí srovnat v hlavě

23. září 2015, 17:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Trenér hokejistů Libor Pivko: Kluci si to musí srovnat v hlavě Šumperk - Neschovával se za fráze, nic neomlouval. Trenér šumperských hokejistů Libor Pivko byl po skončení zpackaného utkání s Litoměřicemi (2:5) maximálně věcný a snažil se problémy, které vedly ke zbytečné porážce, nazývat pravými jmény. Jeho nespokojenost byla znát při každém slovu.

 „Rozhodla druhá třetina. Měli jsme spoustu přesilovek a nebyli jsme v nich schopni přidat třetí gól. Kdybychom v této fázi zápasu odskočili na dvě branky, tak bychom vyhráli,“ stál si pevně za svým. „O přestávce jsme hráče nabádali k tomu, aby byli trpěliví. Říkali jsme jim: počkejme si na to. Místo toho uděláme útočný faul. Navíc hráč, který by u nás měl být jedním z lídrů, dostane desítku a oslabí mužstvo v nejméně vhodném okamžiku,“ pokáral na dálku Tomáše Fořta.
Šumperk se za nerozhodného stavu 2:2 připravil o možnost bodovat individuálními chybami. Předcházely třetímu, čtvrtému i pátému obdrženému gólu. „Jeden padl po vyhraném buly a nastřelení protihráče,“ připomněl Pivko zaváhání zadáka Sedláka. „Máme velmi mladý tým. Kluci si to musí srovnat v hlavě a taky je nutné, aby se poučili z hrubek, které děláme. Až na Karla Pláška, jenž má odehráno řadu zápasů, nám chybí zkušenost. Hokej se dá hrát i na 2:2. Jen to chce větší trpělivost a počkat si na šanci. My to chceme zlomit rychle a hned,“ zlobila se pravá ruka hlavního kormidelníka Radka Kučery.
Nepříjemné zakopnutí netrávila lehce. „Každá porážka mrzí. Ale když víte, že na soupeře máte, tak to bolí dvojnásobně. Zvlášť když můžete zlomit jeho odpor v přesilovkách. Dnes nám udělil lekci z produktivity, na rozdíl od nás proměnil skoro každou šanci. Nepřehrál nás v útočné třetině. Přehrál nás tím, že využil početní výhody,“ měl Pivko jasno.
Draci i tentokrát nasadili početnou skupinu hokejistů z družebních Pardubic. „Naše spolupráce funguje velmi jednoduše. Před zápasem nám zavolají a oznámí nám, jakého hráče nám pouštějí. Vy s ním pak musíte pracovat. Žádná jiná varianta není,“ popisoval Libor Pivko. A pokračoval: „Teď jde o to, aby se do Šumperka nejezdili jen sklouznout a začali hrát. Měli by dokazovat, proč jsou na soupisce extraligového klubu. Potřebujeme, aby nám své kvality ukázali přímo na ledě a patřili k nejlepším.“
Salith se v domácím prostředí představí i v tomto týdnu. A to hned dvakrát. V netradičním čtvrtečním termínu vyzve Ústí nad Labem, v sobotu se pak pokusí skolit prvoligového obra z Českých Budějovic.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.9.2015 20:13
Titulek: drahá bída
Autor: aNONYM
126
269
Ze sedmi zápasů jedna výhra. Šumperk jede. Asi to chce přihodit ještě víc miliónů.
Reagovat
Datum: 3.10.2015 11:11
Titulek: Re: drahá bída
Autor: Anonym
191
175
sám jsi drahá zamindrákovaná díra,ve sportu se pořád vyhrávat nedá ubožáku!!!
Reagovat
Datum: 3.10.2015 13:10
Titulek: Re: drahá bída
Autor: aNONYM
201
189
Já tě chápu, frustráte. Jen doufám, že si svůj vztek ze zoufalých výsledků tvých milců honipuků nevybíjíš na zvířatech.
Reagovat
Datum: 4.10.2015 22:03
Titulek: Re: drahá bída
Autor: Anonym
198
200
Já žádný vztek nemám,protoze pořad vyhrávat nemuzes,ale ty si pořad lecis své mindraky na reji.cz,pises do všech možných diskuzí a jen kritizuje,ale že by si přišel s nějakým nápadem jak to či ono zlepšit,to ne,jen onanujes nad svými příspěvky a ukazujes svou ubohost :-)
Reagovat
Datum: 26.9.2015 22:55
Titulek: ELIOD Extraliga mladšího dorostu, Šumperk poslední
Autor: HK Mladí draci Šumperk
223
197
Mladší dorost také škobrtá, 5 proher a HK Mladí draci Šumperk na 10. místě s 0 bodů. Nejméně ze všech týmů střílíme na branku a ani v obraně se nedaří, dostali jsme šest branek při hře v oslabení!
Chlapci, to nic, ničeho se nebojte, je to jen hra, a vzpomeňte, že Sidney Crosby vyrůstal ve vašem věku v přesně stejně malém městečku jako je Šumperk Cole Harbour (25 tisíc obyvatel).
http://www.hokej.cz/mladez/table/6?table-filter-season=2015&table-filter-competition=5647
Reagovat
Datum: 26.9.2015 23:07
Titulek: Příští zápas v Šumperku hrají Dráčci
Autor: HK Mladí draci Šumperk
225
211
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.