SPORT

Trenér hokejistů Libor Pivko: Kluci si to musí srovnat v hlavě

23. září 2015, 17:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Trenér hokejistů Libor Pivko: Kluci si to musí srovnat v hlavě Šumperk - Neschovával se za fráze, nic neomlouval. Trenér šumperských hokejistů Libor Pivko byl po skončení zpackaného utkání s Litoměřicemi (2:5) maximálně věcný a snažil se problémy, které vedly ke zbytečné porážce, nazývat pravými jmény. Jeho nespokojenost byla znát při každém slovu.

 „Rozhodla druhá třetina. Měli jsme spoustu přesilovek a nebyli jsme v nich schopni přidat třetí gól. Kdybychom v této fázi zápasu odskočili na dvě branky, tak bychom vyhráli,“ stál si pevně za svým. „O přestávce jsme hráče nabádali k tomu, aby byli trpěliví. Říkali jsme jim: počkejme si na to. Místo toho uděláme útočný faul. Navíc hráč, který by u nás měl být jedním z lídrů, dostane desítku a oslabí mužstvo v nejméně vhodném okamžiku,“ pokáral na dálku Tomáše Fořta.
Šumperk se za nerozhodného stavu 2:2 připravil o možnost bodovat individuálními chybami. Předcházely třetímu, čtvrtému i pátému obdrženému gólu. „Jeden padl po vyhraném buly a nastřelení protihráče,“ připomněl Pivko zaváhání zadáka Sedláka. „Máme velmi mladý tým. Kluci si to musí srovnat v hlavě a taky je nutné, aby se poučili z hrubek, které děláme. Až na Karla Pláška, jenž má odehráno řadu zápasů, nám chybí zkušenost. Hokej se dá hrát i na 2:2. Jen to chce větší trpělivost a počkat si na šanci. My to chceme zlomit rychle a hned,“ zlobila se pravá ruka hlavního kormidelníka Radka Kučery.
Nepříjemné zakopnutí netrávila lehce. „Každá porážka mrzí. Ale když víte, že na soupeře máte, tak to bolí dvojnásobně. Zvlášť když můžete zlomit jeho odpor v přesilovkách. Dnes nám udělil lekci z produktivity, na rozdíl od nás proměnil skoro každou šanci. Nepřehrál nás v útočné třetině. Přehrál nás tím, že využil početní výhody,“ měl Pivko jasno.
Draci i tentokrát nasadili početnou skupinu hokejistů z družebních Pardubic. „Naše spolupráce funguje velmi jednoduše. Před zápasem nám zavolají a oznámí nám, jakého hráče nám pouštějí. Vy s ním pak musíte pracovat. Žádná jiná varianta není,“ popisoval Libor Pivko. A pokračoval: „Teď jde o to, aby se do Šumperka nejezdili jen sklouznout a začali hrát. Měli by dokazovat, proč jsou na soupisce extraligového klubu. Potřebujeme, aby nám své kvality ukázali přímo na ledě a patřili k nejlepším.“
Salith se v domácím prostředí představí i v tomto týdnu. A to hned dvakrát. V netradičním čtvrtečním termínu vyzve Ústí nad Labem, v sobotu se pak pokusí skolit prvoligového obra z Českých Budějovic.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.9.2015 20:13
Titulek: drahá bída
Autor: aNONYM
108
231
Ze sedmi zápasů jedna výhra. Šumperk jede. Asi to chce přihodit ještě víc miliónů.
Reagovat
Datum: 3.10.2015 11:11
Titulek: Re: drahá bída
Autor: Anonym
177
154
sám jsi drahá zamindrákovaná díra,ve sportu se pořád vyhrávat nedá ubožáku!!!
Reagovat
Datum: 3.10.2015 13:10
Titulek: Re: drahá bída
Autor: aNONYM
182
171
Já tě chápu, frustráte. Jen doufám, že si svůj vztek ze zoufalých výsledků tvých milců honipuků nevybíjíš na zvířatech.
Reagovat
Datum: 4.10.2015 22:03
Titulek: Re: drahá bída
Autor: Anonym
168
189
Já žádný vztek nemám,protoze pořad vyhrávat nemuzes,ale ty si pořad lecis své mindraky na reji.cz,pises do všech možných diskuzí a jen kritizuje,ale že by si přišel s nějakým nápadem jak to či ono zlepšit,to ne,jen onanujes nad svými příspěvky a ukazujes svou ubohost :-)
Reagovat
Datum: 26.9.2015 22:55
Titulek: ELIOD Extraliga mladšího dorostu, Šumperk poslední
Autor: HK Mladí draci Šumperk
182
180
Mladší dorost také škobrtá, 5 proher a HK Mladí draci Šumperk na 10. místě s 0 bodů. Nejméně ze všech týmů střílíme na branku a ani v obraně se nedaří, dostali jsme šest branek při hře v oslabení!
Chlapci, to nic, ničeho se nebojte, je to jen hra, a vzpomeňte, že Sidney Crosby vyrůstal ve vašem věku v přesně stejně malém městečku jako je Šumperk Cole Harbour (25 tisíc obyvatel).
http://www.hokej.cz/mladez/table/6?table-filter-season=2015&table-filter-competition=5647
Reagovat
Datum: 26.9.2015 23:07
Titulek: Příští zápas v Šumperku hrají Dráčci
Autor: HK Mladí draci Šumperk
185
175
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).