SPORT

Trenér Hekele o malínské raketě Kukulové: Zatím jsme vypustili jen několik vlaštovek

12. února 2014, 06:09, téma CYKLO, Petr Fišer
Trenér Hekele o malínské raketě Kukulové: Zatím jsme vypustili jen několik vlaštovek Nizozemí - Je to obrovská událost pro každého sportovce. Reprezentovat Českou republiku a ještě k tomu na mistrovství světa? To se v životě poštěstí jen hrstce vyvolených. Martina Kukulová patří mezi ně. V pouhých osmnácti letech! Trikot v národních barvách si navlékla minulý víkend v Holandsku.

V elitní kategorii mohla jen překvapit, na startu se sešla největší možná konkurence. "V drtivé většině jsou to ženy, které už mají hodně zkušeností. Martina byla ještě před rokem juniorkou, která objížděla Šumperský pohár horských kol. Před pár měsíci ho vyměnila za pohár Světový. A navíc v cyklokrosu, který je o něco náročnější," vrátil se na úplný začátek trenér nadějné závodnice Emil Hekele. "Je jasné, že musela bojovat s obrovským rozdílem a úplně jinou konkurencí. Nikdo se nedokáže během pouhého půlroku dostat do nejlepší dvacítky. Zvlášť když jste tak mladý. Chce to čas," ujišťoval Hekele.

Kukulová se v cíli vrcholného podniku objevila jako jedenačtyřicátá. "Trochu mě mrzí, že jsme její formu nedokázali vyladit úplně ideálně. Přece jen se jednalo o mistrovství světa," dodal s mírným zklamáním.

Podle loštického patriota se novomalínský objev bude zlepšovat. Oplývá všemi předpoklady. "Už v letošní sezoně zajela několik pěkných závodů, na kterých se dá stavět. Objeli jsme Světové poháry a k tomu i mistrovství Evropy a světa. Takže nasbírala spoustu cenných zkušeností. A o to šlo především. Smůla, že ji trochu přibrzdila nemoc, kterou prodělala v Římě necelé tři týdny před Holandskem. Pro mě je ze všeho nejdůležitější, že jí nechybí chuť a že chce tvrdě trénovat."

Hekele si dobře uvědomuje, že to bude běh na delší trať. "Dobré je, že se má kam posouvat. Dostala se na 52. místo UCI rankingu, které je pro nás velkým potěšením, povzbuzením a příslibem pro nadcházející období. Teď je potřeba zapracovat na rezervách a všech základních atributech, jako je síla, rychlost a vytrvalost. Na větší a důkladnější hodnocení bude lepší čas až příští rok, kdy budeme moct srovnávat první dvě sezony dohromady. Zatím jsme stačili vypustit jen několik vlaštovek."

Martina Kukulová se mohla poměřit s nejlepšími na světě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).