SPORT

Trenér Flašar chtěl i Daniela Vachutku, mladý snajpr odmítl. Hokejoví Draci odtajnili první příchody nových hokejistů

10. května 2017, 12:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Trenér Flašar chtěl i Daniela Vachutku, mladý snajpr odmítl. Hokejoví Draci odtajnili první příchody nových hokejistů Šumperk - Aleš Flašar svého předešlého chlebodárce vůbec nešetří. Nejenže upřednostnil angažmá v Porubě, ale navíc se při shánění posil nerozpakuje lovit právě v šumperských vodách. Hokejový trenér z Ostravy měl zájem i o nejlepšího střelce Draků Daniela Vachutku. Perspektivní snajpr mu na rozdíl od brankáře Kůdely a obránců Janoty a Ďurkáče dal košem a rozhodl se setrvat v rodném městě.

 Výše uvedené kvarteto nepředstavuje jediné odchody, k nimž došlo v uplynulých dnech a týdnech. Pavel Sedláček se vrátil do mateřského Zlína a Tomáš Drtil podepsal smlouvu s prvoligovým Havířovem.
Šumperk stejně jako ostatní kluby v republice zahájil hon na nové tváře. Díru po Drtilovi má zacelit jiný odchovanec Petr Gewiese, jenž strávil minulou sezónu ve Francii. Čtyřiadvacetiletý zadák odehrál za Škorpióny z Mulhouse 23 zápasů a nasbíral v nich 12 kanadských bodů.
Ze zahraničního angažmá v zemi galského kohouta zamířil zpátky i stejně starý forvard Jakub Lehečka. V týmu z Marseille patřil k nejproduktivnějším hráčům, což platilo také o jeho předchozí zastávce v Novém Jičíně. Ve druhé lize má na kontě 127 utkání s bilancí 37 branek a 67 gólových asistencí. Bývalý mládežnický reprezentant začínal s hokejovou kariérou v Olomouci, teď ho čeká šumperská výzva.
Draci zbrojí i na citlivém brankářském postu. O pozici jedničky se popere o rok starší Lukáš Dusík z Třebíče, který v minulém ročníku vychytal Moravským Budějovicím postup do semifinále v druholigovém play off sousední skupiny třetí nejvyšší soutěže.
Čtvrtým novicem na aktuální soupisce je mladý zadák Petr Procházka. Téměř dva metry měřící a sto kilogramů vážící pořízek si z juniorky Zlína odskočil k osmi zápasům do Kopřivnice, a pokud na Tyršově stadiónu uspěje, odkroutí si ve žlutomodrém dresu první plnohodnotnou štaci v mužském hokeji.
Šumperský lov tím nekončí. Podle informací Týdne jsou na seznamu potenciálních posil další adepti včetně gólmana ze Vsetína a jednoho beka z Hodonína. Osloven byl i expardubický Jiří Půhoný.
Kádr na nadcházející soutěžní období se tvoří i přes skutečnost, že mu zatím chybí nový trenérský vůdce. Jeho jméno bude oznámeno nejpozději během června, a to s tím, že už povede červencovou přípravu na suchu. Ta v Šumperku proběhne po několika letech, kdy se upřednostňovaly individuální letní plány. Kvůli dopředu naplánované opravě střechy, která se ve stařičké „aréně“ odehraje v rámci druhé rekonstrukční etapy, budou Draci využívat ledové plochy v nedalekém Uničově. Všechny přátelské duely pak absolvují na půdě svých soupeřů.

KÁDR ŠUMPERKA


BRANKÁŘI: Lukáš Dusík, René Svoboda.
OBRÁNCI: Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Petr Procházka.
ÚTOČNÍCI: Michal Vymazal, Daniel Vachutka, Lukáš Králík, Milan Ostřanský, Daniel Hroch, Vladimír Cink, Jakub Lehečka.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.