SPORT

Trenér Draků Radek Kučera má jasno: nejpovedenější základní část v první národní

11. února 2015, 16:00, Petr Fišer
Trenér Draků Radek Kučera má jasno: nejpovedenější základní část v první národní Šumperk - Základní část druhé nejvyšší soutěže je minulostí. I když v ní šumperští Draci nepřekročili vlastní stín a na vytýčenou metu v podobě postupu do play off nedoběhli, jejich hlavní trenér Radek Kučera si stojí za svým. „Byla vůbec nejúspěšnější, kterou jsme v první národní odehráli,“ tvrdil přesvědčeně po vítězném utkání s Kadaní.

 Statistická čísla mu dávají zapravdu. Draci ve dvaapadesátikolovém maratónu nasbírali nejvíce bodů v historii. Rovných sedmdesát, což je o sedm víc než v minulém ročníku. Až na Jihlavu a Havířov dokázali porazit každého soupeře. Včetně slavných výher nad Chomutovem, Kladnem, Českými Budějovicemi a posílenou Třebíčí. „Hodně slušná byla hlavně první polovina. Dařily se nám domácí zápasy, a to i s ohledem na gólovou stránku věci. Směrem dopředu nám to klapalo, často jsme stříleli, dávali jsme spoustu branek. Od třetí čtvrtiny už to takové nebylo. Vytratila se nám přesnější koncovka a bohužel jsme na některé mančafty začali trochu ztrácet i fyzicky. Zvlášť po Vánocích, kdy se hrálo rychle za sebou i čtyřikrát týdně, nás přetlačovaly a přehrávaly,“ ohlédl se zpátky kormidelník Draků.
Příjemnou rychlostí svištící mašina se v nevhodnou chvíli zasekla a změnila se ve vykolejený vlak. Svým dílem za to mohla zaplněná marodka. „Chybělo nám až sedm hráčů, to se prostě muselo projevit. Moc bodů jsme v té době neudělali. Jsem přesvědčený o tom, že to byla klíčová část sezóny. Nerozhodovalo se v lednu a únoru proti Jihlavě nebo Chomutovu, ale právě ve fázi soutěže, kdy nám vypadlo ze sestavy několik zraněných a nemocných absentérů najednou,“ prohlásil Kučera.
To, že se jeho výběr neprotlačil do vybrané prvoligové společnosti, jej zarmoutilo hlavně kvůli fanouškům. Znovu z toho bude pouze jedenácté místo. „Samozřejmě, že nás všechny mrzí, že si play off nezahrajeme. Nedá se nic dělat, i takový je hokejový život. Teď nám nezbývá nic jiného, než se o postup pokusit příští rok,“ burcoval s výhledem na další období. „I když nás ještě některé zápasy čekají, už dnes lze říct, že se jedná o velice povedenou sezónu. Ať se to někomu líbí, nebo ne, je vůbec nejúspěšnější, kterou jsme strávili v první národní,“ bilancoval s předstihem Radek Kučera.
Na ledě se opíral o několik zkušených individualit. Zájem o ně projevily i kluby z elitního hokejového patra. Kapitán Holík a čtvrtý nejproduktivnější hráč celé první ligy Patrik Moskal (20 gólů + 40 asistencí) mohou vypomáhat mistrovskému Zlínu. Trojice Plášek, Staněk, Sedlák je zase zanesena na soupisce Pardubic. Posledně jmenovaný opět patřil k nejčastějším „bodovačům“ mezi obránci, k sedmi brankám přidal šestadvacet gólových nahrávek.


Foto: Petr Fišer

I přes zavřené dveře do play off nachází Radek Kučera na probíhajícím ročníku spoustu pozitiv.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.2.2015 16:55
Titulek: tak zase za rok
Autor: aNONYM
164
144
Město přihodí další miliony k roční rentě a to by bylo, aby se to nepovedlo. Ať má těch tisíc fandů, kvůli kterým se ty peníze vyhazují, radost a můžou dál házet kelímky s pivem jako praví kulturní lidé.
Reagovat
Datum: 12.2.2015 09:46
Titulek: Re: tak zase za rok
Autor: Radekj
182
132
Strkáš všechny do jednoho pytle hlupáčku,podívej se na odchovance šumperského hokeje..
Tak jak patří Bohemka k fotbalu tak patří Šumperk na hokejovou scénu asi jsi jeden z těch co by radši peníze ivestovali do infra struktury nebo jiných věcí které souvisí s tvojí pohodlností a zaujatostí.Návštěvnost šumperského zimního stadoinu není tisícová ale několikrát větší.A už jen uspěchy mladežnických týmů vypovídají otom že v Šumperku má smysl podporovat hokej
Reagovat
Datum: 12.2.2015 20:57
Titulek: Re: tak zase za rok
Autor: aNONYM
146
136
Přestaň chlemtat na zápasech pivo se zelenou a nebudeš vidět dvakrát. Pak poznáš, že tisíc je ještě přehnané číslo. Peníze bych dal všem sportům a jsem si jistej, že by měly dobré výsledky i bez žoldáků. Za ty peníze, co už se vrazily do hokeje pro pobavení pár pivochrstačů, by první ligu pomalu mohly hrát už i opice ze ZOO Na Kopečku včetně tamarínů, to uznáš.
Reagovat
Datum: 13.2.2015 12:09
Titulek: Re: tak zase za rok
Autor: Rodič
124
150
Dobrý den. Neberu vám váš názor, ale je třeba taky zmínit, že do toho "kulturního" prostředí naprosto zchátralé haly bych s dětma nikdy nešel, a že bych je vzal na hokej velice rád. Mít zimní stadion nějakou úroveň, tak nepochybuji, že je tam plno. Oproti tomu na fotbale jsou podmínky luxusní a chodí tam kolik, 50 lidí?
Reagovat
Datum: 13.2.2015 13:34
Titulek: Re: tak zase za rok
Autor: aNONYM
149
156
Pravda, víc to nebude. Ale abysme si rozuměli, já nemám nic proti hokeji v Šumperku, jen mi vadí ta hodně drahá snaha o to, aby se tady hrála vysoká soutěž. Peníze lítají oknem a nic z toho. Je to jako s divadlem, spravilo se za hafo peněz a každý rok se do něj navalí další milióny. Hlavně, že má Šumperk druhou ligu a divadlo, však my si to tady udržíme, zdroje jsou. Kdyby se raději ty peníze rozdělili více sportovním klubům, více kulturním skupinám, bylo by to, podle mě, efektivnější než si hrát na velkoměsto.
Reagovat
Datum: 13.2.2015 13:54
Titulek: Re: tak zase za rok
Autor: Valda
149
124
Proboha, když budu hodnotit tak jako vy, tak pomluvím jakýkoliv přerozdělovací proces. Dotace nejsou, nebyly a nebudou objektivně rozdělované.
Reagovat
Datum: 13.2.2015 14:02
Titulek: Re: tak zase za rok
Autor: aNONYM
163
161
Tak uznávám, že se dá i držet „huba a krok“.
Reagovat
Datum: 13.2.2015 14:27
Titulek: Re: tak zase za rok
Autor: Tomáš 2
137
139
Za J. Ondráčka rozhodně ne, to máte bohužel pravdu :-/
Reagovat
Datum: 12.2.2015 18:54
Titulek: "návštěvnost"
Autor: Dušan Masár
169
139
2.1. 2015, Šumperk - SK Kadaň, 464 diváků, 3.2. 2015, Šumperk - HC Most, 434 diváků, 11.2. 2015, Šumperk - Rebel Havlíčkův Brod, 378 diváků.
Reagovat
Datum: 17.2.2015 15:31
Titulek: Re: "návštěvnost"
Autor: Jenda Benda
144
131
8.10.2014, Špk-Kladno, 1580 diváků; 27.10.2014, Špk-Prostějov, 1712 diváků; 8.11.2014, Špk-Havl.Brod, 1313 diváků; 20.12.2014, Špk-Kladno, 1939 diváků; 10.1.2015, Špk-Havířov, 1372 diváků (viz hokej.cz)...troufám si říct, že takovou návštěvnost nemají dohromady všechny ostatní sporty ve městě za celý měsíc!
Reagovat
Datum: 17.2.2015 15:49
Titulek: Re: "návštěvnost"
Autor: aNONYM
133
155
No tak aspoň se v celé sezóně našlo pět zápasů, kde bylo víc než tisíc lidí. To za ty miliony opravdu stojí. Kdyby ty peníze dostaly ostatní sporty a hokej nic, bylo by to s návštěvností možná úplně opačně.
Reagovat
Datum: 18.2.2015 12:05
Titulek: Re: "návštěvnost"
Autor: Jenda Benda
159
145
Tyto debaty se opakují pravidelně každý rok ve všech městech (vyjma Prahy), kde se hraje hokej a končí vždy patem.
V mém předchozím příspěvku jsem chtěl poukázat pouze na to, že se dají najít sezóní návštěvy silně podprůměrné, ale i silně nadprůměrné.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.