SPORT

Trenér basketbalistů zestárl o několik let. „Kdo má silné srdce, ať přijde,“ vzkazoval divákům po čtyřech vyčerpávajících dramatech v řadě

31. října 2019, 20:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Trenér basketbalistů zestárl o několik let. „Kdo má silné srdce, ať přijde,“ vzkazoval divákům po čtyřech vyčerpávajících dramatech v řadě Brno, Šumperk – Odehrály se teprve čtyři duely a Radim Šíma na střídačce šumperských basketbalistů stačil trenérsky zestárnout o několik let. Po extrémně napínavém domácím dvojutkání proti soupeřům ze severu Moravy nebyl ušetřen dechberoucího finiše ani v Brně. „Pomalu začínám mít pocit, že podobně vyhrocenou koncovku budou mít snad všechny naše zápasy, ke kterým letos nastoupíme,“ pousmál se hlavní kouč Wiesnera a spol.

 Obě víkendové řežby spojoval společný jmenovatel v podobě špatného nakročení. „Zahajovací minuty nám absolutně nevyšly. Nemohli jsme se sladit herně ani pohybově. Problém byl možná i v tom, že jsme se snažili držet až zbytečně dokonale stanovený systém,“ přemítal nahlas Šíma. „Důležité byly druhé čtvrtiny. V sobotu nám pomohla k tomu, abychom se trochu uklidnili. V neděli nám s pomocí zónové obrany vyšla natolik dobře, že jsme nepříznivé skóre otočili ve svůj prospěch.“

Šumperk přemohl Černá Pole s přispěním Josefa Kresty. Přes dva metry dlouhý pivot začal úřadovat v pravý čas a za stavu 68:67 strhl vítězství na stranu hostujícího týmu. Bylo vydřené, ale svým způsobem zasloužené. Hosté si závěr pohlídali přímo excelentně.
Zatímco brněnský Slovan sázel na starší a zkušenější matadory, kormidelník „akademiků“ vypustil o den později na palubovku soubor poskládaný z mladých pušek. „Byli kousaví jako psi. Presovali nás po celém hřišti a roztáčením šíleného kolotoče nám způsobovali velké potíže v obraně i v útoku. Vypadalo to na ručník,“ popisoval Radim Šíma.

Rozjetý jihomoravský expres se mu podařilo přibrzdit změnou obrany. Domácí ve druhé desetiminutovce znejistěli a přistoupili na drama, které se zlomilo až v úplném závěru. Při střelách Tomeše a Tůmy při nich stáli všichni basketbaloví svatí. „Jednou jsme měli štěstí my, jednou náš soupeř. Máme za sebou čtyři vyčerpávající zápasy, které byly po všech stránkách náročné. Kluci na toto téma čím dál častěji vtipkují a v rámci srandy po mě vyžadují změnu taktiky. Že to bylo pokaždé o infarkt,“ prozradil šumperský lodivod.
Před dalším pokračováním druhé ligy se nebál lákat diváky do hlediště. Vzhledem k tomu, jaké příběhy se v případě jeho hráčského souboru zatím sepisují, pro jistotu zvolil opatrnější tón. „Kdo má silné srdce, ať přijde,“ pronesl úsměvně ve chvíli, kdy své myšlenkové pochody namířil na souboje s Podolím a Kyjovem.

DRUHÁ LIGA

SLOVAN ČERNÁ POLE BRNO – ŠUMPERK 68:69 (21:12, 44:34, 62:57). Body Šumperka: Tůma 22, Z. Wiesner 14, Kresta 14, M. Müller 6, Tomeš 5, Sedláček 3, O. Šich 2, Špunda 2, Gonda 1, D. Kubíček. Čtvrtiny – 21:12, 23:22, 18:23, 6:12.
SA BRNO – ŠUMPERK 89:86 (23:11, 44:45, 67:69). Body Šumperka: Kresta 26, Tomeš 19, Z. Wiesner 15, Tůma 12, O. Šich 7, Špunda 4, M. Müller 3, D. Kubíček, Sedláček. Čtvrtiny – 23:11, 21:34, 23:24, 22:17.

DALŠÍ PROGRAM

SOBOTA 2. LISTOPADU: 18.00 Šumperk – Podolí. NEDĚLE 3. LISTOPADU: 11.00 Šumperk – Kyjov (Tyršův stadión).


Foto: Petr Fišer

Nelítostné souboje o každý míč, dramatické bitvy do závěrečných vteřin. Dosavadní zápasy Šumperka v nové druholigové sezóně braly dech. Jejich důležitou součástí byl veterán Zdeněk Wiesner (v bílém).


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.