Trápení Draků nemá konce

29. září 2008, 16:26, simi
Trápení Draků nemá konce Po čtyřech zápasech čtyři body, to byla bilance šumperských hokejistů před duelem s Hodonínem.
O nápravu zatím neuspokojivých výkonů se pokusili svěřenci trenéra Petra Rutara v neděli proti hodonínským Drtičům. Ty přijela podpořit početná skupina velmi hlasitých, ale zároveň až na pár jedinců slušných fanoušků. V brance Drtičů se překvapivě neobjevil exorlovský mág Holeš, ale méně známý Hubačka. Byl to ovšem právě tento muž, který se stal největší hvězdou nedělního utkání.

Již od první minuty se Draci vrhli do útoku, avšak závary prvních dvou formací nevyústily v dobré zakončení. Naopak na druhé straně se Hodonín díky velmi přísnému vyloučení Meluzína dostal poprvé k ohrožení Maláče v brance Šumperku a hned z toho byl gól, který po zmatku v šumperské obraně vsítil Hrtús. Následoval doslova drtivý tlak Šumperku, který byl ještě podpořen dvěma dvojnásobnými přesilovkami, nicméně prakticky celá třetina odehraná v pásmu Drtičů a neustálé nabíjení ostrostřelci Holíkovi vyrovnání nepřineslo. Do šaten se tedy i přes dobrý výkon Draků, jenž ale nekorunovali přesilovkovým gólem, šlo za stavu 0:1.

Prostřední část hry se podobala té první již jen občas. Hodonín trochu vyrovnal hru a snažil se zejména po rychlých brejcích ohrozit domácí branku. Více ze hry ale měli opět Draci, kterým ovšem chyběl a dlouhodobě také chybí potřebný klid při zakončení. I takovým hráčům jako třeba jindy famózní Roman Meluzín odskakuje puk od hokejky. Naproti tomu na druhé straně přesnost ve finální fázi rozhodně nechyběla Hodonínu. Zvláště když z ukázkového přečíslení po rychlém brejku vstřelil druhou branku hostů Čárský. Tato akce jako z učebnice hokeje tedy uzavřela druhou třetinu za stavu 0:2.

Do poslední části vlétli šumperští Draci tak, že snad chtěli aby rolba mohla upravovat led jen na straně Drtičů. Tlak narůstal a v 43. minutě po průniku Stejskala dotlačil kotouč do branky Novosad.

Bohužel Hodonín potrestal v tomto zápase vše, co mu Šumperk nabídl. V 47. minutě vrátil dvoubrankové vedení na stranu hostů Lukačovič. Poté již byla k vidění jen křeč a obrovská snaha šumperských a nadšeně bojující a jednoduše hrající Drtiči. Ti v čele s výborným Hubačkou v bráně odolali dračím nájezdům a uhájili tak vítězství v zápase, kdy by si tři body zasloužili i hráči Šumperku. Na to se ale ve sportu nehraje, a tak jediný profesionální tým ve 2. lize zůstává i přes dobrý výkon na ostudné 13. příčce.

CD FLEKSIBLE ZADARMO

Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).