SPORT

Trápení Draků nemá konce

29. září 2008, 16:26, simi
Trápení Draků nemá konce Po čtyřech zápasech čtyři body, to byla bilance šumperských hokejistů před duelem s Hodonínem.
O nápravu zatím neuspokojivých výkonů se pokusili svěřenci trenéra Petra Rutara v neděli proti hodonínským Drtičům. Ty přijela podpořit početná skupina velmi hlasitých, ale zároveň až na pár jedinců slušných fanoušků. V brance Drtičů se překvapivě neobjevil exorlovský mág Holeš, ale méně známý Hubačka. Byl to ovšem právě tento muž, který se stal největší hvězdou nedělního utkání.

Již od první minuty se Draci vrhli do útoku, avšak závary prvních dvou formací nevyústily v dobré zakončení. Naopak na druhé straně se Hodonín díky velmi přísnému vyloučení Meluzína dostal poprvé k ohrožení Maláče v brance Šumperku a hned z toho byl gól, který po zmatku v šumperské obraně vsítil Hrtús. Následoval doslova drtivý tlak Šumperku, který byl ještě podpořen dvěma dvojnásobnými přesilovkami, nicméně prakticky celá třetina odehraná v pásmu Drtičů a neustálé nabíjení ostrostřelci Holíkovi vyrovnání nepřineslo. Do šaten se tedy i přes dobrý výkon Draků, jenž ale nekorunovali přesilovkovým gólem, šlo za stavu 0:1.

Prostřední část hry se podobala té první již jen občas. Hodonín trochu vyrovnal hru a snažil se zejména po rychlých brejcích ohrozit domácí branku. Více ze hry ale měli opět Draci, kterým ovšem chyběl a dlouhodobě také chybí potřebný klid při zakončení. I takovým hráčům jako třeba jindy famózní Roman Meluzín odskakuje puk od hokejky. Naproti tomu na druhé straně přesnost ve finální fázi rozhodně nechyběla Hodonínu. Zvláště když z ukázkového přečíslení po rychlém brejku vstřelil druhou branku hostů Čárský. Tato akce jako z učebnice hokeje tedy uzavřela druhou třetinu za stavu 0:2.

Do poslední části vlétli šumperští Draci tak, že snad chtěli aby rolba mohla upravovat led jen na straně Drtičů. Tlak narůstal a v 43. minutě po průniku Stejskala dotlačil kotouč do branky Novosad.

Bohužel Hodonín potrestal v tomto zápase vše, co mu Šumperk nabídl. V 47. minutě vrátil dvoubrankové vedení na stranu hostů Lukačovič. Poté již byla k vidění jen křeč a obrovská snaha šumperských a nadšeně bojující a jednoduše hrající Drtiči. Ti v čele s výborným Hubačkou v bráně odolali dračím nájezdům a uhájili tak vítězství v zápase, kdy by si tři body zasloužili i hráči Šumperku. Na to se ale ve sportu nehraje, a tak jediný profesionální tým ve 2. lize zůstává i přes dobrý výkon na ostudné 13. příčce.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).