ZPRAVODAJSTVÍ

Trápení cestujících nebere konce

4. října 2016, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Původně měla revitalizace trati z Bludova do Jeseníku skončit už toto pondělí. Jenže neskončí. A to se Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ještě před měsícem chlubila, že projekt pokračuje podle plánu a termín jeho dokončení ohrožen není. Teď však přiznala, že stavební práce a tím pádem i výluky budou pokračovat nejméně další měsíc. Vlaky mají jezdit pouze z Bludova do Hanušovic.

 „Příčinou prodloužení výluky je pokračování stavebních prací při rekonstrukci železniční stanice Hanušovice a odstranění propadu rychlosti v traťovém úseku Jindřichov na Moravě – Lipová - lázně,“ uvedla mluvčí SŽDC Kateřina Šubová. Alespoň částečně se podařilo trať zprůjezdnit mezi Bludovem a Hanušovicemi. Do Jindřichova ale vlaky nezačnou jezdit dříve než 7. listopadu a do Lipová – lázně 2. listopadu. Ještě měsíc se cestující budou muset mačkat v autobusech také mezi Hanušovicemi a Starým Městem. „Cestující by měli věnovat zvýšenou pozornost odlišným dobám odjezdů a příjezdů oproti platnému jízdnímu řádu. U spěšných vlaků je přeprava jízdních kol umožněna v omezeném počtu,“ upozorňuje mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Problémy od začátku

Stamiliónovou revitalizaci trati z Bludova do Jeseníku pronásledují problémy od samého začátku. Původně měla být stavba hotova už vloni. Firma, která se zakázky chopila, ale nakonec z projektu vycouvala, protože práci nezvládla. Na některých úsecích trati dokonce její neodborné zásahy nadělaly více škody než užitku. SŽDC proto musela výběrové řízení na dodavatele stavby vypsat úplně od začátku. Kromě samotných kolejí se rekonstrukční práce týkají i nádraží a vlakových zastávek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.10.2016 10:01
Titulek: SŽDC proto musela výběrové řízení na dodavatele stavby vypsat
Autor: Jenda Benda
91
...a světe div se, uspěla opět ta samá firma :(
Reagovat
Datum: 4.10.2016 10:04
Titulek: Už tu dnešní dobu nechápu
Autor: Cestující
82
Ze všeho se dělají monstrakce řízené odkudsi z Prahy. Dříve se výstavba a oprava tratí řešila na místní úrovni, prováděli ji místní firmy a používali místní cestující. Dnes se vše plánuje z Prahy od stolu, staví cizí firmy s dělníky bůh ví odkud a místní potom celý život trpí důsledky.
Reagovat
Datum: 4.10.2016 12:19
Titulek: chudáci cestující..
Autor: pavda
78
co víc říct, než chudák cestující,pracující a denně tak dojíždějící, odvádějící státu danně. hnus toto...a pro čd další náklady navíc...a přitom ty peníze mohly jít ji v nam...sankce a sankce. a co jsme jeli kolem, tak tam moc čilej pracovní ruch nebyl... bordel toto...
Reagovat
Datum: 4.10.2016 17:12
Titulek: Trápení cestujících
Autor: Bára
85
Vážený pane, nemáte správné informace. Firma, která vloni odstoupila od zakázky se jmenovala KLEMENT.V současné době stavbu provádí sdružení čtyř firem.
Reagovat
Datum: 4.10.2016 19:53
Titulek: Re: Trápení cestujících
Autor: Anonym
73
Sdružení kterých čtyř firem? To nám redaktor Kropáč není schopen sdělit.
Reagovat
Datum: 5.10.2016 07:56
Titulek: Re: Trápení cestujících
Autor: Anonym
74
Psst, to jsou tajné zprávy, do těch se dávají jen kuse informace...
Reagovat
Datum: 5.10.2016 07:57
Titulek: Re: Trápení cestujících
Autor: LH
32
Hm,nevyplnil jsem jméno a je ze mě anonym...
Reagovat
Datum: 4.10.2016 20:35
Titulek: Trať 292 Šumperk - Krnov v úseku Hanušovice - Jeseník
Autor: Anonym
99
Momentálně probíhá velký projekt na modernizaci více než dvacet kilometrů dlouhého úseku mezi stanicemi Bludov a Hanušovice za miliardu korun.
Opravená nádraží a zastávky, rekonstruované koleje, které umožní pohodlnější jízdu a hlavně vyšší rychlost a tím pádem i kratší dobu strávenou ve vlaku.
Opravovat se bude i takzvaná bludovská spojka, která umožňuje průjezd přímých vlaků z Hanušovic do Zábřehu bez zajíždění do Bludova. Naopak se rekonstrukce netýká samotné stanice Hanušovice a také úseku Bludov – Šumperk, který prošel modernizací už před čtyřmi lety spolu s tratí do Zábřehu.
V rámci stavby se budou opravovat koleje i jejich podloží. "Bude provedena rovněž rekonstrukce nástupišť v zastávkách a železničních stanicích, rekonstruovat se budou i železniční přejezdy včetně jejich nového zabezpečení a opravovat se budou mosty a propustky.
Opravy a modernizace se týkají zastávek Bludov lázně, Bohutín, Bartoňov, Komňátka, Raškov a Hanušovice­ ­Holba a stanic Ruda nad Moravou a Bohdíkov.
V nezbytném rozsahu se také opraví osvětlení stanic a zastávek," popsal rozsah prací mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Tesař.

Číslo projektu: CZ.1.01/3.1.00/15.0461
Datum ukončení projektu: 25. srpen 2016
Zdroj financování EU: Fond soudržnosti
Celkové schválené náklady projektu: 1 015 014 384 Kč
Schválený příspěvek EU: 138 921 356 Kč
Příjemce: Správa železniční dopravní cesty, státní organizace (SŽDC)
Národní spolufinancování: Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI)
Datum schválení projektu: 18. březen 2016
Projekt schválil/(a): ŘO OP Doprava
Projekt schválen v rámci prioritní osy: 3 - Modernizace železniční sítě mimo TEN-T
Oblast podpory: 3.1 - Modernizace a rozvoj železniční sítě mimo síť TEN-T
Zhotovitel: EUROVIA CS,a.s., IDS - Inženýrské a dopravní stavby Olomouc, a.s. , OHL ŽS, a.s. , TOMI-Remont a.s.
Reagovat
Datum: 5.10.2016 08:57
Titulek: Re: Trať 292 Šumperk - Krnov v úseku Hanušovice - Jeseník
Autor: Cestující
34
Jenomže po té trati potom ČD budou honit Šukafony, Agropendolína a podobný šrot s konstrukční rychlostí 80 km/h :-(
Reagovat
Datum: 6.10.2016 05:59
Titulek: Re: Trať 292 Šumperk - Krnov v úseku Hanušovice - Jeseník
Autor: Templ
81
Sdružení BLUJES (OHL, TOMI-REMONT, IDS, SIGNALPROJEKT).
Reagovat
Datum: 4.10.2016 22:30
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
82
tak honem ještě EU pořádně pumpnout, než se to rozpadne...
Reagovat
Datum: 8.10.2016 11:48
Titulek: Bez titulku
Autor: františek
72
U nás se asi neplatí penále za nedodržení termínu,jinak by si to firmy kurevsky rozmysleli než se pustí do něčeho na co nemají. Navíc si naúčtují nesmyslné vícepráce a zlodějna je hotová.
Stejně jako silnice z mohelnice do olomouce,tam to vypadá,že při rychlosti 2 km opravené silnice za rok mohlo být hotovo za dvacet let,akorát by mě zajímalo kolik si firma účtuje za tuhle nepráci!!!!!
Reagovat
Datum: 11.10.2016 20:02
Titulek: Trápení s vlaky? To je pohoda
Autor: Stojící cestující
30
ale trápení TRVALÉ se stanicemi a zastávkami. Např. zastávka LÁZNĚ BLUDOV ke dni 11.10.2016. Dřív tam bývala čekárna. Dnes po rekonstrukci trati tam není vůbec nic !!! Žádný přístřešek, žádná lavička. Čekající musí stát pěkně v dešti, větru a sněhu a užívají si živé přírody !! Mokří a zmrzlí durch. Tomu se dá říct LÁZNĚ. Voda v lázních je svým složením vhodná pro léčbu pohybového ústrojí. Čekající se před i po lázních pěkně rozpohybují. Žádná státní agenda, vláda, politici atd. se tímto stavem nezabývají.
Zastávky a stanice jsou v režii Správy železniční dopravní cesty SŽDC. ČD s tím nemají NIC společného. Vítejte u nás lázenští hosté a turisté.
Reagovat
Datum: 12.10.2016 04:49
Titulek: Kompetenci změnit tento stav
Autor: Sakra
94
mají jen občané-cestující, kteří rozpohybují SŽDC
epodatelna@szdc.cz co si neuděláme-nemáme. Žádná strana to nemá v programu, protože politici vlakem nejezdí, takže o situaci neví a nezajímá je to. S dobytkem se zachází lépe, protože se jim podestele slámou. Lidé na zastávkách si můžou sednout holou řití na beton za každého počasí a nejsou ani pod střechou. Senioři a nemocní této služby SŽDC musí vyžívat, protože jim nic jiného nezbývá.
Reagovat
Datum: 12.10.2016 18:46
Titulek: Re: Kompetenci změnit tento stav
Autor: Ujko
83
SŽDC zkouší co cestující vydrží, co si dají líbit. Český člověk je historickým vývojem otupělý a raději bude zmrzat a moknout než by po SŽDC něco vyžadoval. Můžou to změnit jedině mladí komunikativní hybridní ajťáci na fejsbůku. Mají tisíce přátel, takže jim SŽDC neodolá. Dá se očekávat že na některé zastávce v případě zpoždění vlaku někdo pořádně omarodí, uklouzne a domlátí se, anebo dokonce umrzne. Vystoupíme z Pendolína a šlápneme do velkého H.... v pustině.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).