ZPRAVODAJSTVÍ

Tragická nehoda hasičů má další smutnou dohru

5. března 2019, 07:00, jak
Tragická nehoda hasičů má další smutnou dohru Šumperk – Kriminalisté ukončili vyšetřování nehody požární cisterny, při které vloni v létě zahynul jeden hasič a další utrpěl vážné zranění. Jako viníka tragické bouračky určila policie právě těžce zraněného řidiče hasičského auta, který se měl dopustit hned dvou trestných činů. Muži teď hrozí šestileté vězení.

 „Po důkladném vyhodnocení veškerých okolností dopravní nehody a na základě znaleckých posudků obvinili kriminalisté řidiče hasičské cisterny ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla mluvčí police Jiřina Vybíhalová.

Auto mělo havarovat v důsledku nepřiměřené rychlosti na mokré vozovce. Co přesně se při nehodě stalo, se teď bude znovu a detailně rozebírat před soudem. Ten také určí míru zavinění řidiče hasičského auta a rozhodne o jeho trestu.

Tragická nehoda požární cisterny se odehrála vloni 24. srpna u Libivé. Hasičský vůz v zatáčce narazil do protijedoucího auta a poté vyjel mimo cestu. Na místě zahynul jeden hasič, další se zranil a v nemocnici skončil i řidič osobního auta.

Nehoda hasičů zvedla v regionu vlnu solidarity. Vznikly hned dvě sbírky, které měly rodinám mrtvého a zraněného požárníka pomoci. „Lidé na veřejné účty poslali celkem dva a půl miliónu korun,“ uvedla mluvčí hasičského sboru Vladimíra Hacsiková.


Foto: HZS

Za viníka tragické nehody označila policie řidiče požárního auta. Tomu teď hrozí šest let vězení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.3.2019 07:54
Titulek: nehoda hasičů
Autor: laďa
23
Když se jezdí k ohni, páni policisté, tak se jezdí vždy rychleji a houká se u toho. Píšete, že narazil do protijedoucího auta. Naše silničky jsou dost úzké, proč to protijedoucí auto neuvolnilo svůj pruh pro hasičské auto. Ti hasiči jeli pracovat ba dokonce s nákladem několika tun vody, která v plné nádrži putuje ze strany na stranu. To není jako jezdit ve dvou v osobáčku. Zdá se mi, že hasičské auto musí jezdit i rychle, jak říká mluvčí policie.
Reagovat
Datum: 10.3.2019 13:47
Titulek: Re: nehoda hasičů
Autor: Karel
10
Láďo, hasiči nejeli k ohni. Hačiské auto je kolos o několika tun. S takovým autem, zvlášť pokud se spěchá, by měl jezdit ostřílenej řidič aby měl hromadu zkušeností a neudělal průšvih. Buhužel tento řidič nezvládl řízení, jel do zatáčky příliš rychle a ta ho vynesla. Pokud víte kde se nehoda stala tak je to tam úzké a klikaté a musí se na to brát zřetel, né jet jak hovado. Řidič udělal osudovou chybu a po právu, i když je to hasič, za ni nese zodpovědnost. Vy ani já jsme tam nebyli, nevíme jaká tam byla situace, kolik tam zrovna jelo aut, jaké bylo počasí a jak jel rychle
Reagovat
Datum: 8.3.2019 09:28
Titulek: Svět se zbláznil
Autor: Jenda Benda
10
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.