KULTURA

Tomáš Klus: „Šumperk je šperk.“ROZHOVOR

11. října 2017, 12:30, Ondřej Polák
Tomáš Klus: „Šumperk je šperk.“ Šumperk - Držitel Zlatého slavíka Tomáš Klus dnes vyprodává haly, ovšem když hrál v našem regionu naposledy, znala ho tehdy jen hrstka hudebních fajnšmekrů. Vzpomene si ještě na tu dobu a na koncert v Šumperku? I na to jsme se Tomáše Kluse zeptali jen pár dnů před jeho vystoupením na festivalu Džemfest, který se uskuteční v pátek 21. října v Domě kultury.

Džemfest definitivně zakončí vaši letošní festivalovou sezónu. Jaká byla?
Skvělá. Po dlouhé pauze bujará a užitá zplna hrdla!

Máte radši vystoupení na festivalech pro široké spektrum lidí, nebo koncerty v sálech, na které chodí hlavně vaši fanoušci?
Jsou to dvě odlišné disciplíny a v obou jsem našel zalíbení.

Na Džemfest si odskočíte z velkého republikového turné Recyklus, které začalo 30. září a skončí až v prosinci. Turné má hashtag „Jiný koncert“. Prozradíte, v čem tedy budou koncerty jiné a jak si je hodláte užít?
On ten hashtag patřil především pražskému koncertu, kde jsme si odzkoušeli koncept příštího roku. Bude to něco jiného, než jak vypadaly naše koncerty dosud. Chceme dát lidem prostor pro promluvu, páč si myslím, že je čas spolu začít mluvit, aby neměli někteří potřebu mluvit za nás…

Jaké písně chtějí lidé na vašich koncertech slyšet, mají zájem i o nové písničky, nebo si žádají spíše staré pecky?
Myslím si, že je to plichta. A proto i na Džemfestu zahrajeme mix starších a nových písní.

V Šumperku jste naposledy hrál před deseti roky, tehdy ještě jako málo známý písničkář. Pojí vás k Šumperku nějaké vzpomínky?
Pochází z něj má kamarádka ze školy Lucie Polišenská, alias Kecka, která mě naučila pít pocity. A taky jsem se tady tenkrát seznámil u rumu se svou srdcovkou kapelou Mňágou a Žďorp. Od té doby je pro mě Šumperk šperk Jeseníků.

Jaký bude váš koncert na Džemfestu?
Dobrý. Těším se moc!Foto: Dzemfest.cz

Tomáš Klus zahraje na Džemfestu starší pecky i zbrusu nové písně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.10.2017 18:56
Titulek: Klus je Hnus
Autor: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nanosekunda ®
110
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.