ZPRAVODAJSTVÍ

Tohle se moc nepovedlo. Mladé lípy nechá radnice vykácet

1. října 2019, 13:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Mladé lípy rostoucí okolo šumperské radnice mají svůj čas sečtený. Zastupitelé na svém posledním jednání rozhodli, že je nechají vykácet a nahradí je novými dřevinami. Ukázalo se totiž, že lípy byly před lety špatně zasazeny a na vydlážděném náměstí trpí a chřadnou.

 

Stromy jsou v žalostné kondici. Kolem kořenového systému není dost místa. Nepřežijí déle než desetnebo patnáct let,“ uvedla Jana Andrísková ze šumperské radnice.
Lidem podle vedení města vadilo i to, že stromy v létě takzvaně medují – kape z nich sladká medovice, která dopadá na zaparkovaná auta a lavičky, na které se pak nedá sednout.

Ohledně dalšího osudu listnáčů se na zastupitelstvu vedla dlouhá diskuze. Zatímco část zastupitelů jejich odstranění odmítla, většina se přiklonila k odstranění. Stromy mají přijít pryč během několika týdnů, zřejmě je nahradí odolnější javory. Celá akce přijde městskou pokladnu na téměř dvě stě tisíc korun. „Už když se tam lípy dávaly, přišly mi zasazené moc nahusto. Jinak to asi dopadnout nemohlo,“ dodal Karel Zouhárek, který nedaleko radničního náměstí bydlí.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.10.2019 21:09
Titulek: Bez titulku
Autor: Pif a Paf se vzduchovkou
44
Kocourkov
Reagovat
Datum: 2.10.2019 08:55
Titulek: Nestačí jen informovat o nezdařené věci.
Autor: Michal
souhlas
47
nesouhlas
31
Někdo to projektoval,někdo projekt schválil a tak by měl nést zodpovědnost.Vynaloženy byly nemalé finanční prostředky a nyní se prostě konstatuje že se akce nezdařila a šmitec?To by se nemohlo stát ani v Kocourkově.
Reagovat
Datum: 2.10.2019 13:27
Titulek: Lípy
Autor: LH
36
Netuším kdo to takle tenkrát zdrbal, o vysadbe by měl snad rozhodnout nějaký odborník když i já vím že lípa je dominantni strom a né nějaký keř... vysadit lípu takhle najisto, k baráku, podloží a vlaha tam taky asi nějaký extra nebude, každá má 1x1m čtverec hlíny nahoře ..... všechno špatně.
Reagovat
Datum: 4.10.2019 05:48
Titulek: lípy na náměstí
Autor: Jiří Kalabis
31
Auta se umejou v myčce, koneckonců něco padá z každého stromu. A na těch lavičkách jsem jěště nikoho sedět neviděl. Taky proč, výhled na řadu zaparkovaných aut je dost mimo. Přestěhujte lavičky a je po problému kocourkovští!
Reagovat
Datum: 6.10.2019 17:51
Titulek: povesit
Autor: cerny
17
To chce nekoho povesit???
Reagovat
Datum: 8.10.2019 13:05
Titulek: Re: povesit
Autor: Levák Bulharů
souhlas
24
nesouhlas
21
Za kule do průvanu, pokud se však najdou...

https://www.youtube.com/watch?v=6EzMdAskU9M

Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

I přes nejistotu, zda se uvedené akce budou v ohlášeném termínu konat, pokračujeme v soutěžení o volný vstup na atraktivní pořady v regionu. Dnes je to zábřežský AkustikFest, na který nám Zábřežská kulturní poskytla tři vstupenky. Za oponou zábřežského kulturáku se uskuteční v pátek 17. dubna.

Otázka:
Kolikátý ročník AkustikFestu se bude letos konat? 
A) 3.
B) 4.
C) 5.

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volný vstup na koncert skupiny Katapult, ohlášený v šumperském Domě kultury na 27. března, vyhrávají Josefka G. z Hrabišína a Radek V. z Chromče. Blahopřejeme! O vstupenky se i kvůli případné změně v programu přihlaste u pořadatele.