SPORT

TITUL PRO ŠUMPERK! Dietos jsou novými šampióny, zametli s Golemy

24. července 2019, 20:38, Petr Fišer
TITUL PRO ŠUMPERK! Dietos jsou novými šampióny, zametli s Golemy Zlín – Když v posledním utkání základní části dostali ve Zlíně důkladnou nakládačku, největší škarohlídi nad nimi zlomili hůl. Šumperští Dietos ale před finálovým zápasem třetí ligy amerického fotbalu zmobilizovali veškeré síly a na Valašsku si prožili odpoledne, na které nikdy nezapomenou. Na zpáteční cestě je doprovázelo všeříkající We are the champions!

FINÁLE TŘETÍ LIGY
ZLÍN GOLEMS – ŠUMPERK DIETOS 6:37 (0:3, 0:13, 0:14, 6:7)

Hosté věděli, že v předchozím nepovedeném střetnutí nepředvedli výkon hodný jejich předsezónnímu cíli. Na druhou stranu zachovávali klid, jelikož si byli vědomi toho, že budou mít k dispozici nejsilnější sestavu. Do hry se vrátily důležité opory, co pošetřily síly, aby byly co nejlépe připraveny na vrchol ročníku. A marodi, které trápila dlouhodobá zranění, zatnuli zuby a rovněž se navlékli do výstroje. Trenéři tak s nadšením vítali Jana Šmída, Pavla Sobotu či Patrika Kvapila. Přes menší či větší trable přetáhli dres přes hlavu a vyrazili vstříc životnímu dobrodružství.

Už samotný vstup do utkání ukázal, že Šumperk nepřicestoval se sklopenou hlavou. Při pětadvacetiyardovém kopu z pole za tři body se blýskl Robert Šupola a Dietos měli na čem stavět.
Ruku k dílu přikládala zásadním způsobem i precizně hrající obrana, která pod vedením zdravě namotivovaného Jana Vomlela držela neplodné Golemy zkrátka až do čtvrté čtvrtiny. Zlínský útok nepouštěla do vážnějšího ohrožení, čímž výrazně pomáhala útoku. Ofenzivní letka i v případě nezdaru nemusela panikařit a mohla si trpělivě počkat na svoji šanci.

Ta přišla hned zkraje druhé části, když přihrávku Kolaříka proměnil v šestibodový zápis Matěj Vrážel. Hostující parta diktovala tempo, a když záhy přispěchal se svým příspěvkem i Jan Kuruc, bylo z pohledu červenočerných barev ještě veseleji. Stav 0:16 dával báječný základ k tomu, aby šumperské mužstvo mohlo nakročit do druhé půle v příznivém rozpoložení.

Valaši neskládali zbraně. V důležitém okamžiku ale chybovali a na jejich nevalnou přihrávku si zkušeně počkal škůdce Vomlel. Míč do endzóny Zlína vrátil z 85 yardů!
Dietos byli na koni a neochvějně cválali za historickým triumfem. Dvěma dalšími touchdowny jedinečnou baštu chutně okořenil hattrickový hrdina Jan Kuruc. Zvláště dlouhý běh, na jehož konci zvyšoval na třicetibodový rozdíl, stál za to.

Domácí mužstvo se ke zklamání většiny z 530 přihlížejících diváků dostalo ke slovu pouze jednou. „Zápas se vyvíjel přesně opačně jako naposledy. Obrana odehrála fantastickou první půli a zaskočenému soupeři neumožnila vůbec nic. Průběžný stav byl zasloužený,“ vrátil se do víru dění Jan Kolařík. „Ve druhém poločase to na nás zkusili s tím, že nemají co ztratit. Jejich odpor definitivně zlomil klíčovým okamžikem celého utkání Honza Vomlel. Před naším týmem musím smeknout,“ nešetřil chválou hrající kouč Šumperka. „Za celou dobu, co trénuji, jsem neviděl takhle nahecovaný, soustředěný a odhodlaný kolektiv. Přístup byl fantastický. Táhlo se za společný provaz, předzápasové pokyny se splnily na 99 procent. Všem šlo o jediné. Energie, tvrdost, chuť, vzájemné povzbuzování. Z kluků šlo cítit, jak moc touží po poháru. A to včetně polozraněných obětavců, kteří nastoupili, přestože nebyli úplně fit a velkou část ročníku museli vynechat. Drželi se hesla, že už není na co čekat.“

Kolaříkův výběr se pustil do bujarých oslav za nadšeného aplausu nejvěrnějších fanoušků. „Patří jim obrovské poděkování. Dorazilo jich nemalé množství a jsem rád, že nejeli zbytečně. Bronze Bowl jsme vyhráli i pro ně!“
 

Foto: Petr Koval

Mužstvo kolem hrajícího trenéra Jana Kolaříka si přivlastnilo takzvaný Bronze Bowl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.