ZPRÁVY

Tisíce vršků pomůžou postižené dívce

20. března 2013, 13:35, ar
Tisíce vršků pomůžou postižené dívce Mohelnice – Sto padesát kilogramů plastových vršků nasbírali v uplynulých měsících zaměstnanci mohelnického Siemensu. Plast odkoupí specializovaná firma a pracovníci podniku pošlou peníze na konto Michale Láníkové, která trpí obzvláště těžkou formou genetického onemocnění.
„Sám toho člověk moc nenasbírá, ale když se dá dohromady tolik dobrých lidí, jde to,“ okomentovala aktivitu zaměstnanců Siemensu matka postižené dívky. Šestiletá Michalka onemocněla ve dvou letech svého života metachromatickou leukodystrofií. Tato zákeřná nemoc jí znemožňuje zapojit se do normálního života. Naděje na uzdravení nejsou příliš vysoké. Těžce zkoušená holčička a její rodina se přesto nevzdávají a s nepřízní osudu bojují dál.

Získané peníze použijí například na nákup speciální autosedačky nebo zádové opěrky. „Přestože nejrůznější projekty sociálního charakteru podporujeme pravidelně a dlouhodobě, sběr víček pro Michalku byl výjimečným počinem. Vzešel totiž z iniciativy našich zaměstnanců. Jsem na jejich aktivitu pyšný,“ říká ředitel Siemensu Pavel Pěnička.

Už vloni lidé z mohelnické firmy poslali Michalce třicet osm tisíc korun. Celková částka, kterou ji podpoří, se teď zaokrouhlí téměř na čtyřicet tisíc korun. Příběh postižené dívky přibližují webové stránky michalka-lanikova.czFoto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.