ZPRÁVY

Tisíce vršků pomůžou postižené dívce

20. března 2013, 13:35, ar
Tisíce vršků pomůžou postižené dívce Mohelnice – Sto padesát kilogramů plastových vršků nasbírali v uplynulých měsících zaměstnanci mohelnického Siemensu. Plast odkoupí specializovaná firma a pracovníci podniku pošlou peníze na konto Michale Láníkové, která trpí obzvláště těžkou formou genetického onemocnění.
„Sám toho člověk moc nenasbírá, ale když se dá dohromady tolik dobrých lidí, jde to,“ okomentovala aktivitu zaměstnanců Siemensu matka postižené dívky. Šestiletá Michalka onemocněla ve dvou letech svého života metachromatickou leukodystrofií. Tato zákeřná nemoc jí znemožňuje zapojit se do normálního života. Naděje na uzdravení nejsou příliš vysoké. Těžce zkoušená holčička a její rodina se přesto nevzdávají a s nepřízní osudu bojují dál.

Získané peníze použijí například na nákup speciální autosedačky nebo zádové opěrky. „Přestože nejrůznější projekty sociálního charakteru podporujeme pravidelně a dlouhodobě, sběr víček pro Michalku byl výjimečným počinem. Vzešel totiž z iniciativy našich zaměstnanců. Jsem na jejich aktivitu pyšný,“ říká ředitel Siemensu Pavel Pěnička.

Už vloni lidé z mohelnické firmy poslali Michalce třicet osm tisíc korun. Celková částka, kterou ji podpoří, se teď zaokrouhlí téměř na čtyřicet tisíc korun. Příběh postižené dívky přibližují webové stránky michalka-lanikova.czFoto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).