ZPRÁVY

Těžký sníh porážel stromy

19. března 2013, 17:00, ar
Okres – Tísňová linka krajských hasičů byla v noci z pondělí na úterý vytížena snad nejvíce za několik posledních měsíců. Nečekaný návrat zimy s sebou přinesl hlavně těžký sníh, pod kterým se lámaly silné větve i celé stromy.

„Zatímco v průběhu pondělního odpoledne vyjížděly naše jednotky spíše k dopravním nehodám, během následujícího večera zasahovaly zhruba u dvaceti případů spojených s popadanými stromy a sloupy elektrického vedení,“ informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Počet výjezdů se začal hromadit po osmé hodině večer. Přibližně ve stejnou dobu se spadl v Šumperku první strom, o několik minut později byl stejný případ hlášen z Hanušovic a ze Starého Města. V úterý ráno sníh porazil letitý listnáč u Nemile, následoval polom dalšího stromu v Lupěném a opět v Šumperku. „Poslední výjezd spojený s mimořádným počasím jsme měli v úterý před sedmou hodinou do Hynčiny. Také v tomto případě se jednalo o likvidaci spadlého stromu,“ dodal Hošák.

Energetici evidovali v průběhu kritické noci jen několik menších lokálních poruch v dodávkách elektřiny. Navzdory vydatnému sněžení se silničářům podařilo udržet všechny dopravní tepny v regionu sjízdné a nahlášené dopravní nehody se obešly bez zranění.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).