ZPRÁVY

Těžký sníh porážel stromy

19. března 2013, 17:00, ar
Okres – Tísňová linka krajských hasičů byla v noci z pondělí na úterý vytížena snad nejvíce za několik posledních měsíců. Nečekaný návrat zimy s sebou přinesl hlavně těžký sníh, pod kterým se lámaly silné větve i celé stromy.

„Zatímco v průběhu pondělního odpoledne vyjížděly naše jednotky spíše k dopravním nehodám, během následujícího večera zasahovaly zhruba u dvaceti případů spojených s popadanými stromy a sloupy elektrického vedení,“ informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Počet výjezdů se začal hromadit po osmé hodině večer. Přibližně ve stejnou dobu se spadl v Šumperku první strom, o několik minut později byl stejný případ hlášen z Hanušovic a ze Starého Města. V úterý ráno sníh porazil letitý listnáč u Nemile, následoval polom dalšího stromu v Lupěném a opět v Šumperku. „Poslední výjezd spojený s mimořádným počasím jsme měli v úterý před sedmou hodinou do Hynčiny. Také v tomto případě se jednalo o likvidaci spadlého stromu,“ dodal Hošák.

Energetici evidovali v průběhu kritické noci jen několik menších lokálních poruch v dodávkách elektřiny. Navzdory vydatnému sněžení se silničářům podařilo udržet všechny dopravní tepny v regionu sjízdné a nahlášené dopravní nehody se obešly bez zranění.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.