ZPRÁVY

Těžký sníh porážel stromy

19. března 2013, 17:00, ar
Okres – Tísňová linka krajských hasičů byla v noci z pondělí na úterý vytížena snad nejvíce za několik posledních měsíců. Nečekaný návrat zimy s sebou přinesl hlavně těžký sníh, pod kterým se lámaly silné větve i celé stromy.

„Zatímco v průběhu pondělního odpoledne vyjížděly naše jednotky spíše k dopravním nehodám, během následujícího večera zasahovaly zhruba u dvaceti případů spojených s popadanými stromy a sloupy elektrického vedení,“ informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Počet výjezdů se začal hromadit po osmé hodině večer. Přibližně ve stejnou dobu se spadl v Šumperku první strom, o několik minut později byl stejný případ hlášen z Hanušovic a ze Starého Města. V úterý ráno sníh porazil letitý listnáč u Nemile, následoval polom dalšího stromu v Lupěném a opět v Šumperku. „Poslední výjezd spojený s mimořádným počasím jsme měli v úterý před sedmou hodinou do Hynčiny. Také v tomto případě se jednalo o likvidaci spadlého stromu,“ dodal Hošák.

Energetici evidovali v průběhu kritické noci jen několik menších lokálních poruch v dodávkách elektřiny. Navzdory vydatnému sněžení se silničářům podařilo udržet všechny dopravní tepny v regionu sjízdné a nahlášené dopravní nehody se obešly bez zranění.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.