ZPRÁVY

Tenký led se probořil, hasiči přijeli včas

9. prosince 2012, 00:00, BH
Tenký led se probořil, hasiči přijeli včas Šumperk – V drama se proměnil sobotní zásah hasičů v Sudkově na Šumpersku. Hasiči dostali na tísňovou linku informaci o člověku, který se propadl na ledu v místním rybníce krátce po jedenácté hodině. Na místo vyrazily jednotky profesionálních hasičů ze stanic Zábřeh a Šumperk posílené místní jednotkou hasičů Sudkov.
Dobrovolní hasiči byli u místního rybníka mezi prvními. Za pomoci žebříku a jistícího lana ihned zahájili záchrannou akci. Tonoucí se z posledních sil držel ledu zhruba deset metrů od břehu. Led byl příliš tenký, proto se propadli také dva z dobrovolných hasičů. Mezitím na místo dorazily i profesionální jednotky. Vše se zopakovalo – také profesionální hasiči použili žebřík a začali se na tenkém ledu bořit. Tonoucí se navíc několikrát dostal nebezpečně pod ledové kry.

Následovala poslední možnost zachránit již velmi promrzlého člověka za použití člunu. Hasiči byli úspěšní a předali vyčerpaného člověka do péče lékařů ze záchranné služby. Pomalým posouváním se po žebřících za vydatné pomoci ostatních hasičů a místních občanů nakonec z vody vytáhli do bezpečí i zasahující hasiče.

Hasiči varují veřejnost před podobnými aktivitami. Zimní počasí a mrazy jsou zde jen malou chvíli. Led na rybnících či jiných tocích je svou tloušťkou stále nebezpečný a je opravdu nutné před vstupem na zamrznutou vodní hladinu dbát hlavně na své bezpečí. Před samotným vstupem je lepší spíše několikrát zvážit, zda nemůže dojít k podobnému ohrožení života.foto: HZS Olomouckého kraje


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.12.2012 22:26
Titulek: K ledu by měl jít autor
Autor: anonym
123
za takovou hrubici v nadpisu.Fuj! To si říkáte redaktoři či dopisovatelé?
Reagovat
Datum: 11.12.2012 09:20
Titulek: Re: K ledu by měl jít autor
Autor: Anonym
27
170
Hasiši varují veřejnost ... :-D To je ale síla ... :-D
Reagovat
Datum: 11.12.2012 09:23
Titulek: Re: K ledu by měl jít autor
Autor: Paul
32
Hasiše opraví a do očí bijící hrubku nechají. Proboha to je vážnšě ostuda
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.