ZPRÁVY

Tenký led se probořil, hasiči přijeli včas

9. prosince 2012, 00:00, BH
Tenký led se probořil, hasiči přijeli včas Šumperk – V drama se proměnil sobotní zásah hasičů v Sudkově na Šumpersku. Hasiči dostali na tísňovou linku informaci o člověku, který se propadl na ledu v místním rybníce krátce po jedenácté hodině. Na místo vyrazily jednotky profesionálních hasičů ze stanic Zábřeh a Šumperk posílené místní jednotkou hasičů Sudkov.
Dobrovolní hasiči byli u místního rybníka mezi prvními. Za pomoci žebříku a jistícího lana ihned zahájili záchrannou akci. Tonoucí se z posledních sil držel ledu zhruba deset metrů od břehu. Led byl příliš tenký, proto se propadli také dva z dobrovolných hasičů. Mezitím na místo dorazily i profesionální jednotky. Vše se zopakovalo – také profesionální hasiči použili žebřík a začali se na tenkém ledu bořit. Tonoucí se navíc několikrát dostal nebezpečně pod ledové kry.

Následovala poslední možnost zachránit již velmi promrzlého člověka za použití člunu. Hasiči byli úspěšní a předali vyčerpaného člověka do péče lékařů ze záchranné služby. Pomalým posouváním se po žebřících za vydatné pomoci ostatních hasičů a místních občanů nakonec z vody vytáhli do bezpečí i zasahující hasiče.

Hasiči varují veřejnost před podobnými aktivitami. Zimní počasí a mrazy jsou zde jen malou chvíli. Led na rybnících či jiných tocích je svou tloušťkou stále nebezpečný a je opravdu nutné před vstupem na zamrznutou vodní hladinu dbát hlavně na své bezpečí. Před samotným vstupem je lepší spíše několikrát zvážit, zda nemůže dojít k podobnému ohrožení života.foto: HZS Olomouckého kraje


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.12.2012 22:26
Titulek: K ledu by měl jít autor
Autor: anonym
121
za takovou hrubici v nadpisu.Fuj! To si říkáte redaktoři či dopisovatelé?
Reagovat
Datum: 11.12.2012 09:20
Titulek: Re: K ledu by měl jít autor
Autor: Anonym
25
140
Hasiši varují veřejnost ... :-D To je ale síla ... :-D
Reagovat
Datum: 11.12.2012 09:23
Titulek: Re: K ledu by měl jít autor
Autor: Paul
30
Hasiše opraví a do očí bijící hrubku nechají. Proboha to je vážnšě ostuda
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).