SPORT

Tenista Ondřej Niče uštval soupeře, na Pardubické juniorce uhrál dvě kola

20. srpna 2014, 16:36, Petr Fišer
Tenista Ondřej Niče uštval soupeře, na Pardubické juniorce uhrál dvě kola Pardubice - Oficiální mistrovství staršího dorostu. Nejvýznamnější domácí soutěž. Brána do vyšších tenisových pater. Tím vším je Pardubická juniorka. Legendární turnaj 48 největších talentů v republice oslaví za tři roky kulatou devadesátku!

Letošní pokračování se týkalo i šumperského odchovance Ondřeje Ničeho. V současné době tenista Prechezy Přerov se mezi elitu prokousal přes zdárně zvládnutý přebor Severomoravského kraje.

Opora smíšeného týmu Šumperka se v prvním kole dvouher postarala o rozruch tím, že svého soupeře doslova uštvala. Za nerozhodného stavu 1:1 na sety, k němuž se dospělo po dvou hodinách nelítostného boje, si postup zajistila razantním nástupem do rozhodující sady. Marek Rous z Hradce Králové vadl jako květina bez vody a v obrovském vedru ho postihly sílící křeče pramenící z naprostého vyčerpání. Nakonec byl donucen zcela odrovnaný a na pokraji zhroucení dramatickou partii předčasně vzdát. Už nebylo kde brát.

Ve druhé rundě čekal na Ničeho sedmý nasazený Vít Kopřiva. Odchovanec fulneckého tenisu patří shodou okolností rovněž do vybrané skupiny hráčů, kteří rozvíjí své umění v Přerově. Šlo tedy o prestižní duel, v němž byl druhý jmenovaný papírovým favoritem. I proto, že objíždí výhradně mezinárodně laděné podniky v zahraničí a před pouhým týdnem se vyškrábal až na turnajový vrchol v holandském Haagu.

Ondřej Niče ale z pozice 29. hráče nehodlal hrát druhé housle. Po špatném úvodu výrazně přidal a zaskočený Kopřiva měl co dělat, aby ho dokázal přibrzdit a nakonec i pracně skolit k výsledkové zemi.

Ve vyrovnaném duchu se pokračovalo i ve druhém setu. Za stavu 5:5 byl rozehraný zápas na tři hodiny přerušen kvůli dešti. Nakonec vítěze určil až ošidný „tajbrejk“, v němž byl o chloupek šťastnější borec z Fulneku. V počtu celkově získaných balónů předčil snaživého protivníka o pouhé čtyři míčky.

Šumperský rodák si chtěl předchozí zklamání vynahradit ve čtyřhře, kde mu dělal společnost Dominik Bartoň z Valašského Meziříčí. I když jim los příliš nepřál a hned na úvod jim navalil do cesty mohutný balvan v podobě mistra Evropy v deblu v kategorii do patnácti let z před tří týdnů, s velkou bravurou se protáhli do druhého kola. Naděje českého tenisu Jakub Patyk ze Sparty Praha musela trávit jednoznačnou porážku 3:6, 2:6!

Stopku nedávným šampiónům z áčkového turnaje v Ostravě měli vystavit čeští reprezentanti Děrkas a Vondrášek. Zvlášť když horcí adepti na účast ve finále vyhráli zahajovací sadu poměrně snadno 6:3. Jenže moravský tandem se nevzdal, začal předvádět brilantní tenis a výsledkem nového rozložení sil na kurtu byl naprosto otevřený stav 6:6 ve druhém setu. Niče s Bartoněm nepřestávali udivovat až brilantními kousky, „tajbrejk“ pro sebe rozhodli o dva chlupy 9:7 a hlavně zásluhou jejich výborného výkonu se nerozřešený thriller musel nastavovat o speciální část hranou na deset vítězných míčů.

Ke stále zaplněnějšímu dvorci se okamžitě stáhly další davy diváků. Nikdo nechtěl přijít o rodící se senzaci. Rozhodně to nebylo nic pro slabé povahy, velkolepé drama gradovalo. Zápasoví outsideři se probili až k vedení 9:7 a měli výhodu dvou mečbolů! Jedinečnou příležitost ale promrhali a po čtyřech ztracených balóncích v řadě jim nezbylo nic jiného, než jen obrovský smutek a oči pro pláč. Tajné medailové sny smolně pohasly jako svíčka se závanem silného větru.

NIČE V PARDUBICÍCH

DVOUHRA: 1. kolo – Rous (Hradec Králové) 6:3, 3:6, 3:0 skreč. 2. kolo – Kopřiva (Přerov) 4:6, 6:7 (5:7).
ČTYŘHRA: 1. kolo – Patyk (Sparta), Rabas (Pardubice) 6:2, 6:3. 2. kolo – Děrkas (Prostějov), Vondrášek (Praha) 3:6, 7:6 (9:7), 0:1 (9:11).

Ondřej Niče na východě Čech nezklamal. Ve čtyřhře ho dělil malý kousek od senzace.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.8.2014 19:19
Titulek: Co je to za balast, máte okurkovou sezónu?!
Autor: .
105
126
Ústavní soud dnes odmítl stížnost města Zábřeha ve sporu o prodej pozemků s firmou Wanemi CZ. Smlouva mezi městem a společností, která chce v průmyslové zóně Leštinská stavět papírnu a energetický zdroj na biomasu, tedy definitivně platí.
Reagovat