SPORT

Tenista Ondřej Niče dál válí, za velkou louží zanechává výraznou stopu

1. srpna 2018, 17:00, Petr Fišer
Tenista Ondřej Niče dál válí, za velkou louží zanechává výraznou stopu Spojené státy – Jeho příběh je skvělou reklamou na sny proměněné ve skutečnost. Odchovanec tenisového Šumperka Ondřej Niče dál válí za velkou louží a sbírá jeden úspěch za druhým.

 V květnu mu bylo dvaadvacet let. Byť z toho účast na slavném Wimbledonu asi nikdy nebude, na univerzitní úrovni platí za nadprůměrného hráče. „Dělá nám velkou radost,“ neskrýval své nadšení hrdý otec Vladimír Niče.
Jeho syn po přestupu do týmu II. americké divize Southeastern Univerzity získal prestižní studijní a sportovní stipendium. A to v plné výši. Rok uplynul jako voda a nyní nastoupil za stejně výhodných podmínek už do čtvrtého ročníku.
Velkou měrou mu k tomu dopomohl největší triumf v dosavadní tenisové kariéře – vítězství v deblovém mistrovství ITA National Championship v divizi JUCO. Spolu s parťákem Carlosem Anezem z Venezuely proslavují svoji školu při každé příležitosti a postupně se probili až na sedmé místo celoamerického žebříčku ve čtyřhře. Letos jim navíc připadlo ocenění pro nejlepší hráče v jejich konferenci. Získali jej nejen za výborné výsledky na studijním a sportovním poli, ale zároveň i za povahové a lidské vlastnosti. „Ondra je a vždycky byl především týmový hráč. I proto si ve Spojených státech vydobyl taková uznání a pocty. Jsme na něj pyšní. Všichni mu v posledním univerzitním tenisovém roce držíme palce,“ vzkazoval do zámoří Niče senior.
Žádná cesta na výsluní není jednoduchá. V případě mladého vyznavače bílého sportu, jenž započal svoji pouť v šumperském areálu za nemocnicí, tomu nebylo jinak. Za vším je obrovská vytrvalost a dřina, kterou vrcholový tenis nezbytně vyžaduje.

 

Ondřej Niče si život ve Spojených státech užívá plnými doušky. Daří se mu na všech frontách.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.8.2018 23:23
Titulek: USA
Autor: Pepa
30
Už se na ty články Laďo vykašli!!! :D Šikovnejch dětí tady je spousta :D
Reagovat
Datum: 2.8.2018 08:59
Titulek: Re: USA
Autor: Vladimír
52
Pepo, hrdého otce nezastavíš:-). Závist vždycky je a bude...
Reagovat
Datum: 4.8.2018 08:28
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
souhlas
13
nesouhlas
16
A ta univerzitní úroveň je v jakém měřítku ke světové úrovni? V žebříčcích ATP jsem ho nenašel.
Reagovat
Datum: 4.8.2018 18:13
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Vladimír
16
Americké university vyprodukovaly nejednoho světového hráče. V minulosti to byli například John Isner, Todd Martin, bratři Bryanovi... Kdysi takto začal kariéru i John Mc Enroe. Že se to takto podaří i dnes je ale spíše vyjímka. Jen pro představu o úrovni tenisové hry na universitách: Ondrův vrstevník Zdeněk Kolář, s kterým hrával Ondra ještě před čtyřmi roky vyrovnané je momentálně 220. na světě na žebříčku ATP. Ondrův deblový parťák Anes ATP také zkoušel a došel na 800. misto na světē. Potřebuješ minimálně 2 miliony na sezónu a mūžeš to zkusit. To co vidíš v televizi, je jen špička ledovce. Universitni tenis je ideálni způsob, jak skloubit studium na vysoké škole s vrcholovým sportem. Na ATP nikdo nestuduje, vše se sází pouze na jednu kartu.
Reagovat
Datum: 4.8.2018 22:09
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Pozorovatel.
35
Takže si to shrneme: hrdý otec v pozice zahranicniho zpravodaje nás informuje o úspěchu svého syna na nějaké neznámé americké univerzitě. Je to určitě pěkné a jak se říká přej a bude ti přáno. Na druhou stranu na světovou úroveň českého tenisu to mít vliv asi nebude, v ATP žebříčku se nic nezmění,ale rodinná oslava bude určitě veliká.
Reagovat
Datum: 5.8.2018 13:08
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
Ok, díky za odpověď.
Reagovat
Datum: 4.8.2018 20:25
Titulek: Gratulace
Autor: Luděk Kolek
31
Gratulujeme! Není nad to, když se dětěm daří a je tím zúročena obětavost všech, kteří věřili že jejich čas a finance pomohou ke štěstí a radosti svých dětí ze života. Jen tak dále. Moc Vám to přejeme. Luděk a Renča
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.