ZPRAVODAJSTVÍ

Téměř padesát starostů na kandidátce – to už je síla!

4. října 2016, 11:00, redakce, placená reklama
Téměř padesát starostů na kandidátce – to už je síla! Koalice Starostové ProOlomoucký kraj, kterou tvoří Starostové a Nezávislí spolu s hnutím ProOlomouc, Vám nabízí kandidátku složenou ze 43 zkušených starostů, 4 místostarostů a dalších kvalitních odborníků. Jsme zvyklí starat se každodenně o své občany v přední linii coby pomyslní dělníci politiky a jsme rádi, že máme z veřejných činitelů u občanů dlouhodobě nejvyšší důvěru. Na rozdíl od jiných stran a hnutí Vám nenabízíme populistické sliby, které jsou na úrovni kraje nesplnitelné, ale realistický program, pomyslnou kuchařku, podle které bychom se rádi postarali o kraj tak, jako se staráme o naše obce.

 Rádi bychom zúročili své znalosti, zkušenosti, poznatky i inspiraci z celé Evropy ve prospěch kraje, ve kterém jsme se narodili a kde žijeme. Je důležité, aby se vyváženě rozvíjely všechny části našeho kraje, od Jesenicka až po Hranicko, a vytvářely namísto hromady rozsypaných dílků obraz pomyslného dokonale poskládaného puzzle s Olomoucí coby srdcem regionu ve svém středu, který bude inspirací pro další regiony ČR, Evropy i světa. Je nepochybné, že tak jako venkov nemůže existovat bez měst, nemohou ani města existovat bez venkova a je proto nutné, aby se kraj krom rozvoje jednotlivých měst a obcí zaměřil zejména na jejich propojování.

Chceš-li dojít daleko, pojďme spolu


Moudré africké přísloví praví: „Když chceš-li jít rychle, jdi sám, chceš-li dojít daleko, tak pojďme spolu…“. Je důležité, aby všichni lidé v kraji i na Kraji táhli za jeden provaz. Rádi bychom vrátili kraj jeho občanům, rádi bychom krajskému úřadu vrátili úsměv a pozitivní pracovní atmosféru, spočívající ve vzájemné symbióze politiků i úředníků se stejnou vizí a cílem, fungujících jako dobře poskládaný orchestr. Rádi bychom naladili Olomoucký kraj tak, jak ladí řada špičkových místních orchestrů s celostátním, evropským a mnohdy i celosvětovým věhlasem.
Karel Čapek v Anglických listech moudře poznamenal, že malý parníček může i na rozbouřeném moři doplout dál, než velký zaoceánský parník se třemi komíny, záleží na posádce. Nemáme sice finanční možnosti a zázemí velkých stran, nicméně jsem přesvědčen, že máme tu nejlepší posádku, která je odhodlána využít svých bohatých zkušeností z úspěšného kormidlování svých obcí a doplout s Olomouckým krajem co nejdál.

Slibuji, že Vašeho hlasu pro kandidátku číslo 42 s názvem Starostové ProOlomoucký kraj nebudete litovat.


Ing. Radim Sršeň, Ph.D.

starosta obce Dolní Studénky a viceprezident Evropské asociace pro rozvoj venkova
kandidát na hejtmana

Starosta Dolních Studének a kandidát na hejtmana Radim Sršeň.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).