ZPRAVODAJSTVÍ

Téměř padesát starostů na kandidátce – to už je síla!

4. října 2016, 11:00, redakce, placená reklama
Téměř padesát starostů na kandidátce – to už je síla! Koalice Starostové ProOlomoucký kraj, kterou tvoří Starostové a Nezávislí spolu s hnutím ProOlomouc, Vám nabízí kandidátku složenou ze 43 zkušených starostů, 4 místostarostů a dalších kvalitních odborníků. Jsme zvyklí starat se každodenně o své občany v přední linii coby pomyslní dělníci politiky a jsme rádi, že máme z veřejných činitelů u občanů dlouhodobě nejvyšší důvěru. Na rozdíl od jiných stran a hnutí Vám nenabízíme populistické sliby, které jsou na úrovni kraje nesplnitelné, ale realistický program, pomyslnou kuchařku, podle které bychom se rádi postarali o kraj tak, jako se staráme o naše obce.

 Rádi bychom zúročili své znalosti, zkušenosti, poznatky i inspiraci z celé Evropy ve prospěch kraje, ve kterém jsme se narodili a kde žijeme. Je důležité, aby se vyváženě rozvíjely všechny části našeho kraje, od Jesenicka až po Hranicko, a vytvářely namísto hromady rozsypaných dílků obraz pomyslného dokonale poskládaného puzzle s Olomoucí coby srdcem regionu ve svém středu, který bude inspirací pro další regiony ČR, Evropy i světa. Je nepochybné, že tak jako venkov nemůže existovat bez měst, nemohou ani města existovat bez venkova a je proto nutné, aby se kraj krom rozvoje jednotlivých měst a obcí zaměřil zejména na jejich propojování.

Chceš-li dojít daleko, pojďme spolu


Moudré africké přísloví praví: „Když chceš-li jít rychle, jdi sám, chceš-li dojít daleko, tak pojďme spolu…“. Je důležité, aby všichni lidé v kraji i na Kraji táhli za jeden provaz. Rádi bychom vrátili kraj jeho občanům, rádi bychom krajskému úřadu vrátili úsměv a pozitivní pracovní atmosféru, spočívající ve vzájemné symbióze politiků i úředníků se stejnou vizí a cílem, fungujících jako dobře poskládaný orchestr. Rádi bychom naladili Olomoucký kraj tak, jak ladí řada špičkových místních orchestrů s celostátním, evropským a mnohdy i celosvětovým věhlasem.
Karel Čapek v Anglických listech moudře poznamenal, že malý parníček může i na rozbouřeném moři doplout dál, než velký zaoceánský parník se třemi komíny, záleží na posádce. Nemáme sice finanční možnosti a zázemí velkých stran, nicméně jsem přesvědčen, že máme tu nejlepší posádku, která je odhodlána využít svých bohatých zkušeností z úspěšného kormidlování svých obcí a doplout s Olomouckým krajem co nejdál.

Slibuji, že Vašeho hlasu pro kandidátku číslo 42 s názvem Starostové ProOlomoucký kraj nebudete litovat.


Ing. Radim Sršeň, Ph.D.

starosta obce Dolní Studénky a viceprezident Evropské asociace pro rozvoj venkova
kandidát na hejtmana

Starosta Dolních Studének a kandidát na hejtmana Radim Sršeň.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru