SPORT

Temenická posádka je zase kompletní, v Petrovické kotlině si vyjezdila stupně vítězů

9. května 2018, 17:00, Petr Fišer
Temenická posádka je zase kompletní, v Petrovické kotlině si vyjezdila stupně vítězů Petrovice – Miroslav Zatloukal je zpátky na scéně. Ze zranění, které si způsobil v Nizozemsku při světové Grand Prix, se vylízal rychleji, než se původně předpokládalo. Sidecarcrossová posádka ze Šumperka v čele s Tomášem Vejchodou je tak znovu pohromadě a v kompletním složení mohla odcestovat k dalšímu pokračování mezinárodního mistrovství republiky.

 Do Petrovické kotliny na Karvinsku se vrátilo po dlouhých dvaadvaceti letech! Obnovenou premiéru si v hlavní mužské kategorii nenechalo ujít přes dvacet dvojic včetně zahraničních zástupců z Německa a Rakouska. Vejchoda se Zatloukalem výtečně odstartovali první mistrovský závod a polovinu vyměřeného času trávili na vedoucím místě. Jenže ho neudrželi. Nejprve se přes ně přehnali Kolenčík s Hejhalem a poté i bratři Čermákové.
Druhá závodní „runda“ se točila kolem největších favoritů. Tomáš a Ondřej Čermákovi vyrazili dopředu bleskurychlým způsobem jako neřízené střely a předvedli suverénní jízdu, která plnohodnotně odpovídala jejich kvalitám.
O druhou nejcennější pozici na stupních vítězů se v závěru rozhořela nesmlouvavá bitva mezi tandemem ze šumperské Temenice a mocně dotahujícím Kolenčíkem. Do poslední vteřiny si nic nedarovali. Nakonec se uplatnila zkušenost ostřílenějšího Vejchody, jenž druhou příčku uhájil. Sourozenci Hrochové z Postřelmůvku si na severu Moravy vyjezdili celkové čtvrté místo.

ZÁVOD V PETROVICÍCH

PRVNÍ JÍZDA: 1. Kolenčík – Hejhal, 2. Čermákové, 3. Vejchoda – Zatloukal, 4. Pudlo – Vitoň, 5. Hrochové.
DRUHÁ JÍZDA: 1. Čermákové, 2. Vejchoda – Zatloukal, 3. Kolenčík – Hejhal, 4. Hrochové, 5. Boukalové.
KONEČNÉ POŘADÍ: 1. Čermákové 47 bodů, 2. Kolenčík – Hejhal 45, 3. Vejchoda – Zatloukal 42, 4. Hrochové 34, 5. Pudlo – Vitoň 33.
VETERÁNI: 1. Hutira – Plhák 50, 2. Konečný – Dostál 42, 3. Pokorný – Gábor 40, 4. Zatloukalové 34, 5. Všetečka – Kašpárek 31.

Tomáš Vejchoda a Miroslav Zatloukal jsou znovu pohromadě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).