SPORT

Temenická posádka je zase kompletní, v Petrovické kotlině si vyjezdila stupně vítězů

9. května 2018, 17:00, Petr Fišer
Temenická posádka je zase kompletní, v Petrovické kotlině si vyjezdila stupně vítězů Petrovice – Miroslav Zatloukal je zpátky na scéně. Ze zranění, které si způsobil v Nizozemsku při světové Grand Prix, se vylízal rychleji, než se původně předpokládalo. Sidecarcrossová posádka ze Šumperka v čele s Tomášem Vejchodou je tak znovu pohromadě a v kompletním složení mohla odcestovat k dalšímu pokračování mezinárodního mistrovství republiky.

 Do Petrovické kotliny na Karvinsku se vrátilo po dlouhých dvaadvaceti letech! Obnovenou premiéru si v hlavní mužské kategorii nenechalo ujít přes dvacet dvojic včetně zahraničních zástupců z Německa a Rakouska. Vejchoda se Zatloukalem výtečně odstartovali první mistrovský závod a polovinu vyměřeného času trávili na vedoucím místě. Jenže ho neudrželi. Nejprve se přes ně přehnali Kolenčík s Hejhalem a poté i bratři Čermákové.
Druhá závodní „runda“ se točila kolem největších favoritů. Tomáš a Ondřej Čermákovi vyrazili dopředu bleskurychlým způsobem jako neřízené střely a předvedli suverénní jízdu, která plnohodnotně odpovídala jejich kvalitám.
O druhou nejcennější pozici na stupních vítězů se v závěru rozhořela nesmlouvavá bitva mezi tandemem ze šumperské Temenice a mocně dotahujícím Kolenčíkem. Do poslední vteřiny si nic nedarovali. Nakonec se uplatnila zkušenost ostřílenějšího Vejchody, jenž druhou příčku uhájil. Sourozenci Hrochové z Postřelmůvku si na severu Moravy vyjezdili celkové čtvrté místo.

ZÁVOD V PETROVICÍCH

PRVNÍ JÍZDA: 1. Kolenčík – Hejhal, 2. Čermákové, 3. Vejchoda – Zatloukal, 4. Pudlo – Vitoň, 5. Hrochové.
DRUHÁ JÍZDA: 1. Čermákové, 2. Vejchoda – Zatloukal, 3. Kolenčík – Hejhal, 4. Hrochové, 5. Boukalové.
KONEČNÉ POŘADÍ: 1. Čermákové 47 bodů, 2. Kolenčík – Hejhal 45, 3. Vejchoda – Zatloukal 42, 4. Hrochové 34, 5. Pudlo – Vitoň 33.
VETERÁNI: 1. Hutira – Plhák 50, 2. Konečný – Dostál 42, 3. Pokorný – Gábor 40, 4. Zatloukalové 34, 5. Všetečka – Kašpárek 31.

Tomáš Vejchoda a Miroslav Zatloukal jsou znovu pohromadě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.