KULTURA

Teens Jazzband vzdá poctu Bobbymu Hackettovi

16. února 2015, 17:00, hap
Teens Jazzband vzdá poctu Bobbymu Hackettovi Šumperk - Jazzovou legendu, která by se letos dožila sta let, kornetistu Bobbyho Hacketa připomene na Hrádku pátečním koncertem Teens Jazzband Velké Losiny.

 „Návštěvníci koncertu mohou ocenit kvality Bobbyho Hacketta v připravených dobových nahrávkách a taktéž budou mít možnost zevrubněji nahlédnout do jeho života i repertoáru,“ říká kapelnice Teens Jazzbandu Iva Blažková (Chomiszaková).

Sál Hrádku v šumperském divadle se příznivcům jazzu a koncertních poct jazzovým králům, které pravidelně pořádá Teens Jazzband Velké Losiny, otevře už po dvaadvacáté. Tentokrát bude pocta opravdu výjimečná, neboť připomene sté výročí narození jednoho z nejlepších kornetistů všech dob Bobbyho Hacketta. Ten byl už za svého života uznáván mnoha předními jazzmany. Například klarinetista Benny Goodman ho pozval na svůj legendární koncert v Carnegie Hall, aby tam Bobby vzdal svým hraním hold Bixu Beiderbeckovi. Úctu k Hackettovi chovali i jeho nástrojoví kolegové, Louise Armstronga nevyjímaje. Za zmínku stojí i to, že ve čtyřicátých letech minulého století působil Hackett také v orchestru Glenna Millera, ve kterém proslavil trumpetové sólo ve skladbě String of Pearls.

Pocta Bobbymu Hackettovi začne na Hrádku v pátek 20. února v 19.30 hodin.


Foto: red
Jazzová legenda Bobby Hackett by se letos dožila sta let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).