KULTURA

Teens Jazzband vzdá poctu Bobbymu Hackettovi

16. února 2015, 17:00, hap
Teens Jazzband vzdá poctu Bobbymu Hackettovi Šumperk - Jazzovou legendu, která by se letos dožila sta let, kornetistu Bobbyho Hacketa připomene na Hrádku pátečním koncertem Teens Jazzband Velké Losiny.

 „Návštěvníci koncertu mohou ocenit kvality Bobbyho Hacketta v připravených dobových nahrávkách a taktéž budou mít možnost zevrubněji nahlédnout do jeho života i repertoáru,“ říká kapelnice Teens Jazzbandu Iva Blažková (Chomiszaková).

Sál Hrádku v šumperském divadle se příznivcům jazzu a koncertních poct jazzovým králům, které pravidelně pořádá Teens Jazzband Velké Losiny, otevře už po dvaadvacáté. Tentokrát bude pocta opravdu výjimečná, neboť připomene sté výročí narození jednoho z nejlepších kornetistů všech dob Bobbyho Hacketta. Ten byl už za svého života uznáván mnoha předními jazzmany. Například klarinetista Benny Goodman ho pozval na svůj legendární koncert v Carnegie Hall, aby tam Bobby vzdal svým hraním hold Bixu Beiderbeckovi. Úctu k Hackettovi chovali i jeho nástrojoví kolegové, Louise Armstronga nevyjímaje. Za zmínku stojí i to, že ve čtyřicátých letech minulého století působil Hackett také v orchestru Glenna Millera, ve kterém proslavil trumpetové sólo ve skladbě String of Pearls.

Pocta Bobbymu Hackettovi začne na Hrádku v pátek 20. února v 19.30 hodin.


Foto: red
Jazzová legenda Bobby Hackett by se letos dožila sta let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).