KULTURA

Teens Jazzband Velké Losiny vzdá poctu Duke Ellingtonovi a Hoagy Carmichaelovi

5. října 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Teens Jazzband Velké Losiny vzdá poctu Duke Ellingtonovi a Hoagy Carmichaelovi Šumperk - V pátek 8. října od 19:30 bude Divadlo Šumperk patřit tradiční akci Hrádek pro krále, kterou pořádá Teens Jazzband Velké Losiny.
Tentokrát koncert ponese podtitul Pocta Duke Ellingtonovi a Hoagy Carmichaelovi a zaměří se na dvě výrazné jazzové osobnosti, které jsou si v mnoha ohledech až pozoruhodně podobné. Duke Ellington i Hoagy Carmichael by se letos dožili 111 let a oba se do hudební historie zapsali jako významní skladatelé a pianisté, druhý jmenovaný taktéž jako zpěvák. Mnoho hitů, které oba autoři složili, zůstalo v povědomí současných posluchačů a zaznamenalo nespočet různorodých provedení v podání stovek kapel po celém světě. Za všechny kompozice jmenujme například skladbu Stardust Hoagy Carmichaela, která se stala mimo jiné znělkou orchestru Karla Vlacha, či další píseň téhož autora, Georgia On My Mind, kterou zpopularizoval zejména slavný zpěvák a pianista Ray Charles. Z pera druhého připomínaného skladatele, Duke Ellingtona, pochází například takové hity jako je Mood Indigo či Solitude.

Některé ze skladeb Duke Ellingtona a Hoagy Carmichaela patří již ke stabilnímu repertoáru Teens Jazzbandu, jiné si orchestr připravil speciálně pro příležitost výročí narození těchto dvou velikánů. Šumperské publikum tak bude mít možnost slyšet dané skladby v jejich premiéře. Celý pořad bude, jak je již tradicí, doprovázen informacemi ze života připomínaných legend a taktéž vedle živé hudby Teens Jazzbandu zazní i dobové nahrávky v podání Duke Ellingtona a Hoagy Carmichaela.
 
Duke Ellington a Hoagy Carmichael


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.