KULTURA

Teens Jazzband Velké Losiny vzdá poctu Duke Ellingtonovi a Hoagy Carmichaelovi

5. října 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Teens Jazzband Velké Losiny vzdá poctu Duke Ellingtonovi a Hoagy Carmichaelovi Šumperk - V pátek 8. října od 19:30 bude Divadlo Šumperk patřit tradiční akci Hrádek pro krále, kterou pořádá Teens Jazzband Velké Losiny.
Tentokrát koncert ponese podtitul Pocta Duke Ellingtonovi a Hoagy Carmichaelovi a zaměří se na dvě výrazné jazzové osobnosti, které jsou si v mnoha ohledech až pozoruhodně podobné. Duke Ellington i Hoagy Carmichael by se letos dožili 111 let a oba se do hudební historie zapsali jako významní skladatelé a pianisté, druhý jmenovaný taktéž jako zpěvák. Mnoho hitů, které oba autoři složili, zůstalo v povědomí současných posluchačů a zaznamenalo nespočet různorodých provedení v podání stovek kapel po celém světě. Za všechny kompozice jmenujme například skladbu Stardust Hoagy Carmichaela, která se stala mimo jiné znělkou orchestru Karla Vlacha, či další píseň téhož autora, Georgia On My Mind, kterou zpopularizoval zejména slavný zpěvák a pianista Ray Charles. Z pera druhého připomínaného skladatele, Duke Ellingtona, pochází například takové hity jako je Mood Indigo či Solitude.

Některé ze skladeb Duke Ellingtona a Hoagy Carmichaela patří již ke stabilnímu repertoáru Teens Jazzbandu, jiné si orchestr připravil speciálně pro příležitost výročí narození těchto dvou velikánů. Šumperské publikum tak bude mít možnost slyšet dané skladby v jejich premiéře. Celý pořad bude, jak je již tradicí, doprovázen informacemi ze života připomínaných legend a taktéž vedle živé hudby Teens Jazzbandu zazní i dobové nahrávky v podání Duke Ellingtona a Hoagy Carmichaela.
 
Duke Ellington a Hoagy Carmichael


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).