KULTURA

Teens Jazzband Velké Losiny vzdá poctu Duke Ellingtonovi a Hoagy Carmichaelovi

5. října 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Teens Jazzband Velké Losiny vzdá poctu Duke Ellingtonovi a Hoagy Carmichaelovi Šumperk - V pátek 8. října od 19:30 bude Divadlo Šumperk patřit tradiční akci Hrádek pro krále, kterou pořádá Teens Jazzband Velké Losiny.
Tentokrát koncert ponese podtitul Pocta Duke Ellingtonovi a Hoagy Carmichaelovi a zaměří se na dvě výrazné jazzové osobnosti, které jsou si v mnoha ohledech až pozoruhodně podobné. Duke Ellington i Hoagy Carmichael by se letos dožili 111 let a oba se do hudební historie zapsali jako významní skladatelé a pianisté, druhý jmenovaný taktéž jako zpěvák. Mnoho hitů, které oba autoři složili, zůstalo v povědomí současných posluchačů a zaznamenalo nespočet různorodých provedení v podání stovek kapel po celém světě. Za všechny kompozice jmenujme například skladbu Stardust Hoagy Carmichaela, která se stala mimo jiné znělkou orchestru Karla Vlacha, či další píseň téhož autora, Georgia On My Mind, kterou zpopularizoval zejména slavný zpěvák a pianista Ray Charles. Z pera druhého připomínaného skladatele, Duke Ellingtona, pochází například takové hity jako je Mood Indigo či Solitude.

Některé ze skladeb Duke Ellingtona a Hoagy Carmichaela patří již ke stabilnímu repertoáru Teens Jazzbandu, jiné si orchestr připravil speciálně pro příležitost výročí narození těchto dvou velikánů. Šumperské publikum tak bude mít možnost slyšet dané skladby v jejich premiéře. Celý pořad bude, jak je již tradicí, doprovázen informacemi ze života připomínaných legend a taktéž vedle živé hudby Teens Jazzbandu zazní i dobové nahrávky v podání Duke Ellingtona a Hoagy Carmichaela.
 
Duke Ellington a Hoagy Carmichael


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.