Tažení florbalistů pohárem končí

19. listopadu 2008, 10:49, simi
Tažení florbalistů pohárem končí Šumperk - Šumperští florbalisté skončili své tažení českým pohárem v osmifinále na holích hráčů Sokola Přerov.
Až do osmifinále se dokázali probojovat hráči Asperu Šumperk v poháru České florbalové unie, kdy dokázali vyřadit i takové týmy jako jsou prvoligová Kopřivnice nebo dokonce extraligový Havířov. V osmifinále, které se odehrálo 9.11. v hale šumperského gymnázia na ně však čekal soupeř celkem hratelný, přestože rozdíl mezi týmy Asperu a Sokola Přerov činí dvě ligy. Nyní druholigový Přerov a Šumperk hrající krajskou ligu však spolu svedli mnoho bitev ve třetí lize a jejich cesty se rozdělily teprve před dvěma roky, kdy Sokolové postoupili o patro výš.

Samotné utkání naplnilo očekávání obou táborů diváků, kteří hojně zaplnili ochozy. Florbalovější Přerov, který disponoval velkou technickou vyspělostí a nacvičenými kombinacemi a na druhé straně Šumperk, jehož doménami bývá zpravidla obrovská bojovnost a týmový duch, kterými ničí své soupeře. V první třetině měli jednoznačně navrch hosté. Vedení 2:0 po první třetině mohlo být i mnohem větší nebýt skvělého Mošonce v brance Asperu, který zlikvidoval i trestné střílení.

Do prostřední části hry ale vlétli domácí hráči ještě více nahecováni a odměnou bylo srovnání stavu na 2:2, o které se postarali Vicenec a Kocián dorážkami z bezprostřední blízkosti. S výhodou vedení si však šli přece jen odpočinout hosté z Přerova, kteří se těsně před přestávkou ujali vedení 3:2. Boj ale pokračoval. Ve třetí třetině podobně jako ve druhé a první udivovala všechny přítomné dvojice sudích, kteří tahali z rukávů jeden podivnější výrok za druhým. Šumperk hrál v oslabení víckrát než za celou sezonu, ale to ještě nebylo vše. Rozhodčí Hnila, svými eskapádami již ve florbalovém světě proslulý, nařídil absolutně nepochopitelné trestné střílení opět proti domácím. Kapitán Sokolů Vrba snad ze solidárnosti tuto výhodu promarnil a dal tak příležitost Šumperku vrhnout se znovu do útoku za vyrovnáním. Dvojice rozhodčích se v tuto chvíli asi zamyslela nad tím, že jejich vylučování je příliš jednostranné, a tak hrál najednou Přerov ve třech. Tuto možnost ještě domácí nevyužili, ale zanedlouho se již dokázali prosadit a byl to opět Vicenec, který protlačil míček za záda hostujícího brankáře.

Protože nerozhodný stav vydržel až do konce, následovalo prodloužení, ve kterém opět zaúřadovali rozhodčí, neboť vyloučení domácího Nejedlého za sekání bez možnosti hrát míček, i přestože dírkovaný nesmysl vyletěl skoro až na tribunu, bylo pro jejich nedělní výkon typické. Bohužel přerovský kapitán Vrba nabídnutou početní převahu zužitkoval a zařídil tak pro své barvy postup do čtvrtfinále.

Na závěr je nutno podotknout, že i přes prohru se naši florbalisté nemusí za žádný svůj výkon v poháru stydět, protože dojít až do osmifinále je na šumperské poměry počin nevídaný.

FBC Asper Šumperk - FBC Sokol Přerov  3:4 pp.

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).