ZPRÁVY

Taverna láká na útulnou atmosféru, zvěřinové speciality i vlastní med

11. prosince 2013, 23:59, téma OCHUTNEJTE JESENÍKY, redakce, placená reklama
Taverna láká na útulnou atmosféru, zvěřinové speciality i vlastní med Javorník - Dobrá restaurace se pozná podle toho, že je v ní živo. A k takovým patří Hotel - Cafe - Restaurant Taverna v Javorníku. Na speciality české i evropské kuchyně se sem sjíždějí nejen tuzemští turisté, ale také návštěvníci z Polska či Německa.

Hosté zde mohou ochutnat tradiční jesenické recepty připravované z místních surovin. Co třeba? Svíčkovou omáčku, vepřová žebra, paštiku ze zvěřiny s brusinkami, jelení guláš, křehké dančí medailonky, koloucha na smetaně s brusinkami a vyhlášené jsou místní rybí speciality. Pro ty, co rádi mlsají, je na menu Lesní pohár – rajská tečka za hlavním chodem.

Dobré jídlo v kulisách historického města na úpatí Rychlebských hor podtrhuje také příjemná obsluha a vstřícnost k návštěvníkům.

“Klademe velký důraz na osobní přístup k hostům a chceme, aby u nás cítili rodinnou a přátelskou atmosféru,“ vysvětluje majitel Zdeněk Průša, který několik let získával zkušenosti ve Vídni. Druhý z majitelů Jiří Daniel je myslivec a ví, jak důležité je dohlížet na kvalitu masa a jeho správnou přípravu. Jiří Daniel je zároveň včelař a vlastní med podává hostům k šálku čaje.

„Javornická Taverna na nás působila velmi útulným dojmem. Z majitelů je cítit, že své řemeslo dělají poctivě a s láskou,“ hodnotí návštěvu restaurace v podzámecké zástavbě Jánského Vrchu Lenka Dusová z Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

Poblíž hotelu najdou milovníci zimních sportů lyžařské vleky a běžecké tratě. Bohaté vyžití zde najdou turisté a cyklisté i houbaři.

Restaurace Taverna má 55 míst, hotel 38 lůžek.

www.navstivtejeseniky.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.