ZPRÁVY

Taverna láká na útulnou atmosféru, zvěřinové speciality i vlastní med

11. prosince 2013, 23:59, téma OCHUTNEJTE JESENÍKY, redakce, placená reklama
Taverna láká na útulnou atmosféru, zvěřinové speciality i vlastní med Javorník - Dobrá restaurace se pozná podle toho, že je v ní živo. A k takovým patří Hotel - Cafe - Restaurant Taverna v Javorníku. Na speciality české i evropské kuchyně se sem sjíždějí nejen tuzemští turisté, ale také návštěvníci z Polska či Německa.

Hosté zde mohou ochutnat tradiční jesenické recepty připravované z místních surovin. Co třeba? Svíčkovou omáčku, vepřová žebra, paštiku ze zvěřiny s brusinkami, jelení guláš, křehké dančí medailonky, koloucha na smetaně s brusinkami a vyhlášené jsou místní rybí speciality. Pro ty, co rádi mlsají, je na menu Lesní pohár – rajská tečka za hlavním chodem.

Dobré jídlo v kulisách historického města na úpatí Rychlebských hor podtrhuje také příjemná obsluha a vstřícnost k návštěvníkům.

“Klademe velký důraz na osobní přístup k hostům a chceme, aby u nás cítili rodinnou a přátelskou atmosféru,“ vysvětluje majitel Zdeněk Průša, který několik let získával zkušenosti ve Vídni. Druhý z majitelů Jiří Daniel je myslivec a ví, jak důležité je dohlížet na kvalitu masa a jeho správnou přípravu. Jiří Daniel je zároveň včelař a vlastní med podává hostům k šálku čaje.

„Javornická Taverna na nás působila velmi útulným dojmem. Z majitelů je cítit, že své řemeslo dělají poctivě a s láskou,“ hodnotí návštěvu restaurace v podzámecké zástavbě Jánského Vrchu Lenka Dusová z Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

Poblíž hotelu najdou milovníci zimních sportů lyžařské vleky a běžecké tratě. Bohaté vyžití zde najdou turisté a cyklisté i houbaři.

Restaurace Taverna má 55 míst, hotel 38 lůžek.

www.navstivtejeseniky.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.