KULTURA

Tančírnu otevře charitativní koncert

7. června 2017, 09:00, Ondřej Polák
Loučná nad Desnou - Pěvecké sdružení TapTýda z Loučné nad Desnou vystoupí v pátek 9. června před domácím publikem, aby tak symbolicky zahájilo letní provoz v místní Tančírně. Dobrovolné vstupné půjde na podporu Klubu nemocných cystickou fibrózou, vzácného genetického a v současné době nevyléčitelného onemocnění, postihujícího hlavně dýchací a trávicí ústrojí. Koncert začne o půl sedmé večer.

 Pěvecké sdružení TapTýda v repertoáru sahá do nejrůznějších žánrů od tradicionálů, přes klasiky až po lidové písničky. „Pro náš soubor je to vlastně letos první příležitost zazpívat u nás doma v Loučné celý koncert. A uděláme to tuze rádi. Přijďte si nás poslechnout. Máme nazkoušené nové skladby a doufáme, že se vám budou líbit,” láká na koncert sbormistr Petr Lukáš. „Vystoupením chceme podpořit akci Slaný bazárek. Pokud se k nám přidáte, můžete vhodit do kasičky obnos podle svého uvážení nebo vzít jako vstupenku nějakou knihu a zúčastnit se tak sbírky,” vysvětluje dirigent.

Slaný bazárek

Slaný bazárek je nápad dvou maminek ze Šumperka, které samy mají děti s cystickou fibrózou. Dlouho přemýšlely, jak pomoci organizaci, která jim dlouhodobě podává pomocnou ruku v těžkých a složitých situacích. „Po diagnostikování naší Sarunky se nás ujala sociální pracovnice klubu. To ona nám sjednala všechna další nutná vyšetření, komunikovala s lékaři, dalo by se říci, že nás celý týden vodila za ruku, a zařizovala za nás věci, na které už jsme neměli sílu. Pomáhají nám i nadále, například zajistit financování přenosného inhalátoru, díky kterému můžeme třeba chodit na výlety,” vypráví Lea Krňávková, která spolu s Kateřinou Melounovou stojí za projektem Slaný bazárek.

Darujte knihu, pomůžete

Princip Slaného bazárku je ten, že lidé věnují knihy, které zase jiní koupí, výtěžek pak poputuje na pomoc nemocným dětem. V Šumperku mohou zájemci odevzdávat knížky v polévkárně Fjord či v prodejně Hako a Enter. V Loučné se sběrným místem stala základní škola, kde se sbírkou pomáhají žáci. Přečtené nebo nepotřebné knihy mohou přinést s sebou také návštěvníci benefičního koncertu v loučenské Tančírně. „Kromě příjemně stráveného večera, tak můžete snadno pomoci,“ doplňuje sbormistr Petr Lukáš.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.