KULTURA

Tančírnu otevře charitativní koncert

7. června 2017, 09:00, Ondřej Polák
Loučná nad Desnou - Pěvecké sdružení TapTýda z Loučné nad Desnou vystoupí v pátek 9. června před domácím publikem, aby tak symbolicky zahájilo letní provoz v místní Tančírně. Dobrovolné vstupné půjde na podporu Klubu nemocných cystickou fibrózou, vzácného genetického a v současné době nevyléčitelného onemocnění, postihujícího hlavně dýchací a trávicí ústrojí. Koncert začne o půl sedmé večer.

 Pěvecké sdružení TapTýda v repertoáru sahá do nejrůznějších žánrů od tradicionálů, přes klasiky až po lidové písničky. „Pro náš soubor je to vlastně letos první příležitost zazpívat u nás doma v Loučné celý koncert. A uděláme to tuze rádi. Přijďte si nás poslechnout. Máme nazkoušené nové skladby a doufáme, že se vám budou líbit,” láká na koncert sbormistr Petr Lukáš. „Vystoupením chceme podpořit akci Slaný bazárek. Pokud se k nám přidáte, můžete vhodit do kasičky obnos podle svého uvážení nebo vzít jako vstupenku nějakou knihu a zúčastnit se tak sbírky,” vysvětluje dirigent.

Slaný bazárek

Slaný bazárek je nápad dvou maminek ze Šumperka, které samy mají děti s cystickou fibrózou. Dlouho přemýšlely, jak pomoci organizaci, která jim dlouhodobě podává pomocnou ruku v těžkých a složitých situacích. „Po diagnostikování naší Sarunky se nás ujala sociální pracovnice klubu. To ona nám sjednala všechna další nutná vyšetření, komunikovala s lékaři, dalo by se říci, že nás celý týden vodila za ruku, a zařizovala za nás věci, na které už jsme neměli sílu. Pomáhají nám i nadále, například zajistit financování přenosného inhalátoru, díky kterému můžeme třeba chodit na výlety,” vypráví Lea Krňávková, která spolu s Kateřinou Melounovou stojí za projektem Slaný bazárek.

Darujte knihu, pomůžete

Princip Slaného bazárku je ten, že lidé věnují knihy, které zase jiní koupí, výtěžek pak poputuje na pomoc nemocným dětem. V Šumperku mohou zájemci odevzdávat knížky v polévkárně Fjord či v prodejně Hako a Enter. V Loučné se sběrným místem stala základní škola, kde se sbírkou pomáhají žáci. Přečtené nebo nepotřebné knihy mohou přinést s sebou také návštěvníci benefičního koncertu v loučenské Tančírně. „Kromě příjemně stráveného večera, tak můžete snadno pomoci,“ doplňuje sbormistr Petr Lukáš.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky v hodnotě 390 korun na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářek, které půjdou na festival zadarmo.


Soutěžní otázka:

Kolikátý roční festivalu Být ženou se letos v Šumperku koná?

A) druhý
B) třetí
C) čtvrtý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert hanácké kapely STRACENÉ RÁJ, který se uskuteční v pátek 18. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Marcel Krmíček ze Zábřeha, Martin Petřek z Libiny, Alena Zbíralová z Leštiny, Zdeněk Vavřiník ze Šumperka a Jitka Klaclová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).