SPORT

Talentovaní akrobaté jsou v boulích jako doma. Na závěr vystrojili velkou medailovou hostinu

11. dubna 2018, 15:00, Petr Fišer
Talentovaní akrobaté jsou v boulích jako doma. Na závěr vystrojili velkou medailovou hostinu Šumperk – Náročnou jízdu v boulích mají zmáknutou natolik precizně, že v atraktivní disciplíně akrobatického lyžování patří k absolutní republikové špičce. Řeč je o reprezentantech Ski klubu Šumperk, kteří letošní velmi povedenou sezónu zakončili stylově – uspořádáním medailových hodů v Jizerských horách.

 Šumperský oddíl obsazoval své zástupce ve čtyřech ze šesti vypisovaných kategorií. Ve věkové třídě do deseti let je momentálně nejlepší Emma Nesvadbová, která na scéně Českého poháru zaslouženě zvítězila. Její klubová kolegyně Andrea Katzerová stanula na třetím městě. Těsně pod stupni vítězů a tudíž s pomyslnými „bramborami“ odjížděla z Tanvaldského Špičáku Hana Čechová.
Zahanbit se nenechali ani předžáci. Jakub Dressler skončil druhý a Filip Dostál třetí. Velká smůla si zasedla na Štěpána Nesvadbu, kterého o průběžnou třetí příčku připravil fakt, že se stal obětí chřipkové epidemie. Nakonec se propadl až na osmé místo za Jáchyma Čecha, jehož výsledek má o to větší hodnotu, že je o dva až tři roky mladší než výše uvedení.
Další zlatý triumf se zrodil v soupeření talentovaných borců do patnácti let. Jiří Dressler nezklamal, dostál pověsti žhavého želízka v ohni a stabilními výkony ve všech šesti závodních výzvách si přivlastnil pohárový titul.
Victor Sokol po právu žehral na nepřízeň osudu. V posledním kole rozhodujícího závodu, jehož hodnocení je speciálně dvojnásobné, měl našlápnuto ke druhému místu. Ale jen do té chvíle, než mu v závěrečné bouli vypla lyže. Následná klasifikace ho ve finálním hodnocení odsunula ze čtvrté pozice na pátou.
Celkový result devátého Marka Bednáře ovlivnily zdravotní trampoty. Kvůli nemoci se ho netýkaly první dva podniky a nabraná ztráta se na konečném bodovém vysvědčení zákonitě odrazila. Dan Hlavsa na tom byl v mužské kategorii ještě hůře. Vzhledem k dlouhodobému zranění se do sezóny vůbec nezapojil.
Mezi nejpilnější včelky patřila Eliška Kopecká. V ženském pořadí druhá nejlepší boulařka kromě domácích akcí objížděla i zahraniční závody v rámci Evropského poháru. Únava z náročného programu se tak postupně hromadila.
Medailově hodně produktivní bylo ze šumperského pohledu i letošní mistrovství republiky. Po dlouhých letech se odehrálo v Petříkově a Jakub Dressler si v Jeseníkách vyjezdil primát šampióna. Vicemistry se ve svých kategoriích staly Eliška Kopecká a Hanka Čechová. O bronzovou výslužku si pak řekli Jiří Dressler a dvojčata Emma a Štěpán Nesvadbovi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.