SPORT

Talentovaní akrobaté jsou v boulích jako doma. Na závěr vystrojili velkou medailovou hostinu

11. dubna 2018, 15:00, Petr Fišer
Talentovaní akrobaté jsou v boulích jako doma. Na závěr vystrojili velkou medailovou hostinu Šumperk – Náročnou jízdu v boulích mají zmáknutou natolik precizně, že v atraktivní disciplíně akrobatického lyžování patří k absolutní republikové špičce. Řeč je o reprezentantech Ski klubu Šumperk, kteří letošní velmi povedenou sezónu zakončili stylově – uspořádáním medailových hodů v Jizerských horách.

 Šumperský oddíl obsazoval své zástupce ve čtyřech ze šesti vypisovaných kategorií. Ve věkové třídě do deseti let je momentálně nejlepší Emma Nesvadbová, která na scéně Českého poháru zaslouženě zvítězila. Její klubová kolegyně Andrea Katzerová stanula na třetím městě. Těsně pod stupni vítězů a tudíž s pomyslnými „bramborami“ odjížděla z Tanvaldského Špičáku Hana Čechová.
Zahanbit se nenechali ani předžáci. Jakub Dressler skončil druhý a Filip Dostál třetí. Velká smůla si zasedla na Štěpána Nesvadbu, kterého o průběžnou třetí příčku připravil fakt, že se stal obětí chřipkové epidemie. Nakonec se propadl až na osmé místo za Jáchyma Čecha, jehož výsledek má o to větší hodnotu, že je o dva až tři roky mladší než výše uvedení.
Další zlatý triumf se zrodil v soupeření talentovaných borců do patnácti let. Jiří Dressler nezklamal, dostál pověsti žhavého želízka v ohni a stabilními výkony ve všech šesti závodních výzvách si přivlastnil pohárový titul.
Victor Sokol po právu žehral na nepřízeň osudu. V posledním kole rozhodujícího závodu, jehož hodnocení je speciálně dvojnásobné, měl našlápnuto ke druhému místu. Ale jen do té chvíle, než mu v závěrečné bouli vypla lyže. Následná klasifikace ho ve finálním hodnocení odsunula ze čtvrté pozice na pátou.
Celkový result devátého Marka Bednáře ovlivnily zdravotní trampoty. Kvůli nemoci se ho netýkaly první dva podniky a nabraná ztráta se na konečném bodovém vysvědčení zákonitě odrazila. Dan Hlavsa na tom byl v mužské kategorii ještě hůře. Vzhledem k dlouhodobému zranění se do sezóny vůbec nezapojil.
Mezi nejpilnější včelky patřila Eliška Kopecká. V ženském pořadí druhá nejlepší boulařka kromě domácích akcí objížděla i zahraniční závody v rámci Evropského poháru. Únava z náročného programu se tak postupně hromadila.
Medailově hodně produktivní bylo ze šumperského pohledu i letošní mistrovství republiky. Po dlouhých letech se odehrálo v Petříkově a Jakub Dressler si v Jeseníkách vyjezdil primát šampióna. Vicemistry se ve svých kategoriích staly Eliška Kopecká a Hanka Čechová. O bronzovou výslužku si pak řekli Jiří Dressler a dvojčata Emma a Štěpán Nesvadbovi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.