ZPRAVODAJSTVÍ

Talent Olomouckého kraje

4. listopadu 2019, 16:06, redakce, placená reklama
Talent Olomouckého kraje Úkolem každé školy i školského zařízení je rozpoznat talent dítěte a všestranně jej podpořit. Mladí lidé se často obávají projevit své zájmy, své nadání. Obávají se zesměšnění ze strany spolužáků, nepochopení ze strany dospělých. Povinností školy je tedy nejen talenty vyhledávat, ale dosáhnout toho, že se stanou vzorem pro své vrstevníky.

Monika Moravanská, absolventka oboru prodavač, takovým vzorem je. V době svých studií získávala jedno prestižní ocenění za druhým. Pravidelně úspěšně reprezentovala Střední školu železniční, technickou a služeb, Šumperk v celostátní soutěži odborných znalostí a dovedností Prodavač. Školou, svými učiteli byla oceňována za příkladné chování, slušný a vstřícný vztah k zákazníkům. V dnešní době jsou v obchodních řetězcích prodavačské práce nahrazovány technikou a společnosti si umí spočítat, kolik pracovní síly ušetří, jak sníží náklady na mzdy. Ve vesnicích a menších městech plní však prodavačka i funkci sociální. Ve venkovských obchodech jsou stále zapotřebí lidé, kteří zákazníkům nejen pomohou s výběrem zboží, ale svou ochotou, vstřícností, slušností, zkrátka kladným vztahem k lidem jsou často jedinými zástupci a zprostředkovateli vnějšího světa. Na jedné straně směřuje naše společnost k co nejvyšší digitalizaci, na straně druhé podporujeme vše lidské – touhu vyniknout a pokoru k životu, spolupráci v týmu i prosazování individuálních schopností. Monika Moravanská, vítězka celorepublikového klání Prodavač, se neztratila mezi dvěma stovkami navržených žáků v soutěži Talent Olomouckého kraje. Nositeli titulu Talent Olomouckého kraje se stalo několik desítek mladých lidí základních, uměleckých a středních škol a mezi nimi to byli pouze tři zástupci odborných škol. Monika Moravanská, absolventka SŠŽTS Šumperk, byla v této oceněné skupině.

Poděkování za skvělou reprezentaci patří nejen Monice, ale i její paní učitelce odborného výcviku Aleně Jurkové a paní vedoucí střediska prodavačů Vilmě Johnové. Vzdělaných, empatických a pracovitých absolventů je opravdu potřeba.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.11.2019 08:01
Titulek: Gratulace
Autor: Zdenka
20
Všichni bychom si přáli vstřícné, ochotné a informované prodavače. Této slečně bych přála, aby jí to dlouho vydrželo, i přesto, že bude muset jednat někdy i s nepříjemnými zákazníky, nízkým platem, nepříznivou pracovní dobou ...
Reagovat
Datum: 11.11.2019 12:58
Titulek: Re: Gratulace
Autor: Ivča
20
Váš příspěvek je opravdu úsměvný. Pravděpodobně by bylo nejlepší, kdyby bylo v obchodech otevřeno opět jako pře revolucí jen v týdnu někdy třeba do 16 hodina o víkendu pouze v sobotu dopoledne, že?
A chtěla bych se vás zeptat, například kromě hasičů, příslušníků policie, zdravotních sester atd atd mají všichni ostatní příznivou pracovní dobu? Ptala jste se například pracovníků z firmy D.K v Šumperku a dalších firem, kde chodí lidé na nepřetržitý provoz a 7 dní v týdnu? Vyhovovala by vám tato pracovní doba spíše?
Reagovat
Datum: 11.11.2019 10:30
Titulek: Bez titulku
Autor: Starosta
32
A pokud ji nebude vyhovovat například ta pracovní doba, nemusí dělat prodavačku a může se snažit najít si jinou práci. Snad by se tak nezařadila do spousty brečících, kteří si neustále stěžují a chtějí, aby bylo zavřeno. Chtějí volné víkendy, svátky a podobně. Stejně tak mohou potom začít plakat například i hasiči, policie, zdravotní sestry a lékaři, prodavači na čerpacích stanicích atd atd. Zavřeme to všechno a hotovo :-)
Reagovat
Datum: 11.11.2019 11:09
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Pepan
22
Přesně tak. V takovém případě pak určitě už budou všichni spokojeni.
Reagovat
Datum: 13.11.2019 12:38
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Pavel Adámek
13
samozřejmě
Reagovat
Datum: 11.11.2019 11:08
Titulek: Pracovní doba
Autor: Pepan
34
Já osobně si myslím, že s tím (pracovní doba, zákazníci apod) jistě slečna počítá, když už si tento obor vybrala.
Reagovat
Datum: 12.11.2019 15:55
Titulek: Re: Pracovní doba
Autor: Zikán
24
nepočítá s tím a je připravena okamžitě stávkovat
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.