SPORT

Tahoun Rapotína Tomáš Valenta tvrdí: Návrat do Šumperka nevylučuju, ale určitě ne hned

16. listopadu 2016, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Tahoun Rapotína Tomáš Valenta tvrdí: Návrat do Šumperka nevylučuju, ale určitě ne hned Šumperk, Rapotín - Kdyby se postavilo speciální mužstvo z hráčů, kteří se fotbalovým dovednostem učili na Tyršově stadiónu a v současné době hájí barvy jiného klubu, mohl by se z tohoto experimentu vyklubat hodně zajímavý tým. Že by útočil na přední místa krajského přeboru, o tom není pochyb. Stačí připomenout, kolik jedinců se šumperskou minulostí zasáhlo do prestižního derby mezi Rapotínem a Velkými Losinami. Bylo jich požehnaně.

 Šumperk znovu balancuje na divizní hraně, a pokud by na konci nevalně rozehrané sezóny došlo k naplnění tragického scénáře, mohl by se už od příštího ročníku setkávat s výše uvedenými okresními rivaly. Narážel by tak na odchovance, o jejichž služby v minulosti nestál a odložil je na úkor přespolních „přistěhovalců“. „Určitě mě to mrzí. V době, kdy jsme vycházeli z dorostu, se z velké části stavělo na hráčích, kteří se kupovali odjinud. Vlastně nás vůbec nepozvali do přípravy. Fotbal jsme se naučili v Šumperku, ale dál rosteme v Rapotíně. Jestli nás budou chtít někdy zpátky? To nevím. Uvidíme,“ přemítal nahlas Tomáš Valenta, jedna ze stěžejních postav malého rapotínského zázraku z posledních let.
Šikovný středopolař patří do skupiny fotbalistů, kteří mateřský oddíl definitivně nezavrhli. „Kdyby se mi ozvali, asi bych nad návratem uvažoval. V Šumperku jsem hrál odmala, rozhodně to nevylučuju. Ale určitě ne hned. Možná někdy v budoucnu,“ svěřoval se jen pár minut potom, co dvěma góly rozprášil bodové naděje Velkých Losin.
Hostující partě výrazným způsobem scházel tahoun ofenzívy Matěj Šinogl. Další produkt ze šumperské líhně, další ceněné zboží, jemuž v domácím prostředí pšenka nekvetla. Šanci sice dostal, ale nikterak valnou. „Možná když jsem byl mladší, menší naštvanost tam byla. Teď už určitě ne. Klukům fandím, a když mi to vychází, rád se na ně zajdu podívat. V létě jsem se rozhodoval mezi Kozlovicemi a právě Šumperkem. Kdybych vůči němu cítil nějakou zášť, vůbec bych nad touto možností neuvažoval,“ ujišťoval věrný patriot, který nakonec před všemi nabídkami upřednostnil setrvání v důvěrně známém losinském prostředí.
Do Prahy, kde si v den svátečního zápasu plnil pracovní povinnosti, mu nedoletěla příznivá zpráva. Hosté v Rapotíně pukli 1:2. „Po vyrovnaném prvním poločase rozhodovala druhá půle. Náš stoper dostal po nepřehledné situaci červenou kartu, po zbytečném zkratu asi zaslouženou. Od té chvíle jsme se víceméně jen bránili a hráli na brejky. Z jednoho jsme ke konci přidali druhý gól a těsný náskok ve zbývajících minutách uhájili,“ vrátil se do víru dění Tomáš Valenta. „Za stavu 1:1 přestřelili naši bránu z malého vápna. Naštěstí pro nás. Kdyby to proměnili, měli bychom to strašně těžké. Možná bychom neuhráli ani bod,“ uvědomoval si perspektivní záložník. „Derby je prestižní i z toho pohledu, že se navzájem všichni známe. Každý je maximálně vyhecovaný, každý chce vyhrát. O to víc nás cenné vítězství těší. Jsme za něj rádi. Určitě to s klukama oslavíme. Nejspíš si půjdeme sednout do místní hospody na hřišti a možná se to trochu protáhne, protože je sobota. V neděli by to bylo horší, další den bychom museli do práce,“ těšil se na pozápasové „mecheche“.


Foto: Petr Fišer

Tomáš Valenta v objetí spoluhráčů. Před malou chvílí srovnal stav okresního derby mezi Rapotínem a Velkými Losinami na 1:1.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.