ZPRAVODAJSTVÍ

Tahanice o hotel Sport začala. Petice zatím netáhne

12. září 2017, 10:30, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Záměr města prodat hotel Sport v Šumperku popudil některé místní politiky. Ladislav Sebök, předseda zdejší organizace ČSSD, dokonce inicioval on-line petici, která proti prodeji Sportu protestuje. Během prvních třech dnů se ale podepsalo pouze osm lidí.

 „Myslím si, že město by se hotelu zbavovat nemělo. Mělo by se o něj lépe postarat a udělat z něj atraktivní objekt pro sportovce i návštěvníky města. Navíc ho chce radnice prodat bez výběrového řízení či dražby, a to je špatně,“ řekl Týdnu na severu Ladislav Sebök.
O prodeji hotelu Sport soukromému investorovi, který z něj plánuje udělat centrum sportovní medicíny, budou zastupitelé rozhodovat tento čtvrtek 14. září. Město se stavbu pokoušelo prodat opakovaně a pokaždé neúspěšně. Budova je ztrátová a radnice její provoz musí dotovat.

Rozkol v ČSSD

Prodej hotelu Sport znovu odkrývá neshody, které panují v místní buňce ČSSD. Pod zmiňovanou petici, kterou zdejší organizace socialistů vytvořila, se totiž do uzávěrky tohoto vydání Týdne na severu žádný ze zastupitelů ČSSD nepodepsal. V minulosti se takto názorově rozešli v kauze Podniků města Šumperk, a to když vedení strany po svých zastupitelích marně požadovalo, aby otevřeně vyzvali k zodpovědnosti bývalé členy dozorčí rady, kteří léta na rozkrádání této městské společnosti dohlíželi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.9.2017 11:21
Titulek: petice
Autor: všudezdejší
57
203
Reagovat
Datum: 12.9.2017 11:40
Titulek: Láďo....ze Šumavské
Autor: nešumperák
260
Město to prodá,petice nepetice.Můžeš být rád,že budeš mít kde bruslit a kde pískat......Jo hokej na hřišti na sídlišti,to bývaly časy.
Reagovat
Datum: 12.9.2017 13:30
Titulek: Re: Láďo....ze Šumavské
Autor: Ladislav Sebök
245
Ahoj, to budu opravdu rád, když budu mít kde bruslit, protože ten zimák je taky něco. No a pískání, to už nepískám v Šumperku, ale po republice, protože se liga v Šumperku nehraje. Děkuji za připomenutí toho našeho mladického sportování, jejda to byly časy a ty zápasy. Zlatej zabarákovký přebor, mládí bez starostí. Totálně jsme si toho užili.Měj se fajn.
A k tomu prodeji? Nevím co si o tomto myslet. Jen krátce: "Zastupitelstvo nemá jen ten politický hlas. Takže nám chcete říct pane Kohajda, že zastupitelstvo má jen poradní hlas a vy si všechno rozhodnete jak budete chtít, protože máte nějakou zodpovědnost. Majetek je v rukou PMŠ a.s., tuto společnost má v rukou město, které je 100% akcionářem, Rada města je Valnou hromadou a kruh se uzavírá. Majetek PMŠ je hlavně majetkem města a jeho občanů. Na toto nezapomínat!"
Reagovat
Datum: 12.9.2017 18:23
Titulek: Re: Láďo....ze Šumavské
Autor: Petr Andrle
275
Ahoj,já bych proti prodeji vůbec nic nenamítal , klidně ať ho město včetně zimního stadionu přenechá někomu za korunu,pokud se stanoví jasně podmínky za kterých zimní stadion budou moci dlouhodobě užívat hokejisti a kupující bude garantovat ,že hotel projde rekontrukcí,včetně zázemí zimního stadionu.Konečně by se snad našel někdo kdo by toto zařízení dokázal efektivně využívat a né aby tam město lilo peníze a kde nic tu nic, stačilo se podívat jak byla využívána inline plocha , místo toho aby byla položena vždycky týden po rozpuštění ledu tak to strojníkům trvalo i měsíc a následně ji po třech týdnech rozebrali protože oni přece mají dovolenou a následně by nestihli nachystat stadion na sezonu.Pracuje tam X lidí a vypadá to tak ,že tam nedělá nikdo nic, strojníci přece nejsou údržbáři aby něco opravovali, takže jejich práce je vlastně jen ježdění na rolbě , protože jinak by se tam muselo při takovém počtu zaměstnanců dát jíst z podlahy.
Reagovat
Datum: 12.9.2017 13:15
Titulek: jak jinak
Autor: aNONYM
232
Bez soutěže, tedy nevýhodně pro občany a velevýhodně pro papaláše a jejich kámoše. Divím se, že někteří konšelé ještě neletěli z okna.
Reagovat
Datum: 12.9.2017 21:42
Titulek: Re: jak jinak
Autor: Bez jaký soutěže ?
232
Třeba si mezi sebou zahrály karty. Stačí se koukat na netu(zaastupitelstvo) jak ostatní joudové (konšelé) jim to odkejvaj a ještě je pochválej.
Reagovat
Datum: 13.9.2017 18:57
Titulek: POZVÁNKA NA ZASTUPITELSTVO ŠUMPERK
Autor: voda & hotel Sport
68
211
POZVÁNKA NA ZASTUPITELSTVO ŠUMPERK Ve čtvrtek 14. září 2017 se od 15:00 hodin koná v zasedací místnosti úřadovny Městského úřadu v Jesenické ulici (vchod z ul. Rooseveltovy, III. patro) veřejné zasedání zastupitelstva města Šumperka.
Přímý přenos poběží od 15:00 hodin též na internetu:
https://www.sumperk.cz/cs/sprava-mesta/organy-mesta/zastupitelstvo-mesta/on-line-prenos-ze-zasedani-zastupitelstva-mesta-sumperka.html

Na programu bude:
- aktuální informace z Vodohospodářských zařízení Šumperk a.s. o budoucnosti provozování vodovodů a kanalizací po roce 2020
- prodej Hotelu Sport z městského majetku soukromému vlastníkovi

Reagovat
Datum: 14.9.2017 14:12
Titulek: Re: POZVÁNKA NA ZASTUPITELSTVO ŠUMPERK
Autor: X
247
Ha ha todle na programu spíš kino ten výsledek odkejvá i opozice
Reagovat
Datum: 14.9.2017 18:17
Titulek: sport
Autor: všudezdejší
222
A dnes se bavili o 10 milionech za Sport, tak někde v článku je 8mil, pak zase 10mil...a nakonec to odložili...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.