KULTURA

Synek bude vyprávět o Malawi

24. ledna 2009, 02:10, PhDr. Zdeněk David
Synek bude vyprávět o Malawi Zábřeh - Nedlouho po křtu své první knihy Hedvábnou stezkou po stopách dávných karavan se cestovatel a fotograf Lukáš Synek představí 29. ledna se svou nejnovější audiovizuální show v zábřežském kině Retro. Tentokrát bude vyprávět o poznávání vzdáleného Malawi.
Cestu po této africké zemi absolvoval v polovině loňského roku, a tak se bude moci s návštěvníky podělit o zážitky staré pouze několik měsíců. „Proč se nejezdí do Malawi? Odpověď zřejmě neexistuje, protože tato země v jihovýchodní Africe jinak patří k nejkrásnějším, nejbezpečnějším a nejpohodovějším,“ říká třicetiletý molekulární biolog. „Místní lidé jsou pestře oblečení, chytří a vůči cizincům velmi otevření. Navíc díky angličtině jakožto úřední řeči nenarážíte na komunikační bariéru,“ vypočítává Synek výhody cestování po Malawi. V kině Retro bude vyprávět například o šnorchlování v jezeře Malawi, životě místních rybářů, safari v národním parku Liwonde nebo trekkingu v masivu Mulandže. „Poznávání Malawi patřilo k mým vůbec nejzajímavějším cestovatelským zážitkům,“ uzavírá mladý cestovatel, který navštívil řadu zemí nejen v Evropě, ale i v Asii, Americe a Africe.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).