KULTURA

Synek bude vyprávět o Malawi

24. ledna 2009, 02:10, PhDr. Zdeněk David
Synek bude vyprávět o Malawi Zábřeh - Nedlouho po křtu své první knihy Hedvábnou stezkou po stopách dávných karavan se cestovatel a fotograf Lukáš Synek představí 29. ledna se svou nejnovější audiovizuální show v zábřežském kině Retro. Tentokrát bude vyprávět o poznávání vzdáleného Malawi.
Cestu po této africké zemi absolvoval v polovině loňského roku, a tak se bude moci s návštěvníky podělit o zážitky staré pouze několik měsíců. „Proč se nejezdí do Malawi? Odpověď zřejmě neexistuje, protože tato země v jihovýchodní Africe jinak patří k nejkrásnějším, nejbezpečnějším a nejpohodovějším,“ říká třicetiletý molekulární biolog. „Místní lidé jsou pestře oblečení, chytří a vůči cizincům velmi otevření. Navíc díky angličtině jakožto úřední řeči nenarážíte na komunikační bariéru,“ vypočítává Synek výhody cestování po Malawi. V kině Retro bude vyprávět například o šnorchlování v jezeře Malawi, životě místních rybářů, safari v národním parku Liwonde nebo trekkingu v masivu Mulandže. „Poznávání Malawi patřilo k mým vůbec nejzajímavějším cestovatelským zážitkům,“ uzavírá mladý cestovatel, který navštívil řadu zemí nejen v Evropě, ale i v Asii, Americe a Africe.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.