ZPRAVODAJSTVÍ

Syn chtěl zavraždit matku

25. června 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Případ zvlášť závažného zločinu řeší policie na Šumpersku. Z pokusu vraždy vyšetřovatelé obvinili třiačtyřicetiletého muže, který se měl ve čtvrtek 13. června pokusit sekerou zabít svoji matku. Kde přesně v regionu k události došlo, policie zveřejnit nechce. Násilníka poslal soudce okamžitě do vazby.

Telefonát o napadení ženy policie obdržela krátce před sedmou hodinou večer. „Policisté na místo okamžitě vyrazili a zadrželi tam podnapilého muže. Jeho matka utekla k sousedům. Přímému útoku se sice ženě podařilo zabránit, přesto byla k vyšetření převezena do nemocnice v Šumperku,“ uvedl Libor Hejtman, komisař krajského policejního ředitelství.

Případ si od šumperských policistů převzali kriminalisté z Olomouce. Ti se teď snaží objasnit další okolnosti dramatické události. „Zatím můžeme sdělit, že obviněný muž v minulosti žádné opletačky se zákonem neměl,“ dodal policejní mluvčí.

Motivem činu byly údajně dlouhodobé neshody mezi synem a matkou. Násilník může ve vazbě pobýt až do začátku soudního procesu. Na jeho konci mu hrozí osmnáct let odnětí svobody.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.6.2019 18:21
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonymous
Zvole
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.