ZPRAVODAJSTVÍ

Syn, který měl zavraždit matku, vinu odmítá

24. ledna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Úsov - Olomoucký soud začal rozplétat vraždu seniorky v Úsově, ze které je obviněn její syn. O případu, který se stal přesně před rokem, informoval náš týdeník jako vůbec první. Obžalovaný muž vinu odmítá a u soudu se dušoval, že hrůzný čin nespáchal.

 „Jestli je nějaká spravedlnost, tak já jsem to neudělal,“ hájil se obžalovaný Vítězslav Novák. O matku pečoval v jejich společném domě, kde také policisté po vraždě našli nůž se stopami její krve. Vlastnictví nože však Novák před soudem popřel, možnou vražednou zbraň nepoznala ani pracovnice charity, která o ženu pečovala a před soudem také vypovídala. V době činu byl podle obžaloby Novák pod vlivem alkoholu. Ještě druhý den ráno, kdy mrtvolu jeho matky našli policisté, měl v krvi 1,7 promile.

Vražda městem otřásla


Vražda bezkonfliktní a oblíbené seniorky Úsovem loni otřásla. Způsob, jakým zabiják ženu usmrtil, navíc zaskočil i otrlé kriminalisty. Vrah měl bezmocnou ženu opakovaně bodnout ostrým předmětem do hlavy a do krku. Obžalovanému Novákovi hrozí v případě prokázání viny až osmnáct let odnětí svobody.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.1.2017 12:49
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
21
Byl to můj byvalý kolega v práci. Nemužu uvěřit že by to udělal
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).