ZPRAVODAJSTVÍ

Syn, který měl zavraždit matku, vinu odmítá

24. ledna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Úsov - Olomoucký soud začal rozplétat vraždu seniorky v Úsově, ze které je obviněn její syn. O případu, který se stal přesně před rokem, informoval náš týdeník jako vůbec první. Obžalovaný muž vinu odmítá a u soudu se dušoval, že hrůzný čin nespáchal.

 „Jestli je nějaká spravedlnost, tak já jsem to neudělal,“ hájil se obžalovaný Vítězslav Novák. O matku pečoval v jejich společném domě, kde také policisté po vraždě našli nůž se stopami její krve. Vlastnictví nože však Novák před soudem popřel, možnou vražednou zbraň nepoznala ani pracovnice charity, která o ženu pečovala a před soudem také vypovídala. V době činu byl podle obžaloby Novák pod vlivem alkoholu. Ještě druhý den ráno, kdy mrtvolu jeho matky našli policisté, měl v krvi 1,7 promile.

Vražda městem otřásla


Vražda bezkonfliktní a oblíbené seniorky Úsovem loni otřásla. Způsob, jakým zabiják ženu usmrtil, navíc zaskočil i otrlé kriminalisty. Vrah měl bezmocnou ženu opakovaně bodnout ostrým předmětem do hlavy a do krku. Obžalovanému Novákovi hrozí v případě prokázání viny až osmnáct let odnětí svobody.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.1.2017 12:49
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
21
121
Byl to můj byvalý kolega v práci. Nemužu uvěřit že by to udělal
Reagovat