KULTURA

Swingový bard oslaví na pódiu jubileum

19. května 2009, 10:43, rejdakce
Šumperk - V pátek 22. května se v šumperském "kulturáku" setkají milovníci tradičního jazzu a swingu napříč generacemi.
K významnému jubileu výjimečného hudebníka a aranžéra Jiřího Sedláčka zde zahrají mladí Teens Jazz Band Velké Losiny, seskupení ostřílených hudebníků Swing Kvintet Šumperk, olomoucká legenda Richard Pogoda a jako oliva v poháru Martini se blýskne Dixieland Loučná - po třiceti letech.

"S nápadem uspořádat benefici přišla ředitelka šumperské knihovny, paní Zdeňka Daňková, která připomněla, že pan Jiří Sedláček letos oslaví 70. narozeniny a navíc brzy dokončí 400. jazzovou aranži. Slovo dalo slovo a hned druhý den jsme oslovili Jiřího Sedláčka, zda má čas a chuť připomenout si obě výročí komponovaným večerem v Domě kultury. Umělec nápad přijal vřele a nabídl spolupráci, ze které vzešel tento pořad s názvem Benefice Jiřího Sedláčka," uvedl ředitel DK Vladimír Rybička.

Jazzový večer zahájí v půl sedmé večer v Jižním křídle Domu kultury vernisáž výstavy, která připomene bohatou a úspěšnou historii Old Time Jazzbandu Velké Losiny pomocí fotografií, diplomů, dokumentů a jiných relikvií z archivu souboru.

"Benefice Jiřího Sedláčka bude jedinečný večer nejen proto, že někteří muzikanti se při společném hraní setkají exkluzivně pouze u této příležitosti. Po skončení oficiálního programu čeká na všechny přítomné také "nášup" ve foyer v podobě jam sessionu," připomněl šéf kulturáku. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.