KULTURA

Swingový bard oslaví na pódiu jubileum

19. května 2009, 10:43, rejdakce
Šumperk - V pátek 22. května se v šumperském "kulturáku" setkají milovníci tradičního jazzu a swingu napříč generacemi.
K významnému jubileu výjimečného hudebníka a aranžéra Jiřího Sedláčka zde zahrají mladí Teens Jazz Band Velké Losiny, seskupení ostřílených hudebníků Swing Kvintet Šumperk, olomoucká legenda Richard Pogoda a jako oliva v poháru Martini se blýskne Dixieland Loučná - po třiceti letech.

"S nápadem uspořádat benefici přišla ředitelka šumperské knihovny, paní Zdeňka Daňková, která připomněla, že pan Jiří Sedláček letos oslaví 70. narozeniny a navíc brzy dokončí 400. jazzovou aranži. Slovo dalo slovo a hned druhý den jsme oslovili Jiřího Sedláčka, zda má čas a chuť připomenout si obě výročí komponovaným večerem v Domě kultury. Umělec nápad přijal vřele a nabídl spolupráci, ze které vzešel tento pořad s názvem Benefice Jiřího Sedláčka," uvedl ředitel DK Vladimír Rybička.

Jazzový večer zahájí v půl sedmé večer v Jižním křídle Domu kultury vernisáž výstavy, která připomene bohatou a úspěšnou historii Old Time Jazzbandu Velké Losiny pomocí fotografií, diplomů, dokumentů a jiných relikvií z archivu souboru.

"Benefice Jiřího Sedláčka bude jedinečný večer nejen proto, že někteří muzikanti se při společném hraní setkají exkluzivně pouze u této příležitosti. Po skončení oficiálního programu čeká na všechny přítomné také "nášup" ve foyer v podobě jam sessionu," připomněl šéf kulturáku. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.