KULTURA

Swingové Vánoce s Moravia Big Bandem a Ondřejem Rumlem

29. listopadu 2008, 11:39, PhDr. Zdeněk David, ondrejruml.com
Zábřeh - V předvánoční nabídce Zábřežské kulturní ani letos nechybí tradiční koncert Moravia Big Bandu programově zaměřený nejen na tradiční, ale i novodobé swingové orchestrální a vokální skladby.
Na koncertu zábřežský orchestr vždy doprovázeli naši přední profesionální zpěváci – Karel Hála, Jitka Zelenková, Marcela Holanová, Laďa Kerndl a další. Letos v Zábřehu vystoupí finalista televizní soutěže X faktor a talentovaný zpěvák Ondřej Ruml spolu s bývalou spolužačkou z pražské Ježkovy konzervatoře Janou Burášovou. Kromě těchto hostů na koncertu zazpívají také kmenoví vokalisté Moravia Big Bandu Libuše Vaňková a Petr John. V programu zazní skutečné hity světového swingu, jako jsou písně Georgia, Chicago, New York, On the Street a řada dalších.

Pro Ondřeje Rumla není spolupráce se swingovým tělesem novinkou. Jeho zalíbení ve swingu a jazzu rozpoznal i známý kapelník a aranžér Václav Kozel. Navázali spolupráci, která trvá dodnes, ať už ve formě pravidelných živých nahrávek s Big Bandem Českého rozhlasu nebo s mladším orchestrem Big Chess Band při swingových večerech v pražském Lucerna Music Baru. Díky této spolupráci si Ondřeje všimli i další kapelníci bigbandových těles z celé republiky a zvou si ho jako hosta do svých projektů. Nejinak tomu bylo i v případě zábřežského bandu, kdy kontakt zprostředkoval jeho trumpetista Vít Komárek – Rumlův spolužák a taktéž letošní absolvent pražské konzervatoře.
 

Zábřežské swingové Vánoce, okořeněné pěveckým a hereckým talentem Ondřeje Rumla, začínají ve čtvrtek 4. prosince od 19 hodin ve velkém sále kulturního domu. Vstupenky, které stojí v předprodeji 130 korun, lze zakoupit v infocentru denně od 8 do 17 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.