KULTURA

Swingové Vánoce s Moravia Big Bandem a Ondřejem Rumlem

29. listopadu 2008, 11:39, PhDr. Zdeněk David, ondrejruml.com
Zábřeh - V předvánoční nabídce Zábřežské kulturní ani letos nechybí tradiční koncert Moravia Big Bandu programově zaměřený nejen na tradiční, ale i novodobé swingové orchestrální a vokální skladby.
Na koncertu zábřežský orchestr vždy doprovázeli naši přední profesionální zpěváci – Karel Hála, Jitka Zelenková, Marcela Holanová, Laďa Kerndl a další. Letos v Zábřehu vystoupí finalista televizní soutěže X faktor a talentovaný zpěvák Ondřej Ruml spolu s bývalou spolužačkou z pražské Ježkovy konzervatoře Janou Burášovou. Kromě těchto hostů na koncertu zazpívají také kmenoví vokalisté Moravia Big Bandu Libuše Vaňková a Petr John. V programu zazní skutečné hity světového swingu, jako jsou písně Georgia, Chicago, New York, On the Street a řada dalších.

Pro Ondřeje Rumla není spolupráce se swingovým tělesem novinkou. Jeho zalíbení ve swingu a jazzu rozpoznal i známý kapelník a aranžér Václav Kozel. Navázali spolupráci, která trvá dodnes, ať už ve formě pravidelných živých nahrávek s Big Bandem Českého rozhlasu nebo s mladším orchestrem Big Chess Band při swingových večerech v pražském Lucerna Music Baru. Díky této spolupráci si Ondřeje všimli i další kapelníci bigbandových těles z celé republiky a zvou si ho jako hosta do svých projektů. Nejinak tomu bylo i v případě zábřežského bandu, kdy kontakt zprostředkoval jeho trumpetista Vít Komárek – Rumlův spolužák a taktéž letošní absolvent pražské konzervatoře.
 

Zábřežské swingové Vánoce, okořeněné pěveckým a hereckým talentem Ondřeje Rumla, začínají ve čtvrtek 4. prosince od 19 hodin ve velkém sále kulturního domu. Vstupenky, které stojí v předprodeji 130 korun, lze zakoupit v infocentru denně od 8 do 17 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).