KULTURA

Svou kariéru shrne v ultimátním čase tanečník, fotograf nebo podnikatelka

22. února 2017, 07:00, ok
Svou kariéru shrne v ultimátním čase tanečník, fotograf nebo podnikatelka Šumperk - Již popáté zve Šumperský okrašlovací spolek na PechaKucha Night. První letošní večírek s inspirativními osobnostmi se uskuteční v pátek 24. února v kině Oko. Start je symbolicky ve 20.20.

 PechaKucha Nights se momentálně konají již v 900 městech po celém světě. Jejich koncept vymysleli v Japonsku usazení architekti Astrid Klein a Mark Dytham. „Od nich jsme získali licenci pro pořádání akce v Šumperku. Mimochodem pecha kucha znamená v japonštině zhruba to, co v češtině blá blá blá,“ uvedl šéf Šumperského okrašlovacího spolku Radek Auer.
Princip akce je jednoduchý, během večera se představí deset osobností napříč všemi myslitelnými obory lidské činnosti. Každá má k dispozici pouze dvacet fotografií, ke každé může mluvit jen dvacet vteřin. Necelých sedm minut tak dělí účinkujícího od nástupu dalšího. Po těchto bleskových prezentacích následuje párty s dobrou muzikou i pitím, kde se návštěvníci mohou s osobnostmi setkat a popovídat si s nimi osobně již bez časového presu.

Specialista na nádražní restaurace

Složení účinkujících je i tentokrát slibné. Andrea Tkačuková rozjela už při studiu firmu Foreigners.cz, která pomáhá zahraničním studentům a pracovníkům s přesunem do České republiky. Její podnikatelský příběh zaujal i v soutěži Podnikatel roku. Fotky Marka Novotného zdobí obálky prestižních světových magazínů. Architektonická kancelář Vysloužil mění část Ostravy na Malou Kodaň. Foodblogerů je plný internet, ale jen Jirka Krejčík s partou Vágus píše blog a vydává knihy o nádražních restauracích nejen v Čechách, ale také v Anglii, Indii či Bělorusku. Zdravotník Karel Paták se angažuje ve spolku Podhradí a jezdí pomáhat do uprchlických táborů. Nebude chybět ani tanečník „pouličních stylů“ Michal Krobot alias Miky Hrobka.
V Šumperku se již brzy otevře nová kavárna Fjord, o její inspiraci Norskem bude vyprávět kavárnice Eliška Svobodová. A jen pár kroků od kavárny má svou dílnu Luděk Žákovský, jehož ručně šité kožené výrobky už nějaký čas dobývají svět. Martin Pešek pověsil právničinu na hřebík, cestuje po světě za domorodými kulturami a snaží se jejich poselství přenášet zpátky do Čech. Hanny Firla je mladý herec, původem ze Šumperka, který už stačil zaujmout v celostátním měřítku především díky improvizačnímu herectví, což se mu bude na PechaKucha Night jistě hodit. Pardubice opakovaně bodují mezi městy, přátelskými k cyklistům, což se o Šumperku tak úplně říci nedá. Proto spolek pozval Jakuba Kutílka, který se snaží města cyklistům otevírat.
Po skončení prezentací proběhne after party přímo v předsálí kina, návštěvníci se mohou těšit na živou muziku.
Vstupenky za stokorunu jsou k mání v pokladně kina Oko.

Pořadatel šumperské PechaKucha Nights Radek Auer (vlevo).Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).