KULTURA

Světový tenor Štefan Margita vystoupí v Zábřehu

20. září 2017, 12:00, Ondřej Polák
Světový tenor Štefan Margita vystoupí v Zábřehu Zábřeh - Už tento týden se v Zábřeze odehraje jedna z vrcholných událostí zdejšího kulturního podzimu. Galakoncert světově proslulého tenoristy Štefana Margity, který v sále kulturního domu vystoupí za doprovodu brněnského ansámblu Moravské klavírní trio, se uskuteční v sobotu 23. září od 19 hodin.

 Margita působí od roku 1998 jako svobodný umělec světového renomé a opakovaně účinkuje v Chicagu či v Metropolitní opeře v New Yorku. „Je pro nás velkou ctí, že náš nejznámější tenorista, který pravidelně hostuje v nejslavnějších operních domech Evropy i zámoří, nyní vystoupí také v Zábřehu. Během unikátního koncertu zazpívá písně a opery světového repertoáru,“ uvedl Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Zbývají poslední vstupenky

Doprovodné těleso Štefana Margity, Moravské klavírní trio, je tvořeno vyzrálými uměleckými osobnostmi. Renomovaný soubor dospěl k hudebnímu projevu, který je charakteristický dokonalou souhrou a nezaměnitelným expresivním výrazem, což vysoce hodnotí nejen odborná kritika, ale také hudební veřejnost.
Sobotní recitál Štefana Margity má začátek v 19 hodin, k dispozici je poslední stovka vstupenek v ceně od 390 korun.Foto: archiv

Koncert operního pěvce Štefana Margity má být vrcholnou událostí kulturního podzimu v Zábřeze. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.