SPORT

Světový běh harmonie měl zastávku v Zábřehu

20. července 2007, 07:11, -vavka-
Světový běh harmonie měl zastávku v Zábřehu Světový běh harmonie (World Harmony Run) je nesoutěžní štafetový běh s hořící pochodní. S cílem posílit mezinárodní přátelství a porozumění každoročně spojuje přes milion lidí z více jak 80 zemí světa. Evropská část tohoto běhu vedla letos přes Českou republiku, a to ve dnech 11. - 17.7.2007. V neděli 15. července běžela štafeta přes město Zábřeh na Šumpersku. Na místním stadionu je pozdravili zástupci sportovců i města.

World Harmony Run založil v roce 1987 sportovec, filozof a umělec Sri Chinmoy, který ideálům harmonie věnuje celý svůj život. Běh pořádá jeho Marathon Team, tedy celosvětová nezisková organizace dobrovolníků, pořádající ultraběhy.
Štafeta vyběhla 7.3. z Lisabonu a skončí 5.10. v Amsterodamu. Evropská trasa letos měří více než 27 tisíc kilometrů a vede přes 48 evropských zemí a Maroko. V České republice se vybíhalo z Prahy a  přes Ostravu sportovci mířili do Polska. Po cestě z Hradce Králové se běžci zastavili také ve městě Zábřehu. Tam si udělali malou přestávku. Na městský stadion, kde měli připraveno občerstvení, je doprovodili zástupci zábřežských Sportovních klubů. Společně pak absolvovali jedno kolečko po  atletické dráze stadionu.

 Součástí běhu je také setkávání s místními zastupiteli a samosprávou. To na stadionu také proběhlo. Běžce ve městě přivítal starosta města, Ing. Zdeněk Kolář společně s předsedy Sportovních klubů a městské Sportovní komise.
Sportovci jednotlivých zemí se jim na oplátku osobně přestavili. Jazykovou bariéru překlenul tlumočník - ten  štafetu celou dobu provází a je i aktivní účastník běhu.  Tak jsme se např. dozvěděli, že v mezinárodním týmu  běží i dálková běžkyně z Anglie, která v minulosti absolvovala  náročný běh pouští Sahara.  Anebo, že nejstarší členka týmu, Američanka, už přesáhla 50 let věku. V týmu také celou dobu běží sympatická blondýnka ze Slovenska. Představování skončilo oficiální hymnou tohoto běhu, a to v pěveckém podání všech účastníků týmu.  


Během občerstvování běžců šla zapálená pochodeň z ruky do ruky. Každý si mohl přát přání – ovšem ne pro sebe, ale pro ostatní lidi. Mezinárodní tým pak všechna tato přání odnesl dále do světa.

 Běžet s pochodní, či s ní ujít jen pár kroků, může během štafetového běhu každý. Zábřežští zastupitelé i sportovci, kteří se ke štafetě připojili  a vyprovodili ji ze stadionu, této možnosti využili a tím položili základy k vytvoření přátelských a harmonických vztahů ve svém okolí.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.