ZPRAVODAJSTVÍ

Svěřila dítě bezdomovcům, aby se mohla prospat

9. října 2018, 16:00, bav
Zábřeh – Zcela nezvykle vyřešila péči o svou pětiletou dceru třicetiletá matka v Zábřeze. Po předchozí konzumaci alkoholu ji svěřila místním bezdomovcům, kteří měli dítě zabavit, než se sama prospí. Protože muži jevili známky opilosti, přivolali na ně všímaví kolemjdoucí strážníky. Vše se odehrálo na hrázi rybníka Oborník.

„Oznámení jsme přijali anonymně telefonátem v půl šesté večer,“ okomentoval začátek případu velitel Městské policie Zábřeh Václav Doubrava. „Podnapilá žena ležela na zemi a dítě si hrálo vedle ní se dvěma silně podnapilými muži,“ popsal Doubrava výjev, který se strážníkům po příjezdu na místo činu naskytl.
Orientační dechovou zkoušku bezdomovci odmítli a u ženy prokázala hodnotou 0,83 promile. To odpovídá zhruba jednomu litru vína, k jehož vypití se také nezodpovědná matka po probuzení přiznala. Svůj přístup k výchově teď bude muset vysvětlovat orgánu sociálně právní ochrany dětí, kam policisté případ předali.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.