KULTURA

Svěcený vyprodán, Madame Pompadour ještě místa nabízí

26. července 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Svěcený vyprodán, Madame Pompadour ještě místa nabízí Šumperk - Festival Klášterní hudební slavnosti Šumperk se dostává do své druhé poloviny a na pořad přicházejí vrcholy festivalu.
Dlouho očekávaný koncert houslisty Jaroslava Svěceného v neděli 25.7.2010 od 20 hodin byl již naprosto vyprodán a před koncertem se  prodávaly pouze vstupenky na stání. Volné vstupenky je možné ještě zakoupit na závěrečný koncert festivalu 1.8.2010 DOSTAVENÍČKO S MADAME POMPADOUR. Tímto projektem vzdáme hold barokní hudbě a tanci, v podstatě baroknímu divadlu.

Dychtivému šumperskému publiku se představí soubor dobových nástrojů Ensemble Accento v dobové interpretaci a dále taneční soubor Hartig, který se specializuje na rekonstrukce historických tanců. Tímto koncertem vzdáváme jistý hold baroknímu divadlu, tanci a hudbě, protože vystoupení bude kostýmované. V programu zazní hudba skladatelů na francouzském dvoře Ludvíka XIV., který sám byl vášnivým a vynikajícím tanečníkem, a pochopitelně rekonstrukce tanců, které se na jeho dvoře tančily.

Vstupenky je možné zakoupit pouze v Informačním centru v Šumperku a také hodinu před koncertem.
DOSTAVENÍČKO S MADAME POMPADOUR

Cembalistka Edita Keglerová a flétnistka Julie Braná uvádějí spolu se souborem Hartig a v choreografii Heleny Kazárové hudebně taneční dostaveníčko, které vás zavede do ovzduší "galantního století."

Program se skládá z tanců z různých oper a baletů J. B. Lullyho, Andre Campry a Pascalla Colasse a tanců z komedie Dell’arte (podle slavné knihy rytin G. Lambranziho, vydané v Norimberku 1716), které jsou rekonstruované podle originálních grafických záznamů tzv. Feuilletovy notace a předváděné v dobových kostýmech.

Taneční soubor Hartig se zabývá jako jediný v Čechách a na Slovensku tímto autentickým repertoárem, který zrcadlí jedinečné propojení hudby a tance ve velké éře Ludvika XIV. a dalších evropských dvorů, pro které byla hudební a taneční kultura Francie vzorem.
 
  • Edita Keglerová - cembalo
  • Julie Braná - flétny
  • Doc. Helena Kazárová, Ph.Dr. - Choreografie a rekonstrukce tanců
  • Soubor Hartig - Hana Slačálková, Tomáš Kubín / Michal Sebiň


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert populární zpěvačky Lenky Nové a úspěšného klavíristy Petra Maláska. Společný recitál se uskuteční v úterý 13. listopadu v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve které kapele se proslavila zpěvačka Lenka Nová?

A) Laura a její tygři
B) Tichá dohoda
C) Hudba Praha

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října, vyhráli Vladimír Frank z Hrabišína, Františka Tonová z Rudy nad Moravou, Olga Šalamounová z Rapotína, Petra Brachtlová z Libiny a Miroslav Zbíral z Bohuslavic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.