KULTURA

Svěcený vyprodán, Madame Pompadour ještě místa nabízí

26. července 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Svěcený vyprodán, Madame Pompadour ještě místa nabízí Šumperk - Festival Klášterní hudební slavnosti Šumperk se dostává do své druhé poloviny a na pořad přicházejí vrcholy festivalu.
Dlouho očekávaný koncert houslisty Jaroslava Svěceného v neděli 25.7.2010 od 20 hodin byl již naprosto vyprodán a před koncertem se  prodávaly pouze vstupenky na stání. Volné vstupenky je možné ještě zakoupit na závěrečný koncert festivalu 1.8.2010 DOSTAVENÍČKO S MADAME POMPADOUR. Tímto projektem vzdáme hold barokní hudbě a tanci, v podstatě baroknímu divadlu.

Dychtivému šumperskému publiku se představí soubor dobových nástrojů Ensemble Accento v dobové interpretaci a dále taneční soubor Hartig, který se specializuje na rekonstrukce historických tanců. Tímto koncertem vzdáváme jistý hold baroknímu divadlu, tanci a hudbě, protože vystoupení bude kostýmované. V programu zazní hudba skladatelů na francouzském dvoře Ludvíka XIV., který sám byl vášnivým a vynikajícím tanečníkem, a pochopitelně rekonstrukce tanců, které se na jeho dvoře tančily.

Vstupenky je možné zakoupit pouze v Informačním centru v Šumperku a také hodinu před koncertem.
DOSTAVENÍČKO S MADAME POMPADOUR

Cembalistka Edita Keglerová a flétnistka Julie Braná uvádějí spolu se souborem Hartig a v choreografii Heleny Kazárové hudebně taneční dostaveníčko, které vás zavede do ovzduší "galantního století."

Program se skládá z tanců z různých oper a baletů J. B. Lullyho, Andre Campry a Pascalla Colasse a tanců z komedie Dell’arte (podle slavné knihy rytin G. Lambranziho, vydané v Norimberku 1716), které jsou rekonstruované podle originálních grafických záznamů tzv. Feuilletovy notace a předváděné v dobových kostýmech.

Taneční soubor Hartig se zabývá jako jediný v Čechách a na Slovensku tímto autentickým repertoárem, který zrcadlí jedinečné propojení hudby a tance ve velké éře Ludvika XIV. a dalších evropských dvorů, pro které byla hudební a taneční kultura Francie vzorem.
 
  • Edita Keglerová - cembalo
  • Julie Braná - flétny
  • Doc. Helena Kazárová, Ph.Dr. - Choreografie a rekonstrukce tanců
  • Soubor Hartig - Hana Slačálková, Tomáš Kubín / Michal Sebiň


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.