Svátek in-line bruslení oslavili svými výsledky i šumperští Sokoli

12. května 2009, 08:42, Stanislava Marešová
Hradec Králové - Dlouho očekávaný český start Nestlé LifeInline Tour 2009 v Hradci Králové se vydařil po všech stránkách. Natěšení bruslaři vytvořili skvělou atmosféru, kterou podtrhly i výborné sportovní výkony ve všech závodech. Startovalo 480 registrovaných závodníků.
 Výborná 2040 m dlouhá nová trať s hladkým asfaltem předurčila rychlé časy ve všech závodech a přispěla k hladkému průběhu závodů s minimem pádů. Do nejočekávanějšího závodu v půlmaratonu, který byl prvním podnikem oficiálního Českého poháru, nastoupilo rekordních 157 závodníků, mezi nimiž nechyběl ani exmistr Evropy Mathieu Grandgirard z Francie, vítěz úvodního půlmaratonu Tour v Bratislavě.

Nejmladší účastnicí a členkou týmu In Line Sokol Šumperk byla Nikol Jandová, která obsadila ve své trati 7letých 3. místo (foto).

Svatopluk Sladký v "rodinné štafetě" vybojoval 1. místo.

Největší zastoupení měli ale Sokolíci v kategorii fitness desítka jak v mužském, tak v ženském obsazení. Na start tohoto závodu se postavilo 168 závodníků.

Desítkové družstvo s týmem Sladký, Holoubek, Janda s více jak minutovým náskokem v součtu časů obsadilo 1. místo.

V jednotlivých věkových kategoriích pak Svaťa Sladký 1. místo a Martin Holoubek ve stejné kat. 3. místo.

Petr Janda v M4 2. místo a Hanka Seidlová 5. místo.

V prestižní "21 " přesněji 22440 m dlouhé trati se představili zástupci rakouského profi týmu ILA Rollerblade Speedodrom s nováčkem Milanem Križanem, vítězem loňského seriálu Nestle life inline tour a samozřejmě lídrem tohoto týmu, Grandgirardem Mathieu.

První závod byl napínavý sám o sobě. Ukázalo se, kdo měl natrénováno po zimě a jaké kdo má vyhlídly do dalších jízd. V 5. okruhu razantně odskočil vítěz loňského Českého poháru i Tour Milan Križan, kterému kryl ve vedoucí skupině záda jeho stájový kolega Grandgirard. Križanův náskok před asi dvacetičlennou skupinou narostl až na 25 sekund a v 8. kole bylo jasné, které klubové barvy budou slavit vítězství: Grandgirard se odpoutal od startovního pole a v 9. okruhu už jezdila silná dvojice v bílých podkolenkách pohromadě a získala náskok více než 30 sekund. Do cíle dojel po dohodě jako první Grandgirard před Križanem, výsledek spurtu o 3. místo mezi Tomášem Ptáčníkem a Bartoszem Chojnackim rozhodla až cílová kamera - bronz bral polský bruslař. Všichni 3 naši zástupci - Roman Fišnar, Jan Choma a Milan Jeřábek dojížděli v tomto pořadí ve skupině, která dojížděla za čtyřmi uprchlíky. Jejich čas stačil na 2. místo v týmech, což při takto obsazeném závodě není neúspěch.

V závodě žen nenavázala na bratislavské prvenství Renáta Karabová, v závěru podlehla Polce Paulině Kowalik.

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.5.2009 19:20
Titulek: Gratulace:)
Autor: Lenka