SPORT

Svátek in-line bruslení oslavili svými výsledky i šumperští Sokoli

12. května 2009, 08:42, Stanislava Marešová
Hradec Králové - Dlouho očekávaný český start Nestlé LifeInline Tour 2009 v Hradci Králové se vydařil po všech stránkách. Natěšení bruslaři vytvořili skvělou atmosféru, kterou podtrhly i výborné sportovní výkony ve všech závodech. Startovalo 480 registrovaných závodníků.
 Výborná 2040 m dlouhá nová trať s hladkým asfaltem předurčila rychlé časy ve všech závodech a přispěla k hladkému průběhu závodů s minimem pádů. Do nejočekávanějšího závodu v půlmaratonu, který byl prvním podnikem oficiálního Českého poháru, nastoupilo rekordních 157 závodníků, mezi nimiž nechyběl ani exmistr Evropy Mathieu Grandgirard z Francie, vítěz úvodního půlmaratonu Tour v Bratislavě.

Nejmladší účastnicí a členkou týmu In Line Sokol Šumperk byla Nikol Jandová, která obsadila ve své trati 7letých 3. místo (foto).
Foto: Roman Fišnar v čelní skupině závodníků

Svatopluk Sladký v "rodinné štafetě" vybojoval 1. místo.

Největší zastoupení měli ale Sokolíci v kategorii fitness desítka jak v mužském, tak v ženském obsazení. Na start tohoto závodu se postavilo 168 závodníků.

Desítkové družstvo s týmem Sladký, Holoubek, Janda s více jak minutovým náskokem v součtu časů obsadilo 1. místo.

Foto: Zlato pro šumperský sokolský tým na 10 km -  Sladký, Holoubek a Janda


V jednotlivých věkových kategoriích pak Svaťa Sladký 1. místo a Martin Holoubek ve stejné kat. 3. místo.

Petr Janda v M4 2. místo a Hanka Seidlová 5. místo.

V prestižní "21 " přesněji 22440 m dlouhé trati se představili zástupci rakouského profi týmu ILA Rollerblade Speedodrom s nováčkem Milanem Križanem, vítězem loňského seriálu Nestle life inline tour a samozřejmě lídrem tohoto týmu, Grandgirardem Mathieu.

Foto:  Stříbro pro tým na 21 km -  Fišnar, Jeřábek, Choma


První závod byl napínavý sám o sobě. Ukázalo se, kdo měl natrénováno po zimě a jaké kdo má vyhlídly do dalších jízd. V 5. okruhu razantně odskočil vítěz loňského Českého poháru i Tour Milan Križan, kterému kryl ve vedoucí skupině záda jeho stájový kolega Grandgirard. Križanův náskok před asi dvacetičlennou skupinou narostl až na 25 sekund a v 8. kole bylo jasné, které klubové barvy budou slavit vítězství: Grandgirard se odpoutal od startovního pole a v 9. okruhu už jezdila silná dvojice v bílých podkolenkách pohromadě a získala náskok více než 30 sekund. Do cíle dojel po dohodě jako první Grandgirard před Križanem, výsledek spurtu o 3. místo mezi Tomášem Ptáčníkem a Bartoszem Chojnackim rozhodla až cílová kamera - bronz bral polský bruslař. Všichni 3 naši zástupci - Roman Fišnar, Jan Choma a Milan Jeřábek dojížděli v tomto pořadí ve skupině, která dojížděla za čtyřmi uprchlíky. Jejich čas stačil na 2. místo v týmech, což při takto obsazeném závodě není neúspěch.

V závodě žen nenavázala na bratislavské prvenství Renáta Karabová, v závěru podlehla Polce Paulině Kowalik.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.5.2009 19:20
Titulek: Gratulace:)
Autor: Lenka
139
Gratuluji k úspěchu kluci jen tak dál.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na cestopisný pořad WELZLOVI NÁSLEDOVNÍCI NA 5 SVĚTADÍLECH, který se uskuteční 10. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na akci zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak zní cestovatelské heslo J. E. Welzla?

A) Prondu, prondu - neprondu, neprondu
B) Když nemůžeš, tak přidej
C) Když to nende tudy, punde to jinudy

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.