SPORT

Svačinka mě nemine tak jako tak, věděl mladý Drak Tomáš Langr

26. listopadu 2013, 17:35, téma HOKEJ, Petr Fišer
Svačinka mě nemine tak jako tak, věděl mladý Drak Tomáš Langr Šumperk - Pokud by skončila základní část první hokejové ligy víkendovým kolem, v Šumperku by se v žádném případě nezlobili. Znamenalo by to jediné - premiérovou účast v play-off. A ještě k tomu čtvrtfinálové derby s Olomoucí! Draci bodovali v sedmém utkání za sebou a parádně zvládnutým listopadovým programem se posunuli na průběžné sedmé místo.

Fanoušci to milují. Jakmile se střelecky prosadí klubový odchovanec, jejich spokojenost je naprosto maximální. V sobotním střetnutí proti Mostu jim způsobil gólovou extázi Tomáš Langr - devatenáctiletý talent, který zvyšoval náskok hokejového Šumperka na 2:0. "Za gól jsem samozřejmě rád. I když byl trochu náhodný, doufám, že pomohl. Zkusil jsem do toho plácnout a vyšlo to. Ani jsem pořádně neviděl, jestli to skončilo v bráně nebo ne. Radovat jsem se začal až ve chvíli, kdy na mě naskákali spoluhráči," popisoval bezprostředně po dalším vítězném utkání člen čtvrté formace.

S velkou pravděpodobností ho nemine tradiční "trest". Premiérová trefa v rozehraném ročníku se neodpouští a automaticky se rovná povinnosti připravit pohoštění pro celý tým. "Kluci zjišťovali, jestli je to v mužích můj první gól. Samozřejmě kvůli svačince. I když jsem se trefil už v minulé sezoně, proběhne tak jako tak," věděl Langr.

Jeho pozice není jednoduchá, jako útočník z poslední pětice se na led dostane jen několikrát za třetinu. "Je to hodně těžké, protože nejsem v pořádném zápasovém tempu jako ostatní. I tak se pokaždé snažím odevzdat stoprocentní výkon. Musím se snažit a makat dál," hlásil sympaticky.

Kučera jako východní Němec?

Draci nevstoupili do důležitého zápasu optimálně, dlouho to nebylo ono. "Hlavně první třetinu jsme odehráli špatně. O přestávce jsem hráče upozorňoval, že musíme zlepšit úplně všechno. Včetně bruslení a kombinace. Naštěstí nám tam napadaly dva slepené góly," oddechl si týmový kouč Radek Kučera. "Škoda pokaženého závěru, kdy jsme dvakrát za sebou zbytečně faulovali. Soupeř nás naštěstí potrestal jen jednou brankou."

Definitivně zlomový byl až třetí gól. Pro Šumperk hodně uklidňující, od té chvíle svého víkendového protivníka k ničemu nepouštěl. "Vždycky je lepší, když to ubojujete, než když hrajete hezky a prohrajete. Tři body jsou doma, což je pro nás strašně důležité. I proto, že nás čeká těžká série náročných utkání s Ústím, Boleslaví a Olomoucí. Dál půjdeme zápas od zápasu s tím, že se musíme soustředit sami na sebe a jít tomu naproti. Je jasné, že každá série jednou skončí. Je potřeba dělat všechno pro to, aby ta naše trvala co nejdéle," burcoval Kučera, který musel řešit trable se sestavou. Kromě sešitého Pláška nemohl ke konci počítat ani s Langrem, kterému praskl nůž. Chyběl i zraněný Popelka.

Radek Kučera je jedním z mnoha mužů po celé planetě, kteří se zapojili do mezinárodního projektu Movember. Ten upozorňuje na závažnost rakoviny prostaty. I jeho tvář ozdobil docela úsměvný knírek. "Co na to říká moje manželka? Že vypadám jako východní Němec," spustil lavinu smíchu trenér šestkrát v řadě neporaženého Šumperka.

DALŠÍ PROGRAM


STŘEDA 27. LISTOPADU: 18.00 Ústí n. L. - Šumperk, Mladá Bolelav - Třebíč, Most - Kadaň, Benátky - Litoměřice, Jihlava - Beroun, Havířov - České Budějovice, Olomouc - Havlíčkův Brod.

SOBOTA 30. LISTOPADU: 17.30 Ml. Boleslav - Šumperk, Ústí - Kadaň, Most - Litoměřice, Jihlava - Havířov, Č. Budějovice - Havl. Brod, Olomouc - Třebíč, Benátky - Beroun.

PONDĚLÍ 2. PROSINCE: 18.00 Šumperk - Olomouc, Třebíč - Č. Budějovice, Kadaň - Ml. Boleslav, Jihlava - Benátky, Havířov - Havl. Brod, Litoměřice - Ústí, Beroun - Most.


Foto: Petr Fišer
Sobotnímu utkání hrozilo předčasné ukončení. Stačilo, aby diváci nevyklidili sektor za mosteckou střídačkou, na níž se po hostujícím snížení v závěru druhé třetiny snesla sprška nejrůznějších předmětů. Ty doletěly i na ledovou plochu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.