ZPRÁVY

Surovec zkopal bezdomovce do bezvědomí

17. prosince 2013, 10:48, Jaroslav Kropáč
Surovec zkopal bezdomovce do bezvědomí Šumperk - Jako smyslů zbavený si počínal třiatřicetiletý útočník ze Šumperka, který v neděli 8. prosince napadl v okresním městě o šestnáct let staršího muže. Požadoval po něm peníze za přespání v neobydleném domě. Když se hotovosti nedočkal, povalil nešťastníka na zem a kopal do něj jako šílený.

„Pachatel napadeného muže kopal do obličeje, poté poškozeného prohledal a snažil se u něj najít peníze. Zraněný muž byl následně převezen do Šumperské nemocnice, kde byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Policie násilníka podezřívá ze spáchání trestného činu loupeže. Další okolnosti případu zatím nejsou známy. „Celá věc je dál v šetření policie,“ dodává Bednařík.

Lidé z ulice jsou častým terčem

Útoky na sociálně slabé občany a bezdomovce nejsou v Šumperku ničím výjimečným. Před několika lety zavraždil mladý útočník jednoho z nich poblíž Kauflandu, k napadení dalších dvou lidí bez domova došlo v parku nedaleko vlakového nádraží. Policie v obou případech pachatele dopadla, velký podíl na jejich zatčení měla spolupráce vyšetřovatelů s veřejností. Přesný počet bezdomovců v okresním městě nikdo nezná. Oficiálně jich je pouze několik desítek, realističtější odhady však hovoří o mnohem vyšších číslech.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.12.2013 14:36
Titulek: Velký bratr nemá bezdomovce zmapované?
Autor: Bohuš
48
Velký bratr tentokrát chrápe? Popelnice zmapované má.
Reagovat
Datum: 17.12.2013 15:45
Titulek: Možná,
Autor: Anonym
89
102
že i ten demižón s fridexem na chudáky nastražil do kontejneru někdo naschvál, aby je otrávil: "Klíčoví jsou proto v tuto chvíli pro policii svědci, kteří letos 25. či 26. června viděli před domem číslo 23 v Revoluční ulici v Šumperku člověka, který tam do kontejneru vyhodil patnáctilitrový demižon s fridexem.

Právě tam životu nebezpečnou látku později našla skupina bezdomovců. Večer 26. června se jich při pití vystřídalo celkem sedm.

Dva z nich pak byli na druhý den ráno na různých místech Šumperka nalezeni mrtví. Ostatní skončili v nemocnici, jeden byl v kritickém stavu."

Reagovat
Datum: 17.12.2013 18:06
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
51
Vykradli mi auto - také chudáci bezdomáči,věci za 20t. v pr. a to mám přispívat na charitu na všech stranách kam se pohnu? Je to spíš ostuda státu že tu jsou,dávám radši na zvířátka.
Reagovat