SPORT

Super vánoční nadílka, liboval si Ondřej Bank

7. ledna 2015, 06:25, Petr Fišer
Super vánoční nadílka, liboval si Ondřej Bank Itálie, Šumperk - „Pracovní povinnosti“ zapříčinily, že nemohl trávit svátky spojené s koncem roku v rodné vlasti. Český reprezentant ve sjezdovém lyžování Ondřej Bank prožil vánoční dny na italském území. „Malej z toho stejně ještě nemá rozum, takže bylo docela jedno, kde to oslavíme,“ pravil bezstarostně otec dvouletého Alberta.

 „Musel bych třiadvacátého domů a o dva dny později na otočku zase zpátky do Itálie. Přijeli za mnou rodiče i kámoši, bylo to v pohodě. Užili jsme si to,“ kvitoval rodák ze Šumperka, který v malém okresním městě na úpatí Jeseníků našel trvalý domov a zapustil pevné kořeny.
Čtyřiatřicetiletý sympaťák patří celou kariéru k předním světovým lyžařům. Po sérii zdravotních problémů s koleny, zlomeninami i vážnou nemocí je v posledních dvou letech zdravý a plný odhodlání. Na loňských zimních olympijských hrách v Soči překvapil pátým místem v obřím slalomu. A protože s jídlem roste chuť, před novou sezónou vyhlásil útok na elitní desítku v rychlostních disciplínách. „Všechno musí být perfektní. Hlavně pokud jde o vybavení,“ nastínil, proč na soustředění do Chile vezl patnáct párů dlouhých lyží a za nadváhu v letadle byl ochoten zaplatit 150 tisíc korun.
Veškerá snaha se začíná vyplácet. V italské Santa Catarině se mu podruhé v kariéře podařilo v závodě Světového poháru vmáčknout se do nejlepší dvacítky ve sjezdu. Obtížnou trať dokončil jako dvacátý nejrychlejší, a to i přesto, že se na ni spustil s vysokým startovním číslem 44. O pár dní dříve byl sedmnáctý v obřím slalomu, který se jel v Alta Badii. „Super vánoční nadílka,“ pochvaloval si po vydařené jihotyrolské misi. „Škoda druhého kola, které bylo takové připosrané, zadržené a bez šťávy. Mohlo to dopadnout i líp. Sebedůvěra dělá hodně, snažím se na tom makat,“ ujišťoval Ondřej Bank.
I když dosáhl na několik solidních výsledků, optimální formu ještě necítí. „Pořád to není úplně ono, ale pomalu se začíná projevovat. Přes docela špatný pocit jsou moje jízdy docela rychlé, což je dobré znamení,“ hlásil optimisticky.
Bodovat se mu povedlo i ve Val Gardeně, kde zdárně dokončil velmi náročnou sjezdovou loterii. „Byl tam jeden skok, při kterém mi naměřili let dlouhý 75 metrů. Ze všeho nejhorší byla výška, zem pod vámi najednou zmizela…,“ popisoval zasvěceně.
Jak sám potvrdil, jeho náklonnost ke sjezdům se prohlubuje. „Je to spíš nebezpečná láska a zakázaná milenka. Docela si věřím a baví mě to. Každopádně už nejsem takový blázen jako zamlada. Kdykoliv a kdekoliv se může stát úplně cokoliv. Respekt mám, ale v televizi to většinou vypadá hůř, než to doopravdy je.“


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.