SPORT

SUPER PRÁCE! Jakub Švejkovský je republikovým vicemistrem

3. ledna 2018, 15:00, Petr Fišer
SUPER PRÁCE! Jakub Švejkovský je republikovým vicemistrem Česko - Ještě předtím, než usedli ke štědrovečernímu nášupu a užili si dárkové hody u vánočního stromku, je čekal jeden z největších vrcholů celého minulého roku. Zástupci sportovní gymnastiky ze Šumperka se snažili prorazit na nejvyšší národní úrovni. Jak se jim vedlo?

 Chlapecká část usilovala o medaile v tělocvičně Sportovního klubu Hradčany Praha. Jakub Švejkovský prokázal své kvality téměř bezchybnými sestavami, za něž byl po zásluze oceněn stříbrnou medailí. Jeho oddílovému kolegovi Lukáši Jakubíkovi se tolik nevedlo a v mistrovství jednotlivců skončil šestnáctý.
Ve stejném termínu odjelo družstvo ve složení Veronika Veselá, Adéla Osladilová, Klára Peterková, Julie Hvižďová, Sabina Žandová a Kateřina Friedlová soutěžit do Brna. Cíl byl jasný - posunout se ze druhé ligy do první!

Na dobré výkony z krajského přeboru se ale svěřenkyním Silvie Urbanové v Brně nedařilo navazovat tak, jak by samy chtěly. Nejmladší členky Žandová a Friedlová neudržely nervy na uzdě, a zvláště cvičení na bradlech jim nevyšlo úplně podle přestav. Přesto se v závěru dokázaly zkoncentrovat a kladinu i prostná zvládly bez větších chyb.

Ostřílená Peterková zabodovala a v individuálním hodnocení celého čtyřboje se objevila na třetí příčce. Ostatní děvčata z týmu doplňovala zmíněnou trojici pouze na svých nejsilnějších nářadích. Osladilová nastoupila na přeskoku, Hvižďová na kladině a Veselá byla oporou hlavně na bradlech.
Nabraná bodová ztráta se projevila v konečném součtu. Výběr GK Šumperk zaujal šestou pozici, když ho ve dvacetičlenné konkurenci dělily od medailového výsledku pouhé dva body. Pro mladé gymnastky je to o to větší výzva a motivace pro příští rok.

Na konci toho minulého si odjely spravit chuť na Valašsko. I když se v případě Zlínského sněhuláka jednalo o první ročník menšího závodu, organizátoři jej zmákli na výbornou. Stejně jako pozvaný klub z podhůří Jeseníků.

VÝSLEDKY GKŠ:
nejmladší: 5. Markéta Hermannová. Ročník 2009: 1. Lenka Machytková, 2. Michaela Janků, 3. Jitka Machytková, 4. Karolína Jakubíková. Ročník 2008: 2. Anna Paraska, 3. Marie Paraska, 4. Amélie Diňová. Ročník 2007: 1. Kateřina Friedlová, 2. Sabina Žandová. Ročník 2006 a starší: 1. Klára Peterková, 2. Adéla Osladilová, 4. Berenika Diňová.


Foto: gkš

Snažení šumperského výběru v soutěži druholigových družstev stačilo na šesté místo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.