SPORT

SUPER PRÁCE! Jakub Švejkovský je republikovým vicemistrem

3. ledna 2018, 15:00, Petr Fišer
SUPER PRÁCE! Jakub Švejkovský je republikovým vicemistrem Česko - Ještě předtím, než usedli ke štědrovečernímu nášupu a užili si dárkové hody u vánočního stromku, je čekal jeden z největších vrcholů celého minulého roku. Zástupci sportovní gymnastiky ze Šumperka se snažili prorazit na nejvyšší národní úrovni. Jak se jim vedlo?

 Chlapecká část usilovala o medaile v tělocvičně Sportovního klubu Hradčany Praha. Jakub Švejkovský prokázal své kvality téměř bezchybnými sestavami, za něž byl po zásluze oceněn stříbrnou medailí. Jeho oddílovému kolegovi Lukáši Jakubíkovi se tolik nevedlo a v mistrovství jednotlivců skončil šestnáctý.
Ve stejném termínu odjelo družstvo ve složení Veronika Veselá, Adéla Osladilová, Klára Peterková, Julie Hvižďová, Sabina Žandová a Kateřina Friedlová soutěžit do Brna. Cíl byl jasný - posunout se ze druhé ligy do první!

Na dobré výkony z krajského přeboru se ale svěřenkyním Silvie Urbanové v Brně nedařilo navazovat tak, jak by samy chtěly. Nejmladší členky Žandová a Friedlová neudržely nervy na uzdě, a zvláště cvičení na bradlech jim nevyšlo úplně podle přestav. Přesto se v závěru dokázaly zkoncentrovat a kladinu i prostná zvládly bez větších chyb.

Ostřílená Peterková zabodovala a v individuálním hodnocení celého čtyřboje se objevila na třetí příčce. Ostatní děvčata z týmu doplňovala zmíněnou trojici pouze na svých nejsilnějších nářadích. Osladilová nastoupila na přeskoku, Hvižďová na kladině a Veselá byla oporou hlavně na bradlech.
Nabraná bodová ztráta se projevila v konečném součtu. Výběr GK Šumperk zaujal šestou pozici, když ho ve dvacetičlenné konkurenci dělily od medailového výsledku pouhé dva body. Pro mladé gymnastky je to o to větší výzva a motivace pro příští rok.

Na konci toho minulého si odjely spravit chuť na Valašsko. I když se v případě Zlínského sněhuláka jednalo o první ročník menšího závodu, organizátoři jej zmákli na výbornou. Stejně jako pozvaný klub z podhůří Jeseníků.

VÝSLEDKY GKŠ:
nejmladší: 5. Markéta Hermannová. Ročník 2009: 1. Lenka Machytková, 2. Michaela Janků, 3. Jitka Machytková, 4. Karolína Jakubíková. Ročník 2008: 2. Anna Paraska, 3. Marie Paraska, 4. Amélie Diňová. Ročník 2007: 1. Kateřina Friedlová, 2. Sabina Žandová. Ročník 2006 a starší: 1. Klára Peterková, 2. Adéla Osladilová, 4. Berenika Diňová.


Foto: gkš

Snažení šumperského výběru v soutěži druholigových družstev stačilo na šesté místo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.