SPORT

Šumperští závodníci se prosadili na prestižním závodě dvojic Merida Bike Adventure

2. srpna 2010, 00:00, téma CYKLO, rejdakce
Brdy - Hned dvěma dvojicím ze šumperských sportovních oddílů se podařilo prosadit na stupně vítězů v prestižním bodovacím závodě Merida Bike Adventure, který proběhl minulý víkend ve vojenském prostoru Brdy na Rokycansku.
V ženách dosáhla skvělého výsledku Štěpánka Staňková společně s Marií Březinovou (obě LKT 80 Šumperk), které obsadily druhé místo za dvojicí z OK Jihlava, Renatou Paulíčkovou a Barborou Chudíkovou. Úspěch šumperských děvčat je o to cennější, že jsou obě věkem ještě juniorky a dokázaly se na náročném dvoudenním závodě porovnat i s členkami české reprezentace.

Na třetím místě v ženské kategorii pak úspěch šumperského sportu potvrdila Ivana Kašparová (SK Severka Šumperk), která závod absolvovala ve dvojici s Evou Haškovou z Plzně. V kvalitně obsazené veteránské kategorii smíšených dvojic vybojovali druhé místo Jiří Král s Danou Březinovou, které pro tento závod nominoval Craft Team (jinak jsou oba příslušníci oddílu LKT 80 Šumperk).

Náročný dvouetapový závod v neobvyklém prostoru (pořadatelé obdrželi zvláštní povolení k využití běžně nepřístupného vojenského prostoru Brdy - Jince) prověřil fyzické síly i psychickou odolnost více než tisícovky závodníků. Sobotní šestihodinová etapa potrápila všechny bez rozdílu nejen kopcovitým terénem s náročně postavenou tratí, ale přidalo se i deštivé a chladné počasí. V závěrečné čtyřhodinové etapě v neděli museli závodníci mobilizovat veškeré zbytky sil a soustředění, aby dorazili zdárně do cíle a mohli se radovat z absolvování tohoto netradičního cyklomaratonu.

Merida Bike Adventure je nejstarším závodem tohoto typu u nás. Jde o druh závodu dle předlohy světoznámého Polaris Challange, který se jezdí ve Velké Británii a odkud se rozšířil po celé Evropě i do zámoří. Jedná se o závod svým charakterem připomínající orientační běh s volným pořadím kontrol, kde ovšem každá kontrola má jiné bodové ohodnocení. Účelem je nasbírání maximálního počtu bodů ve stanoveném limitu. Závodí se ve dvojicích, pořadí kontrol a tempo závodu si určuje každý sám. Závod má 2 etapy, výsledky z 1. a 2. dne se sčítají. O úspěchu rozhoduje strategické myšlení, schopnost kombinace, spolupráce ve dvojici a samozřejmě také fyzická připravenost.

Merida Bike Adventure se pravidelně účastní česká sportovní špička i zahraniční závodníci. Letos se například na startu objevil dosud vedoucí závodník světového poháru v MTBO Jiří Hradil nebo rakouská několikanásobná mistryně světa v MTBO Michaela Gigon. V minulých ročnících bylo na startu možné potkat i české lyžaře Martina Koukala a Lukáše Bauera, horolezce Radka Jaroše nebo bikera Radima Kořínka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).