ZPRÁVY

Šumperští studenti zářili na „melounovém“ šampionátu

22. června 2014, 11:41, téma DĚTI, STUDENTI, Ondřej Polák
Šumperští studenti zářili na „melounovém“ šampionátu Třebíč - Studenti Střední odborné školy v Šumperku - oboru cestovní ruch se zaměřením na hotelový provoz se v polovině června zúčastnili soutěže v carvingu. Klání v uměleckém vyřezávání z potravin se uskutečnilo ve čtvrtek 12. června v Třebíči, kam se sjeli nejlepší řezbáři z České republiky, Polska a Německa. Hlavní surovinou byl tentokrát meloun.

 „Naši studenti uspěli mezi těmi nejlepšími, a proto jim moc a moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v carvingu,“ chválí své svěřence učitelka Kateřina Ondráčková.

V kategorii A – melounový „live“ carving – získali bronzové pásmo studenti 2. a 3. ročníku Tomáš Kostecký, Petra Zajícová, Simona Martincová, Kristýna Krňávková a Libuše Rýznarová, při čemž poslední tři jmenované výtvarnice uspěly rovněž v kategorii B, kde obdržely stříbrné a bronzové pásmo. V kategorii C pro začínající řezbáře získala nejvyšší ocenění zlaté pásmo Klára Hunčarová a v totožné disciplíně zabodovaly na druhém místě také Edita Korytárová a Eliška Vymětalová.


Foto: Kateřina Ondráčková

Studenti šumperské „zemědělky“ posbírali na mezinárodní soutěži v carvingu mnoho ocenění.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).