ZPRÁVY

Šumperští studenti zářili na „melounovém“ šampionátu

22. června 2014, 11:41, téma DĚTI, STUDENTI, Ondřej Polák
Šumperští studenti zářili na „melounovém“ šampionátu Třebíč - Studenti Střední odborné školy v Šumperku - oboru cestovní ruch se zaměřením na hotelový provoz se v polovině června zúčastnili soutěže v carvingu. Klání v uměleckém vyřezávání z potravin se uskutečnilo ve čtvrtek 12. června v Třebíči, kam se sjeli nejlepší řezbáři z České republiky, Polska a Německa. Hlavní surovinou byl tentokrát meloun.

 „Naši studenti uspěli mezi těmi nejlepšími, a proto jim moc a moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v carvingu,“ chválí své svěřence učitelka Kateřina Ondráčková.

V kategorii A – melounový „live“ carving – získali bronzové pásmo studenti 2. a 3. ročníku Tomáš Kostecký, Petra Zajícová, Simona Martincová, Kristýna Krňávková a Libuše Rýznarová, při čemž poslední tři jmenované výtvarnice uspěly rovněž v kategorii B, kde obdržely stříbrné a bronzové pásmo. V kategorii C pro začínající řezbáře získala nejvyšší ocenění zlaté pásmo Klára Hunčarová a v totožné disciplíně zabodovaly na druhém místě také Edita Korytárová a Eliška Vymětalová.


Foto: Kateřina Ondráčková

Studenti šumperské „zemědělky“ posbírali na mezinárodní soutěži v carvingu mnoho ocenění.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.