ZPRÁVY

Šumperští studenti zářili na „melounovém“ šampionátu

22. června 2014, 11:41, téma DĚTI, STUDENTI, Ondřej Polák
Šumperští studenti zářili na „melounovém“ šampionátu Třebíč - Studenti Střední odborné školy v Šumperku - oboru cestovní ruch se zaměřením na hotelový provoz se v polovině června zúčastnili soutěže v carvingu. Klání v uměleckém vyřezávání z potravin se uskutečnilo ve čtvrtek 12. června v Třebíči, kam se sjeli nejlepší řezbáři z České republiky, Polska a Německa. Hlavní surovinou byl tentokrát meloun.

 „Naši studenti uspěli mezi těmi nejlepšími, a proto jim moc a moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v carvingu,“ chválí své svěřence učitelka Kateřina Ondráčková.

V kategorii A – melounový „live“ carving – získali bronzové pásmo studenti 2. a 3. ročníku Tomáš Kostecký, Petra Zajícová, Simona Martincová, Kristýna Krňávková a Libuše Rýznarová, při čemž poslední tři jmenované výtvarnice uspěly rovněž v kategorii B, kde obdržely stříbrné a bronzové pásmo. V kategorii C pro začínající řezbáře získala nejvyšší ocenění zlaté pásmo Klára Hunčarová a v totožné disciplíně zabodovaly na druhém místě také Edita Korytárová a Eliška Vymětalová.


Foto: Kateřina Ondráčková

Studenti šumperské „zemědělky“ posbírali na mezinárodní soutěži v carvingu mnoho ocenění.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.