ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperští rockeři opět pozvou na hudební večírek. „Mezi svátky VIII.“ bude ve znamení rocku, metalu, emocí i avantgardy

18. prosince 2019, 20:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperští rockeři opět pozvou na hudební večírek.  „Mezi svátky VIII.“ bude ve znamení rocku, metalu, emocí i avantgardy Šumperk – V pátek 27. prosince se v šumperském H-clubu uskuteční tradiční hudební večírek, který pro rockové a metalové fanoušky pořádá šumperská kapela Dying Passion, kterou není třeba představovat. Posluchače a fanoušky mezi svátky přivítají již poosmé na stejnojmenném večírku s emočně nabitým programem.

„Dying Passion momentálně pracuje na nové, již deváté studiové desce, která by měla vyjít ve druhé polovině příštího roku,“ říká k plánům kapely frontman Stanislav Jelínek. „Připomeneme ale i dřívější singly,“ dodává Jelínek.

Domácí i hosté

Vedle této formace v čele s charismatickou zpěvačkou Zuzanou Jelínkovou vystoupí také Postcards from Arkham, kukátko do světa příběhů Howarda Phillipse Lovecrafta, skrz nálady povídek trochu jinak, než byste čekali. „Kapela hrající fúzy post-rocku s filmovou hudbou a metalem je sice zrozená v Havířově, ale srdcem žije ve městě Arkham, daleko od tohoto světa,“ prozrazuje o prvním z hostů Jelínek.

Hudební nováčci i Kabaret

Několik písní laděných do progresivního rocku zahraje také kapela Last of a Kind v čele se zpěvačkou Alexandrou Novou, kterou můžeme znát ze soutěže The Voice.

„Tato nově vzniklá šumperská formace složená z lokálních muzikantů představí na večírku úplně poprvé svou tvorbu plnou nejen emotivních momentů, ale také progresivních riffů a tvrdých kytar,“ zve Jelínek fanoušky k návštěvě. Těšit se podle něho můžeme také na čím dál úspěšnější Kabaret doktora Caligariho.

„Toto uskupení plodí audiovizuální představení pod vlivem zplodin a extraktů okolního atrofujícího prostředí, jehož uterus je vyplněn výronem svíjejících se oligochaetů napojených na chámovody kosmopolitních oligarchů,“ vybírá z charakteristiky dalšího hosta rocker Jelínek.

Nenechte si ujít tento jedinečný večírek.


Foto: web

Večírek šumperských Dying Passion proběhne 27. prosince a začne v 19.30 hodin. Na Háčku uslyšíme průřez jejich tvorbou.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.12.2019 13:49
Titulek: Bez titulku
Autor: čtenář Reje
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.