SPORT

Šumperští plavci přivezli třináct medailí ze dvou Velkých cen

29. října 2012, 07:02, téma PLAVÁNÍ, redakce, Radek Lysák
Šumperští plavci přivezli třináct medailí ze dvou Velkých cen Vysoké Mýto, Prostějov – Další dva závody v sobotu 20. října absolvovali plavci TJ Šumperk. Jedna výprava zamířila do východočeského Vysokého Mýta, druhá, složená ze starších plavců, vyrazila do Prostějova. Závody v obou městech byly velmi kvalitně obsazené, dokonce s účastí zahraničních plaveckých klubů z Polska a Slovenska. Prosadit se na medailové pozice nebylo snadné, šumperským plavcům se to však podařilo hned několikrát.
Na Velké ceně Vysokého Mýta se prezentovalo devatenáct oddílů, Šumperk zastupovalo sedm plavců. Dvěma z nich se podařilo z bazénu vylovit sedm medailí. Marek Halama si na padesátimetrové motýlkové trati „doletěl“ pro zlato, k tomu přidal na stejné distanci dvě stříbra z volného způsobu a znaku. Karel Vlk vybojoval jedno stříbro, třikrát bronz, dvakrát se umístil na čtvrtém místě. Další šumperští plavci – Petra Štěpánková, Jan Baslar, Tomáš Halama, Patrik Minář a Josef Seidenglanz – se v součtu desetkrát prosadili do první desítky výsledkové listiny.Na jubilejní desátou Velkou cenu Prostějova dorazilo devětadvacet oddílů. Bazén „praskal ve švech“. Celý závod byl však organizačně zvládnut na jedničku, dokonce byl živě vysílán přes internet. Šestnáctkrát byl překonán rekord mítinku. S konkurencí plavců z Ostravy, Brna, Zlína, Bratislavy a dalších „velkoklubů“ se pětice šumperských reprezentantů statečně poprala, důkazem toho je zisk šesti medailí. Jednu stříbrnou a dvě bronzové vybojoval Michal Müller, který se v poslední době specializuje na prsa, přesto většího úspěchu dosáhl na znak. Michaela Šímová odjížděla ověšena třemi bronzovými medailemi, tři sedmá místa vyplaval Jaromír Laštuvička. Pro Přemysla Pospíšila a Leonu Lysákovou bylo maximem shodně šesté místo, avšak oba, v kategoriích složených ze dvou ročníků, závodili proti o rok starším plavcům.

Foto: Radek Lysák


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.