SPORT

Šumperští plavci ovládli krajské přebory

29. listopadu 2012, 00:00, téma PLAVÁNÍ, redakce, RL
Šumperští plavci ovládli krajské přebory Zlín, Vyškov - Dvaapadesát medailí, z toho neuvěřitelných šestatřicet zlatých, posbírali šumperští plavci v průběhu uplynulých dvou víkendů na krajských přeborech. Pro srovnání – plavci mnohem většího klubu z Olomouce získali medailí třiačtyřicet.
Starší plavci závodili ve Zlíně, přebor pro mladší žactvo proběhl ve Vyškově. Obě akce byly zároveň kvalifikací na zimní šampionáty České republiky pro mladší a starší žáky.

O medailová umístění se zasloužili Marek Halama (1-2-0), Karel Vlk (3-2-1), Leona Lysáková (6-0-0-), Michaela Šímová (9-0-0), Přemysl Pospíšil (7-2-0), Michal Müller (6-2-1), Jaromír Laštuvička (4-2-0), Jan Baslar (0-0-2).

Také další plavci zabojovali a připsali si cenná umístění, někteří si zlepšili osobní rekordy. Patrik Minář přispěl k zisku bronzové medaile v polohové štafetě na 4x50 metrů, individuálně vybojoval dvě pěkná čtvrtá místa. Do první desítky výsledkové listiny se prosadili Josef Seidenglanz, Petra Štěpánková, Tomáš Halama a Daniel Talafa.

Svůj první krajský přebor absolvovali Radim Harapát, Veronika Minářová, Nikola Cekrová a Eliška Valentová. Tým trenérů (Jiří Šváb, Lucie Šímová, Marek Staroveský, Simona Vlková a další) byl nadmíru spokojen. Nyní se zaměří na doladění formy na rychle se blížící vrcholné podniky zimní plavecké sezony. Již příští víkend bude Karel Vlk reprezentovat šumperský oddíl na Poháru ČR desetiletých ve Vsetíně a Leona Lysáková na Poháru ČR jedenáctiletých v Prostějově.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.