SPORT

Šumperští plavci bodovali na Ceně osvobození města Vyškova

26. dubna 2011, 21:45, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Šumperští plavci bodovali na Ceně osvobození města Vyškova Vyškov / Šumperk - O co nejlepší umístění soutěžilo ve vyškovském krytém bazénu uplynulou sobotu 134 závodníků z 13 plaveckých klubů. Také výprava šumperských plavců využila možnost otestovat formu na jednom z posledních závodů před blížícím se krajským přeborem, který je nominačním závodem na  Letní pohár Moravy pro mladší žáky a na Mistrovství republiky pro žáky starší.
Přestože se většina našich plavců musela ve svých věkových kategoriích potýkat se staršími soupeři, což je v mládežnickém plavání citelný hendikep, vystoupali naši chlapci a děvčata šestnáctkrát na stupně vítězů. Tradičně nejvíce medailí si odvezla Míša Šímová - dvě zlaté a tři stříbrné, třikrát se radoval ze stříbra Kuba Šmíd. Jarda Laštuvička si doplaval dvakrát pro stříbro a jednou pro bronz, a to v „bratrovražedném“ souboji v hlavním závodě 400 metrů volný způsob, když o sekundu porazil oddílového rivala Michala Müllera a sebral mu kromě medaile i vypsanou finanční prémii.

 

 
Benjamínek Leonka Lysáková se zaplavanými časy posunula ve třech disciplínách do čela letošních republikových tabulek desetiletých plavkyň, to jí ve Vyškově v konkurenci o dva roky starších soupeřek vyneslo jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Michal Müller bral bronz dvakrát, Štěpán Hofmann jednou. Patrik Minář si výrazně vylepšil osobní rekordy ve všech startech, svůj standard zaplavali Kuba Walter a Veronika Šmídová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).