SPORT

Šumperští plavci bodovali na Ceně osvobození města Vyškova

26. dubna 2011, 21:45, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Šumperští plavci bodovali na Ceně osvobození města Vyškova Vyškov / Šumperk - O co nejlepší umístění soutěžilo ve vyškovském krytém bazénu uplynulou sobotu 134 závodníků z 13 plaveckých klubů. Také výprava šumperských plavců využila možnost otestovat formu na jednom z posledních závodů před blížícím se krajským přeborem, který je nominačním závodem na  Letní pohár Moravy pro mladší žáky a na Mistrovství republiky pro žáky starší.
Přestože se většina našich plavců musela ve svých věkových kategoriích potýkat se staršími soupeři, což je v mládežnickém plavání citelný hendikep, vystoupali naši chlapci a děvčata šestnáctkrát na stupně vítězů. Tradičně nejvíce medailí si odvezla Míša Šímová - dvě zlaté a tři stříbrné, třikrát se radoval ze stříbra Kuba Šmíd. Jarda Laštuvička si doplaval dvakrát pro stříbro a jednou pro bronz, a to v „bratrovražedném“ souboji v hlavním závodě 400 metrů volný způsob, když o sekundu porazil oddílového rivala Michala Müllera a sebral mu kromě medaile i vypsanou finanční prémii.

 

 
Benjamínek Leonka Lysáková se zaplavanými časy posunula ve třech disciplínách do čela letošních republikových tabulek desetiletých plavkyň, to jí ve Vyškově v konkurenci o dva roky starších soupeřek vyneslo jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Michal Müller bral bronz dvakrát, Štěpán Hofmann jednou. Patrik Minář si výrazně vylepšil osobní rekordy ve všech startech, svůj standard zaplavali Kuba Walter a Veronika Šmídová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.